Licensed to Foothills Track Facility - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/14/2018 03:08 PM
              2018 CALTAF TRACK CLASSIC - 6/15/2018 to 6/17/2018               
                  Trials for AB Legion and Summer Games Teams                  
                            Foothills Athletic Park                            
                               Performance List                                
 
Event 101  Girls 9 & Under 60 Meter Dash TYKE (22)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 12:30 PM
 Meet Record:   9.70  6/20/2015   Amoya Henry, Caltaf Athletic                 
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Knee, Aryonnah                   Leduc T & F Club      10.27 
  2  Adeniyi, Isis                    Unattached Alber      10.28 
  3  Seiler, Gabriella                Leduc T & F Club      10.86 
  4  Burgevitz, Sydney                Medicine Hat Pan      10.87 
  5  Shorter, Peyton                  Caltaf Athletic       11.27 
  6  Somefun, Oyin                    Caltaf Athletic       11.35 
  7  Marshall, Ailey                  Caltaf Athletic       11.35 
  8  Drebert, MaŽlle                  Leduc T & F Club      11.40 
  9  Kraft-Mullane, Kate              Caltaf Athletic       11.50 
 10  Gibbs, Katarina                  Caltaf Athletic       12.06 
 11  Leslie, Ava                      Caltaf Athletic       12.77 
 12  Redix, Taeya                     Edmonton Columbi         NT 
 13  Sinke, Esme                      Calgary Spartans         NT 
 14  Shaver, Sydney                   Edmonton Columbi         NT 
 15  Larre, Cameryn                   Unattached               NT 
 16  Turner, Jayda                    Unattached Alber         NT 
 17  Cooper, Avery                    St Albert Mustan         NT 
 18  Shaw, Addison                    Red Deer Titans          NT 
 19  Love, Alyssa                     Caltaf Athletic          NT 
 20  Coutu, Charlotte-Leigh           Caltaf Athletic          NT 
 21  Lambert, Kayda                   St Albert Mustan         NT 
 22  Chiarastella, Liliana            Caltaf Athletic          NT 
 
Event 102  Boys 9 & Under 60 Meter Dash TYKE (16)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 12:20 PM
 Meet Record:   9.63  6/20/2015   Joshua Powell, DY                            
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Odenyo, Alexander                Caltaf Athletic        9.85 
  2  Serl, Weston                     Caltaf Athletic       10.24 
  3  Drebert, Blake                   Leduc T & F Club      11.22 
  4  Tzavaras, Derek                  Caltaf Athletic       11.66 
  5  Trujillo, Daniel                 Edmonton Olympic         NT 
  6  Boiciuc, Benjamin                Edmonton Columbi         NT 
  7  Leonard, Marcus                  Calgary Spartans         NT 
  8  Dhillon, Balkaran Singh          Airdrie                  NT 
  9  Sinke, Cor                       Calgary Spartans         NT 
 10  Szanto, Rafael                   Edmonton Columbi         NT 
 11  Sangha, Jaskaran                 Indo Canadian T          NT 
 12  Hemsing, Kydon                   Caltaf Athletic          NT 
 13  Tweten, Juan-Martin              St Albert Mustan         NT 
 14  Terzic, Uros                     Caltaf Athletic          NT 
 15  Forbes, William                  Caltaf Athletic          NT 
 16  Leusink, Spencer                 Caltaf Athletic          NT 
 
Event 103  Girls 9 & Under Long Jump Standing TYKE (19)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 10:00 AM
 Meet Record:  1.72m  6/18/2016   Mya Phippen, CS                              
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Adeniyi, Isis                    Unattached Alber      3.10m 
  2  Burgevitz, Sydney                Medicine Hat Pan      2.63m 
  3  Seiler, Gabriella                Leduc T & F Club         ND 
  4  Shaver, Sydney                   Edmonton Columbi         ND 
  5  Redix, Taeya                     Edmonton Columbi         ND 
  6  Sinke, Esme                      Calgary Spartans         ND 
  7  Love, Alyssa                     Caltaf Athletic          ND 
  8  Marshall, Ailey                  Caltaf Athletic          ND 
  9  Turner, Jayda                    Unattached Alber         ND 
 10  Knee, Aryonnah                   Leduc T & F Club         ND 
 11  Drebert, MaŽlle                  Leduc T & F Club         ND 
 12  Gibbs, Katarina                  Caltaf Athletic          ND 
 13  Kraft-Mullane, Kate              Caltaf Athletic          ND 
 14  Larre, Cameryn                   Unattached               ND 
 15  Cooper, Avery                    St Albert Mustan         ND 
 16  Coutu, Charlotte-Leigh           Caltaf Athletic          ND 
 17  Lambert, Kayda                   St Albert Mustan         ND 
 18  Leslie, Ava                      Caltaf Athletic          ND 
 19  Shaw, Addison                    Red Deer Titans          ND 
 
Event 104  Boys 9 & Under Long Jump Standing TYKE (14)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 10:15 AM
 Meet Record:  1.86m  2015        Bishop Adenyi, ET                            
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Leonard, Marcus                  Calgary Spartans         ND 
  2  Tzavaras, Derek                  Caltaf Athletic          ND 
  3  Trujillo, Daniel                 Edmonton Olympic         ND 
  4  Sinke, Cor                       Calgary Spartans         ND 
  5  Dhillon, Balkaran Singh          Airdrie                  ND 
  6  Szanto, Rafael                   Edmonton Columbi         ND 
  7  Drebert, Blake                   Leduc T & F Club         ND 
  8  Boiciuc, Benjamin                Edmonton Columbi         ND 
  9  Leusink, Spencer                 Caltaf Athletic          ND 
 10  Hemsing, Kydon                   Caltaf Athletic          ND 
 11  Odenyo, Alexander                Caltaf Athletic          ND 
 12  Tweten, Juan-Martin              St Albert Mustan         ND 
 13  Sangha, Jaskaran                 Indo Canadian T          ND 
 14  Serl, Weston                     Caltaf Athletic          ND 
 
Event 105  Girls 9 & Under Other Ball Throw TYKE (17)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 8:30 AM
 Meet Record:  20.38m  2016        Tinsae Stern, Caltaf Athletic               
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Adeniyi, Isis                    Unattached Alber      1.66m 
  2  Burgevitz, Sydney                Medicine Hat Pan      1.54m 
  3  Shaver, Sydney                   Edmonton Columbi         ND 
  4  Seiler, Gabriella                Leduc T & F Club         ND 
  5  Redix, Taeya                     Edmonton Columbi         ND 
  6  Sinke, Esme                      Calgary Spartans         ND 
  7  Somefun, Oyin                    Caltaf Athletic          ND 
  8  Larre, Cameryn                   Unattached               ND 
  9  Knee, Aryonnah                   Leduc T & F Club         ND 
 10  Drebert, MaŽlle                  Leduc T & F Club         ND 
 11  Gibbs, Katarina                  Caltaf Athletic          ND 
 12  Kraft-Mullane, Kate              Caltaf Athletic          ND 
 13  Turner, Jayda                    Unattached Alber         ND 
 14  Cooper, Avery                    St Albert Mustan         ND 
 15  Shaw, Addison                    Red Deer Titans          ND 
 16  Lambert, Kayda                   St Albert Mustan         ND 
 17  Leslie, Ava                      Caltaf Athletic          ND 
 
Event 106  Boys 9 & Under Other Ball Throw TYKE (13)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 8:30 AM
 Meet Record:  25.50m  2015        Brett Wilson, Caltaf                        
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Leonard, Marcus                  Calgary Spartans         ND 
  2  Drebert, Blake                   Leduc T & F Club         ND 
  3  Trujillo, Daniel                 Edmonton Olympic         ND 
  4  Sinke, Cor                       Calgary Spartans         ND 
  5  Forbes, William                  Caltaf Athletic          ND 
  6  Szanto, Rafael                   Edmonton Columbi         ND 
  7  Dhillon, Balkaran Singh          Airdrie                  ND 
  8  Sangha, Jaskaran                 Indo Canadian T          ND 
  9  Hemsing, Kydon                   Caltaf Athletic          ND 
 10  Tweten, Juan-Martin              St Albert Mustan         ND 
 11  Serl, Weston                     Caltaf Athletic          ND 
 12  Boiciuc, Benjamin                Edmonton Columbi         ND 
 13  Tzavaras, Derek                  Caltaf Athletic          ND 
 
Event 107  Girls 9 & Under Long Jump TYKE (20)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 8:30 AM
 Meet Record:  3.38m  6/18/2017   Aryonnah Knee, Leduc T & F Club              
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Sinke, Esme                      Calgary Spartans         ND 
  2  Redix, Taeya                     Edmonton Columbi         ND 
  3  Somefun, Oyin                    Caltaf Athletic          ND 
  4  Lambert, Kayda                   St Albert Mustan         ND 
  5  Shaver, Sydney                   Edmonton Columbi         ND 
  6  Drebert, MaŽlle                  Leduc T & F Club         ND 
  7  Knee, Aryonnah                   Leduc T & F Club         ND 
  8  Larre, Cameryn                   Unattached               ND 
  9  Burgevitz, Sydney                Medicine Hat Pan         ND 
 10  Seiler, Gabriella                Leduc T & F Club         ND 
 11  Chiarastella, Liliana            Caltaf Athletic          ND 
 12  Adeniyi, Isis                    Unattached Alber         ND 
 13  Gibbs, Katarina                  Caltaf Athletic          ND 
 14  Coutu, Charlotte-Leigh           Caltaf Athletic          ND 
 15  Marshall, Ailey                  Caltaf Athletic          ND 
 16  Cooper, Avery                    St Albert Mustan         ND 
 17  Shorter, Peyton                  Caltaf Athletic          ND 
 18  Shaw, Addison                    Red Deer Titans          ND 
 19  Kraft-Mullane, Kate              Caltaf Athletic          ND 
 20  Leslie, Ava                      Caltaf Athletic          ND 
 
Event 108  Boys 9 & Under Long Jump TYKE (16)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 8:30 AM
 Meet Record:  3.44m  2015        Hayes Cooke, UNAB                            
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Parsons, Reese                   Passtrak              2.42m 
  2  Trujillo, Daniel                 Edmonton Olympic         ND 
  3  Sinke, Cor                       Calgary Spartans         ND 
  4  Serl, Weston                     Caltaf Athletic          ND 
  5  Boiciuc, Benjamin                Edmonton Columbi         ND 
  6  Dhillon, Balkaran Singh          Airdrie                  ND 
  7  Forbes, William                  Caltaf Athletic          ND 
  8  Leonard, Marcus                  Calgary Spartans         ND 
  9  Drebert, Blake                   Leduc T & F Club         ND 
 10  Leusink, Spencer                 Caltaf Athletic          ND 
 11  Odenyo, Alexander                Caltaf Athletic          ND 
 12  Sangha, Jaskaran                 Indo Canadian T          ND 
 13  Hemsing, Kydon                   Caltaf Athletic          ND 
 14  Wilmot, Finley                   Passtrak                 ND 
 15  Tweten, Juan-Martin              St Albert Mustan         ND 
 16  Tzavaras, Derek                  Caltaf Athletic          ND 
 
Event 109  Girls 9 & Under Shot Put 2 kg TYKE (17)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 9:30 AM
 Meet Record:  5.65m  2016        Tinsae Stern, Caltaf                         
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Adeniyi, Isis                    Unattached Alber      4.49m 
  2  Sinke, Esme                      Calgary Spartans         ND 
  3  Seiler, Gabriella                Leduc T & F Club         ND 
  4  Redix, Taeya                     Edmonton Columbi         ND 
  5  Shaver, Sydney                   Edmonton Columbi         ND 
  6  Chiarastella, Liliana            Caltaf Athletic          ND 
  7  Larre, Cameryn                   Unattached               ND 
  8  Knee, Aryonnah                   Leduc T & F Club         ND 
  9  Drebert, MaŽlle                  Leduc T & F Club         ND 
 10  Gibbs, Katarina                  Caltaf Athletic          ND 
 11  Kraft-Mullane, Kate              Caltaf Athletic          ND 
 12  Cooper, Avery                    St Albert Mustan         ND 
 13  Burgevitz, Sydney                Medicine Hat Pan         ND 
 14  Shaw, Addison                    Red Deer Titans          ND 
 15  Lambert, Kayda                   St Albert Mustan         ND 
 16  Leslie, Ava                      Caltaf Athletic          ND 
 17  Somefun, Oyin                    Caltaf Athletic          ND 
 
Event 110  Boys 9 & Under Shot Put 2 kg TYKE (15)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 11:00 AM
 Meet Record:  6.28m  6/18/2017   Tayemak Kelsick, Airdrie                     
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Wilmot, Finley                   Passtrak              2.89m 
  2  Trujillo, Daniel                 Edmonton Olympic         ND 
  3  Serl, Weston                     Caltaf Athletic          ND 
  4  Boiciuc, Benjamin                Edmonton Columbi         ND 
  5  Drebert, Blake                   Leduc T & F Club         ND 
  6  Dhillon, Balkaran Singh          Airdrie                  ND 
  7  Sinke, Cor                       Calgary Spartans         ND 
  8  Leonard, Marcus                  Calgary Spartans         ND 
  9  Leusink, Spencer                 Caltaf Athletic          ND 
 10  Odenyo, Alexander                Caltaf Athletic          ND 
 11  Tweten, Juan-Martin              St Albert Mustan         ND 
 12  Hemsing, Kydon                   Caltaf Athletic          ND 
 13  Parsons, Reese                   Passtrak                 ND 
 14  Forbes, William                  Caltaf Athletic          ND 
 15  Tzavaras, Derek                  Caltaf Athletic          ND 
 
Event 111  Girls 9 & Under 600 Meter Run TYKE (14)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 1:15 PM
 Meet Record:  2:08.15  2016        Mya Phippen, CS                            
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Knee, Aryonnah                   Leduc T & F Club    2:06.36 
  2  Seiler, Gabriella                Leduc T & F Club    2:21.60 
  3  Burgevitz, Sydney                Medicine Hat Pan    2:26.06 
  4  Drebert, MaŽlle                  Leduc T & F Club    2:27.46 
  5  Kraft-Mullane, Kate              Caltaf Athletic     2:28.80 
  6  Sinke, Esme                      Calgary Spartans         NT 
  7  Redix, Taeya                     Edmonton Columbi         NT 
  8  Larre, Cameryn                   Unattached               NT 
  9  Cooper, Avery                    St Albert Mustan         NT 
 10  Adeniyi, Isis                    Unattached Alber         NT 
 11  Turner, Jayda                    Unattached Alber         NT 
 12  Lambert, Kayda                   St Albert Mustan         NT 
 13  Shaver, Sydney                   Edmonton Columbi         NT 
 14  Shaw, Addison                    Red Deer Titans          NT 
 
Event 112  Boys 9 & Under 600 Meter Run TYKE (13)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 1:30 PM
 Meet Record:  2:02.16  6/18/2017   Ephrem Fischer, Caltaf Athletic            
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Serl, Weston                     Caltaf Athletic     2:06.20 
  2  Drebert, Blake                   Leduc T & F Club    2:13.44 
  3  Parsons, Reese                   Passtrak            2:16.95 
  4  Wilmot, Finley                   Passtrak            2:42.76 
  5  Leonard, Marcus                  Calgary Spartans         NT 
  6  Sinke, Cor                       Calgary Spartans         NT 
  7  Dhillon, Balkaran Singh          Airdrie                  NT 
  8  Hemsing, Kydon                   Caltaf Athletic          NT 
  9  Sangha, Jaskaran                 Indo Canadian T          NT 
 10  Odenyo, Alexander                Caltaf Athletic          NT 
 11  Tweten, Juan-Martin              St Albert Mustan         NT 
 12  Trujillo, Daniel                 Edmonton Olympic         NT 
 13  Boiciuc, Benjamin                Edmonton Columbi         NT 
 
Event 201  Girls 10-11 60 Meter Dash PEE WEE (50)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 12:30 PM
 Meet Record:   9.11  2011        Tristan Sinnatamby, EH                       
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Reyes, Tatiana                   Caltaf Athletic        9.11 
  2  Snyder, Sadie                    Caltaf Athletic        9.24 
  3  Mayala, Alicia                   Caltaf Athletic        9.48 
  4  Jacob, Andrea                    Leduc T & F Club       9.54 
  5  Stern, Tinsae                    Caltaf Athletic        9.62 
  6  Leslie, Gracie                   Caltaf Athletic        9.68 
  7  Boucher, Keanna                  Caltaf Athletic        9.69 
  8  Novak, Kayla                     Airdrie                9.97 
  9  Redford, Manessa                 Caltaf Athletic        9.97 
 10  Rodriguez Velez, Lexine          Bulldogs Track a       9.99 
 11  Schultz, Breanna                 Caltaf Athletic       10.04 
 12  Sturgeon, Jamie                  Unattached Alber      10.17 
 13  Mondegarian, Shanaya             Caltaf Athletic       10.17 
 14  Causton, Bromley                 Caltaf Athletic       10.26 
 15  Chiarastella, Olivia             Caltaf Athletic       10.34 
 16  Ehirhieme, Uwa                   Caltaf Athletic       10.39 
 17  Olsen, Mienke                    Caltaf Athletic       10.43 
 18  Manhas, Reva                     Caltaf Athletic       10.46 
 19  Diluzio, Isabella                Caltaf Athletic       10.57 
 20  Hodge, Charlotte                 Caltaf Athletic       10.64 
 21  Michetti, Olivia                 Caltaf Athletic       10.68 
 22  Uphill, Harley                   Passtrak              10.74 
 23  Bugbee, Anna                     Caltaf Athletic       10.83 
 24  Baht, Alivia                     Caltaf Athletic       10.87 
 25  Kothawala, Chloe                 Caltaf Athletic       10.96 
 26  Gaydos, Anna                     Caltaf Athletic       11.13 
 27  McMillan Duckett, Maeve          Caltaf Athletic       11.68 
 28  Gingrich, Skylar                 Caltaf Athletic       12.25 
 29  Rice, Madison                    Calgary Spartans   10:02.00 
 30  Lelond, Emily                    Red Deer Titans          NT 
 31  Boiciuc, Vioreaka                Edmonton Columbi         NT 
 32  Smith, Janine                    Eckville Ace             NT 
 33  Lambert, Kenna                   St Albert Mustan         NT 
 34  Palmer, Makayla                  St Albert Mustan         NT 
 35  Langford, Alexandria             Caltaf Athletic          NT 
 36  Galdamez, Gianna                 Airdrie                  NT 
 37  Phippen, Mya                     Calgary Spartans         NT 
 38  Tew, Cassidy                     Calgary Spartans         NT 
 39  Miller, Asha                     Calgary Spartans         NT 
 40  Olesko, Mackenzie                Caltaf Athletic          NT 
 41  Smith, Aven                      Caltaf Athletic          NT 
 42  Earl-King, Katie                 Caltaf Athletic          NT 
 43  De Sousa, Karissa                St Albert Mustan         NT 
 44  Bailey, Orla                     Caltaf Athletic          NT 
 45  Sangha, Simran                   Indo Canadian T          NT 
 46  Wright, Larkin                   Capital City             NT 
 47  Kirk, Mila                       Caltaf Athletic          NT 
 48  Arsenault, Zea                   Capital City             NT 
 49  Nsabiyeze, Ayda                  Caltaf Athletic          NT 
 50  Cayanga, Teagan                  St Albert Mustan         NT 
 
Event 202  Boys 10-11 60 Meter Dash PEE WEE (36)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 12:20 PM
 Meet Record:   8.76  2012        Noah Payne, ECol                             
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Weber, Mack                      Caltaf Athletic        8.81 
  2  Bailey, Max                      Caltaf Athletic        9.00 
  3  McLean, Hamish                   Caltaf Athletic        9.03 
  4  Aman, Noah                       Airdrie                9.44 
  5  Tzavaras, Michael                Caltaf Athletic        9.45 
  6  Pedersen, Linkin                 Caltaf Athletic        9.52 
  7  Fischer, Ephrem                  Caltaf Athletic        9.56 
  8  Marshall, Keane                  Caltaf Athletic        9.75 
  9  Fenwick, Matthew                 Caltaf Athletic        9.80 
 10  Singer, Asher                    Edmonton Olympic       9.83 
 11  Shaver, Pierson                  Edmonton Columbi      10.01 
 12  Kuipers, Gerrit                  Caltaf Athletic       10.16 
 13  Klemm, Eric                      Airdrie               10.19 
 14  Manhas, Vandan                   Caltaf Athletic       10.28 
 15  McLean, Scott                    Caltaf Athletic       10.53 
 16  Oliver, Hudson                   Caltaf Athletic       10.77 
 17  Shaw, Grayson                    Caltaf Athletic       10.86 
 18  Lawley, Maxwell                  Caltaf Athletic       11.26 
 19  Trail, Connor                    Caltaf Athletic       11.72 
 20  Shankowsky, Kieran               East Kootenay       9:04.00 
 21  Galdamez, Mathias                Airdrie                  NT 
 22  Kelsick, Tayemak                 Airdrie                  NT 
 23  Urquhart, Jonathan               Airdrie                  NT 
 24  Bath, Uday Singh                 Airdrie                  NT 
 25  Hillier, Zachary                 Lethbridge T & F         NT 
 26  Tweten, Julien                   St Albert Mustan         NT 
 27  Huh, David                       Caltaf Athletic          NT 
 28  Osborne, Jonah                   St Albert Mustan         NT 
 29  Bishop, Brock                    St Albert Mustan         NT 
 30  Kerbes, Silas                    St Albert Mustan         NT 
 31  Shaw, Ayden                      Red Deer Titans          NT 
 32  Uphill, Zack                     Passtrak                 NT 
 33  Cleland, Reagan                  Caltaf Athletic          NT 
 34  Melton, Shayde                   Red Deer Titans          NT 
 35  Noble, Yutah                     Caltaf Athletic          NT 
 36  Currier, Logan                   Grande Prairie W         NT 
 
Event 203  Girls 10-11 Long Jump Standing PEE WEE (39)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 10:00 AM
 Meet Record:  2.28m  6/17/2017   Kiann Bohnert, Lethbridge Track              
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Snyder, Sadie                    Caltaf Athletic          ND 
  2  Cayanga, Teagan                  St Albert Mustan         ND 
  3  Smith, Aven                      Caltaf Athletic          ND 
  4  Rodriguez Velez, Lexine          Bulldogs Track a         ND 
  5  De Sousa, Karissa                St Albert Mustan         ND 
  6  Langford, Alexandria             Caltaf Athletic          ND 
  7  Leslie, Gracie                   Caltaf Athletic          ND 
  8  Kothawala, Chloe                 Caltaf Athletic          ND 
  9  Schultz, Breanna                 Caltaf Athletic          ND 
 10  Redford, Manessa                 Caltaf Athletic          ND 
 11  Gingrich, Skylar                 Caltaf Athletic          ND 
 12  Miller, Asha                     Calgary Spartans         ND 
 13  Stern, Tinsae                    Caltaf Athletic          ND 
 14  Galdamez, Gianna                 Airdrie                  ND 
 15  Palmer, Makayla                  St Albert Mustan         ND 
 16  Wright, Larkin                   Capital City             ND 
 17  Lambert, Kenna                   St Albert Mustan         ND 
 18  Uphill, Harley                   Passtrak                 ND 
 19  Tew, Cassidy                     Calgary Spartans         ND 
 20  Lelond, Emily                    Red Deer Titans          ND 
 21  Sturgeon, Jamie                  Unattached Alber         ND 
 22  Arsenault, Zea                   Capital City             ND 
 23  Olesko, Mackenzie                Caltaf Athletic          ND 
 24  Bednarek, Kyla                   Caltaf Athletic          ND 
 25  Baht, Alivia                     Caltaf Athletic          ND 
 26  Michetti, Olivia                 Caltaf Athletic          ND 
 27  Phippen, Mya                     Calgary Spartans         ND 
 28  Mayala, Alicia                   Caltaf Athletic          ND 
 29  Mondegarian, Shanaya             Caltaf Athletic          ND 
 30  McMillan Duckett, Maeve          Caltaf Athletic          ND 
 31  Ehirhieme, Uwa                   Caltaf Athletic          ND 
 32  Forbes, Kate                     Caltaf Athletic          ND 
 33  Earl-King, Katie                 Caltaf Athletic          ND 
 34  Kirk, Mila                       Caltaf Athletic          ND 
 35  Hodge, Charlotte                 Caltaf Athletic          ND 
 36  Bugbee, Anna                     Caltaf Athletic          ND 
 37  Boiciuc, Vioreaka                Edmonton Columbi         ND 
 38  Boucher, Keanna                  Caltaf Athletic          ND 
 39  Causton, Bromley                 Caltaf Athletic          ND 
 
Event 204  Boys 10-11 Long Jump Standing PEE WEE (28)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 10:15 AM
 Meet Record:  2.20m  2013        Tyrese Johnson, UCAC                         
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Uphill, Zack                     Passtrak                 ND 
  2  Singer, Asher                    Edmonton Olympic         ND 
  3  Shaver, Pierson                  Edmonton Columbi         ND 
  4  Shankowsky, Kieran               East Kootenay            ND 
  5  Hillier, Zachary                 Lethbridge T & F         ND 
  6  Tweten, Julien                   St Albert Mustan         ND 
  7  Shaw, Ayden                      Red Deer Titans          ND 
  8  Klemm, Eric                      Airdrie                  ND 
  9  Galdamez, Mathias                Airdrie                  ND 
 10  Urquhart, Jonathan               Airdrie                  ND 
 11  Kelsick, Tayemak                 Airdrie                  ND 
 12  Weber, Mack                      Caltaf Athletic          ND 
 13  Tzavaras, Michael                Caltaf Athletic          ND 
 14  Yamanouchi, Terry                Caltaf Athletic          ND 
 15  Bath, Uday Singh                 Airdrie                  ND 
 16  Aman, Noah                       Airdrie                  ND 
 17  Cleland, Reagan                  Caltaf Athletic          ND 
 18  Bishop, Brock                    St Albert Mustan         ND 
 19  McLean, Scott                    Caltaf Athletic          ND 
 20  Marshall, Keane                  Caltaf Athletic          ND 
 21  Noble, Yutah                     Caltaf Athletic          ND 
 22  Shaw, Grayson                    Caltaf Athletic          ND 
 23  Roberts, Jace                    Caltaf Athletic          ND 
 24  Kerbes, Silas                    St Albert Mustan         ND 
 25  Osborne, Jonah                   St Albert Mustan         ND 
 26  Fischer, Ephrem                  Caltaf Athletic          ND 
 27  Fenwick, Matthew                 Caltaf Athletic          ND 
 28  Pedersen, Linkin                 Caltaf Athletic          ND 
 
Event 205  Girls 10-11 Other Ball Throw PEE WEE (35)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 8:30 AM
 Meet Record:  37.09m  6/17/2017   Kiann Bohnert, Lethbridge Track             
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Sturgeon, Jamie                  Unattached Alber      1.74m 
  2  Smith, Janine                    Eckville Ace          1.73m 
  3  Rodriguez Velez, Lexine          Bulldogs Track a      1.60m 
  4  Boiciuc, Vioreaka                Edmonton Columbi         ND 
  5  Lelond, Emily                    Red Deer Titans          ND 
  6  Lambert, Kenna                   St Albert Mustan         ND 
  7  Schultz, Breanna                 Caltaf Athletic          ND 
  8  Forbes, Kate                     Caltaf Athletic          ND 
  9  Wright, Larkin                   Capital City             ND 
 10  Arsenault, Zea                   Capital City             ND 
 11  Manhas, Reva                     Caltaf Athletic          ND 
 12  Jacob, Andrea                    Leduc T & F Club         ND 
 13  Terzic, Emilija                  Caltaf Athletic          ND 
 14  Reyes, Tatiana                   Caltaf Athletic          ND 
 15  Miller, Asha                     Calgary Spartans         ND 
 16  Tew, Cassidy                     Calgary Spartans         ND 
 17  Palmer, Makayla                  St Albert Mustan         ND 
 18  Galdamez, Gianna                 Airdrie                  ND 
 19  Leslie, Gracie                   Caltaf Athletic          ND 
 20  Mondegarian, Shanaya             Caltaf Athletic          ND 
 21  Kirk, Mila                       Caltaf Athletic          ND 
 22  Snyder, Sadie                    Caltaf Athletic          ND 
 23  Olesko, Mackenzie                Caltaf Athletic          ND 
 24  De Sousa, Karissa                St Albert Mustan         ND 
 25  Cayanga, Teagan                  St Albert Mustan         ND 
 26  Hodge, Charlotte                 Caltaf Athletic          ND 
 27  Sangha, Simran                   Indo Canadian T          ND 
 28  Bugbee, Anna                     Caltaf Athletic          ND 
 29  Bednarek, Kyla                   Caltaf Athletic          ND 
 30  Ehirhieme, Uwa                   Caltaf Athletic          ND 
 31  Causton, Bromley                 Caltaf Athletic          ND 
 32  Gingrich, Skylar                 Caltaf Athletic          ND 
 33  Stern, Tinsae                    Caltaf Athletic          ND 
 34  Uphill, Harley                   Passtrak                 ND 
 35  Baht, Alivia                     Caltaf Athletic          ND 
 
Event 206  Boys 10-11 Other Ball Throw PEE WEE (30)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 8:30 AM
 Meet Record:  37.18m  2012        Jacob Aulin, Airdrie Aces                   
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Aman, Noah                       Airdrie               1.82m 
  2  Shankowsky, Kieran               East Kootenay         1.74m 
  3  Shaver, Pierson                  Edmonton Columbi      1.67m 
  4  Singer, Asher                    Edmonton Olympic      1.58m 
  5  Klemm, Eric                      Airdrie                  ND 
  6  Galdamez, Mathias                Airdrie                  ND 
  7  Kelsick, Tayemak                 Airdrie                  ND 
  8  Shaw, Grayson                    Caltaf Athletic          ND 
  9  Roberts, Jace                    Caltaf Athletic          ND 
 10  Kuipers, Gerrit                  Caltaf Athletic          ND 
 11  Bailey, Max                      Caltaf Athletic          ND 
 12  Cousins, Grady                   Caltaf Athletic          ND 
 13  Lawley, Maxwell                  Caltaf Athletic          ND 
 14  Urquhart, Jonathan               Airdrie                  ND 
 15  Trail, Connor                    Caltaf Athletic          ND 
 16  Bath, Uday Singh                 Airdrie                  ND 
 17  Tweten, Julien                   St Albert Mustan         ND 
 18  Kerbes, Silas                    St Albert Mustan         ND 
 19  Manhas, Vandan                   Caltaf Athletic          ND 
 20  Hillier, Zachary                 Lethbridge T & F         ND 
 21  Bishop, Brock                    St Albert Mustan         ND 
 22  Melton, Shayde                   Red Deer Titans          ND 
 23  Osborne, Jonah                   St Albert Mustan         ND 
 24  Shaw, Ayden                      Red Deer Titans          ND 
 25  Uphill, Zack                     Passtrak                 ND 
 26  Fischer, Ephrem                  Caltaf Athletic          ND 
 27  Fenwick, Matthew                 Caltaf Athletic          ND 
 28  Weber, Mack                      Caltaf Athletic          ND 
 29  Tzavaras, Michael                Caltaf Athletic          ND 
 30  Yamanouchi, Terry                Caltaf Athletic          ND 
 
Event 207  Girls 10-11 Long Jump PEE WEE (49)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 8:30 AM
 Meet Record:  4.30m  6/18/2017   Kiann Bohnert, Lethbridge Track              
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Campbell, Adriene                Medicine Hat Pan      3.49m 
  2  Sturgeon, Jamie                  Unattached Alber      3.31m 
  3  Rice, Madison                    Calgary Spartans      3.05m 
  4  Rodriguez Velez, Lexine          Bulldogs Track a      2.91m 
  5  Boiciuc, Vioreaka                Edmonton Columbi         ND 
  6  Lambert, Kenna                   St Albert Mustan         ND 
  7  Miller, Asha                     Calgary Spartans         ND 
  8  Phippen, Mya                     Calgary Spartans         ND 
  9  Tew, Cassidy                     Calgary Spartans         ND 
 10  Schultz, Breanna                 Caltaf Athletic          ND 
 11  Arsenault, Zea                   Capital City             ND 
 12  Reyes, Tatiana                   Caltaf Athletic          ND 
 13  Smith, Janine                    Eckville Ace             ND 
 14  Wright, Larkin                   Capital City             ND 
 15  Chiarastella, Olivia             Caltaf Athletic          ND 
 16  Gaydos, Anna                     Caltaf Athletic          ND 
 17  Boucher, Keanna                  Caltaf Athletic          ND 
 18  Manhas, Reva                     Caltaf Athletic          ND 
 19  Olsen, Mienke                    Caltaf Athletic          ND 
 20  Kothawala, Chloe                 Caltaf Athletic          ND 
 21  Palmer, Makayla                  St Albert Mustan         ND 
 22  Galdamez, Gianna                 Airdrie                  ND 
 23  Harris, London                   Calgary Spartans         ND 
 24  Bailey, Orla                     Caltaf Athletic          ND 
 25  Bednarek, Kyla                   Caltaf Athletic          ND 
 26  Jacob, Andrea                    Leduc T & F Club         ND 
 27  Mayala, Alicia                   Caltaf Athletic          ND 
 28  Michetti, Olivia                 Caltaf Athletic          ND 
 29  Leslie, Gracie                   Caltaf Athletic          ND 
 30  Nsabiyeze, Ayda                  Caltaf Athletic          ND 
 31  Snyder, Sadie                    Caltaf Athletic          ND 
 32  Mondegarian, Shanaya             Caltaf Athletic          ND 
 33  De Sousa, Karissa                St Albert Mustan         ND 
 34  Sangha, Simran                   Indo Canadian T          ND 
 35  Cayanga, Teagan                  St Albert Mustan         ND 
 36  Kirk, Mila                       Caltaf Athletic          ND 
 37  Langford, Alexandria             Caltaf Athletic          ND 
 38  Hodge, Charlotte                 Caltaf Athletic          ND 
 39  Ehirhieme, Uwa                   Caltaf Athletic          ND 
 40  Earl-King, Katie                 Caltaf Athletic          ND 
 41  Bugbee, Anna                     Caltaf Athletic          ND 
 42  Olesko, Mackenzie                Caltaf Athletic          ND 
 43  Redford, Manessa                 Caltaf Athletic          ND 
 44  Forbes, Kate                     Caltaf Athletic          ND 
 45  Stern, Tinsae                    Caltaf Athletic          ND 
 46  Gingrich, Skylar                 Caltaf Athletic          ND 
 47  Smith, Aven                      Caltaf Athletic          ND 
 48  Volstad, Maxine                  Caltaf Athletic          ND 
 49  Baht, Alivia                     Caltaf Athletic          ND 
 
Event 208  Boys 10-11 Long Jump PEE WEE (35)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 8:30 AM
 Meet Record:  4.02m  6/18/2017   Roenen Chase, Caltaf Athletic                
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Shankowsky, Kieran               East Kootenay         3.84m 
  2  Parsons, Keenan                  Passtrak              3.76m 
  3  Aman, Noah                       Airdrie               3.32m 
  4  Singer, Asher                    Edmonton Olympic      3.18m 
  5  Dhillon, Irshan                  Indo Canadian T          ND 
  6  Fischer, Ephrem                  Caltaf Athletic          ND 
  7  Galdamez, Mathias                Airdrie                  ND 
  8  Shaver, Pierson                  Edmonton Columbi         ND 
  9  Wilson, Breaux                   Unattached Alber         ND 
 10  Pedersen, Linkin                 Caltaf Athletic          ND 
 11  Bath, Uday Singh                 Airdrie                  ND 
 12  Roberts, Jace                    Caltaf Athletic          ND 
 13  McLean, Hamish                   Caltaf Athletic          ND 
 14  Yamanouchi, Terry                Caltaf Athletic          ND 
 15  Trail, Connor                    Caltaf Athletic          ND 
 16  Kelsick, Tayemak                 Airdrie                  ND 
 17  Klemm, Eric                      Airdrie                  ND 
 18  Marshall, Keane                  Caltaf Athletic          ND 
 19  Urquhart, Jonathan               Airdrie                  ND 
 20  Hillier, Zachary                 Lethbridge T & F         ND 
 21  Tweten, Julien                   St Albert Mustan         ND 
 22  Lawley, Maxwell                  Caltaf Athletic          ND 
 23  Kuipers, Gerrit                  Caltaf Athletic          ND 
 24  Bishop, Brock                    St Albert Mustan         ND 
 25  Melton, Shayde                   Red Deer Titans          ND 
 26  Kerbes, Silas                    St Albert Mustan         ND 
 27  Osborne, Jonah                   St Albert Mustan         ND 
 28  Bailey, Max                      Caltaf Athletic          ND 
 29  Shaw, Ayden                      Red Deer Titans          ND 
 30  Fenwick, Matthew                 Caltaf Athletic          ND 
 31  Cleland, Reagan                  Caltaf Athletic          ND 
 32  Shaw, Grayson                    Caltaf Athletic          ND 
 33  McLean, Scott                    Caltaf Athletic          ND 
 34  Weber, Mack                      Caltaf Athletic          ND 
 35  Tzavaras, Michael                Caltaf Athletic          ND 
 
Event 209  Girls 10-11 Shot Put 2 kg PEE WEE (36)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 9:30 AM
 Meet Record:  8.59m  6/18/2017   Kiann Bohnert, Lethbridge Track              
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Sturgeon, Jamie                  Unattached Alber      5.42m 
  2  Rodriguez Velez, Lexine          Bulldogs Track a      3.32m 
  3  Reyes, Tatiana                   Caltaf Athletic          ND 
  4  Redford, Manessa                 Caltaf Athletic          ND 
  5  Arsenault, Zea                   Capital City             ND 
  6  Schultz, Breanna                 Caltaf Athletic          ND 
  7  Earl-King, Katie                 Caltaf Athletic          ND 
  8  Bugbee, Anna                     Caltaf Athletic          ND 
  9  Forbes, Kate                     Caltaf Athletic          ND 
 10  Ehirhieme, Uwa                   Caltaf Athletic          ND 
 11  Harris, London                   Calgary Spartans         ND 
 12  Galdamez, Gianna                 Airdrie                  ND 
 13  Miller, Asha                     Calgary Spartans         ND 
 14  Olsen, Mienke                    Caltaf Athletic          ND 
 15  Palmer, Makayla                  St Albert Mustan         ND 
 16  Boiciuc, Vioreaka                Edmonton Columbi         ND 
 17  Wright, Larkin                   Capital City             ND 
 18  Tew, Cassidy                     Calgary Spartans         ND 
 19  Lambert, Kenna                   St Albert Mustan         ND 
 20  Leslie, Gracie                   Caltaf Athletic          ND 
 21  Mayala, Alicia                   Caltaf Athletic          ND 
 22  Langford, Alexandria             Caltaf Athletic          ND 
 23  Olesko, Mackenzie                Caltaf Athletic          ND 
 24  Mondegarian, Shanaya             Caltaf Athletic          ND 
 25  De Sousa, Karissa                St Albert Mustan         ND 
 26  Cayanga, Teagan                  St Albert Mustan         ND 
 27  Kirk, Mila                       Caltaf Athletic          ND 
 28  Hodge, Charlotte                 Caltaf Athletic          ND 
 29  Campbell, Adriene                Medicine Hat Pan         ND 
 30  Volstad, Maxine                  Caltaf Athletic          ND 
 31  Bednarek, Kyla                   Caltaf Athletic          ND 
 32  Bailey, Orla                     Caltaf Athletic          ND 
 33  Stern, Tinsae                    Caltaf Athletic          ND 
 34  Snyder, Sadie                    Caltaf Athletic          ND 
 35  Baht, Alivia                     Caltaf Athletic          ND 
 36  Gingrich, Skylar                 Caltaf Athletic          ND 
 
Event 210  Boys 10-11 Shot Put 2 kg PEE WEE (31)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 11:00 AM
 Meet Record:  8.27m  2011        Isaiah Payne, ECol                           
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Shankowsky, Kieran               East Kootenay         7.13m 
  2  Aman, Noah                       Airdrie               6.49m 
  3  Singer, Asher                    Edmonton Olympic      4.47m 
  4  Shaver, Pierson                  Edmonton Columbi         ND 
  5  Wilson, Breaux                   Unattached Alber         ND 
  6  Dhillon, Irshan                  Indo Canadian T          ND 
  7  Pedersen, Linkin                 Caltaf Athletic          ND 
  8  Roberts, Jace                    Caltaf Athletic          ND 
  9  Fischer, Ephrem                  Caltaf Athletic          ND 
 10  Oliver, Hudson                   Caltaf Athletic          ND 
 11  Urquhart, Jonathan               Airdrie                  ND 
 12  Manhas, Vandan                   Caltaf Athletic          ND 
 13  Bath, Uday Singh                 Airdrie                  ND 
 14  Klemm, Eric                      Airdrie                  ND 
 15  Galdamez, Mathias                Airdrie                  ND 
 16  Kelsick, Tayemak                 Airdrie                  ND 
 17  Kuipers, Gerrit                  Caltaf Athletic          ND 
 18  Hillier, Zachary                 Lethbridge T & F         ND 
 19  McLean, Scott                    Caltaf Athletic          ND 
 20  Lawley, Maxwell                  Caltaf Athletic          ND 
 21  Osborne, Jonah                   St Albert Mustan         ND 
 22  Bishop, Brock                    St Albert Mustan         ND 
 23  Tweten, Julien                   St Albert Mustan         ND 
 24  Kerbes, Silas                    St Albert Mustan         ND 
 25  Shaw, Ayden                      Red Deer Titans          ND 
 26  Parsons, Keenan                  Passtrak                 ND 
 27  Fenwick, Matthew                 Caltaf Athletic          ND 
 28  Bailey, Max                      Caltaf Athletic          ND 
 29  Tzavaras, Michael                Caltaf Athletic          ND 
 30  Shaw, Grayson                    Caltaf Athletic          ND 
 31  Weber, Mack                      Caltaf Athletic          ND 
 
Event 211  Girls 10-11 600 Meter Run PEE WEE (40)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 1:20 PM
 Meet Record:  1:53.52  2013        S Sigfstad & M Ford, EOC & EH              
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Jacob, Andrea                    Leduc T & F Club    2:06.56 
  2  Rice, Madison                    Calgary Spartans    2:08.15 
  3  Stern, Tinsae                    Caltaf Athletic     2:09.90 
  4  Boucher, Keanna                  Caltaf Athletic     2:10.50 
  5  Campbell, Adriene                Medicine Hat Pan    2:13.36 
  6  Snyder, Sadie                    Caltaf Athletic     2:14.60 
  7  Jeckway, Sabrina                 Caltaf Athletic     2:15.20 
  8  Novak, Kayla                     Airdrie             2:20.36 
  9  Mondegarian, Shanaya             Caltaf Athletic     2:20.60 
 10  Sturgeon, Jamie                  Unattached Alber    2:25.24 
 11  Rodriguez Velez, Lexine          Bulldogs Track a    2:26.45 
 12  Breedlove, Maggie                Caltaf Athletic     2:28.90 
 13  Bailey, Orla                     Caltaf Athletic          NT 
 14  Harris, London                   Calgary Spartans         NT 
 15  Tew, Cassidy                     Calgary Spartans         NT 
 16  Lambert, Kenna                   St Albert Mustan         NT 
 17  Miller, Asha                     Calgary Spartans         NT 
 18  Phippen, Mya                     Calgary Spartans         NT 
 19  Reyes, Tatiana                   Caltaf Athletic          NT 
 20  Smith, Aven                      Caltaf Athletic          NT 
 21  Forbes, Kate                     Caltaf Athletic          NT 
 22  Michetti, Olivia                 Caltaf Athletic          NT 
 23  Nsabiyeze, Ayda                  Caltaf Athletic          NT 
 24  Palmer, Makayla                  St Albert Mustan         NT 
 25  Galdamez, Gianna                 Airdrie                  NT 
 26  Kothawala, Chloe                 Caltaf Athletic          NT 
 27  Kirk, Mila                       Caltaf Athletic          NT 
 28  Mayala, Alicia                   Caltaf Athletic          NT 
 29  Langford, Alexandria             Caltaf Athletic          NT 
 30  De Sousa, Karissa                St Albert Mustan         NT 
 31  Cayanga, Teagan                  St Albert Mustan         NT 
 32  Hodge, Charlotte                 Caltaf Athletic          NT 
 33  Sangha, Simran                   Indo Canadian T          NT 
 34  Wright, Larkin                   Capital City             NT 
 35  Schultz, Breanna                 Caltaf Athletic          NT 
 36  Boiciuc, Vioreaka                Edmonton Columbi         NT 
 37  Arsenault, Zea                   Capital City             NT 
 38  Earl-King, Katie                 Caltaf Athletic          NT 
 39  Baht, Alivia                     Caltaf Athletic          NT 
 40  Redford, Manessa                 Caltaf Athletic          NT 
 
Event 212  Boys 10-11 600 Meter Run PEE WEE (30)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 1:35 PM
 Meet Record:  1:50.57  2004        Noah Rankel, EH                            
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Weber, Mack                      Caltaf Athletic     1:52.90 
  2  Bailey, Max                      Caltaf Athletic     1:56.70 
  3  Parsons, Keenan                  Passtrak            1:57.13 
  4  Fischer, Ephrem                  Caltaf Athletic     1:59.57 
  5  Shankowsky, Kieran               East Kootenay       2:01.90 
  6  Klemm, Eric                      Airdrie             2:08.64 
  7  Shaver, Pierson                  Edmonton Columbi    2:12.22 
  8  Tzavaras, Michael                Caltaf Athletic     2:18.80 
  9  Shaw, Grayson                    Caltaf Athletic     2:19.50 
 10  Fenwick, Matthew                 Caltaf Athletic     2:21.00 
 11  Aman, Noah                       Airdrie             2:21.79 
 12  Urquhart, Jonathan               Airdrie                  NT 
 13  McLean, Hamish                   Caltaf Athletic          NT 
 14  Kelsick, Tayemak                 Airdrie                  NT 
 15  Trail, Connor                    Caltaf Athletic          NT 
 16  Lawley, Maxwell                  Caltaf Athletic          NT 
 17  Yamanouchi, Terry                Caltaf Athletic          NT 
 18  Bishop, Brock                    St Albert Mustan         NT 
 19  Bath, Uday Singh                 Airdrie                  NT 
 20  Kuipers, Gerrit                  Caltaf Athletic          NT 
 21  Shaw, Ayden                      Red Deer Titans          NT 
 22  Tweten, Julien                   St Albert Mustan         NT 
 23  Kerbes, Silas                    St Albert Mustan         NT 
 24  Hillier, Zachary                 Lethbridge T & F         NT 
 25  Currier, Logan                   Grande Prairie W         NT 
 26  Dhillon, Irshan                  Indo Canadian T          NT 
 27  Wilson, Breaux                   Unattached Alber         NT 
 28  Galdamez, Mathias                Airdrie                  NT 
 29  Pedersen, Linkin                 Caltaf Athletic          NT 
 30  Osborne, Jonah                   St Albert Mustan         NT 
 
Event 301  Girls 12-13 80 Meter Hurdles BANTAM (45)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 11:05 AM
 Meet Record:  13.33  2015        Hannah Perry, EH                             
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Iwuc, Natasha                    Edmonton Thunder      13.87 
  2  Tawiah, Marissa                  Caltaf Athletic       13.87 
  3  Bohnert, Kiann                   Lethbridge T & F      14.17 
  4  Pearson, Leah                    Unattached Alber      14.26 
  5  Plitt, Josephine                 Leduc T & F Club      14.94 
  6  Ratke, Alexis                    Lethbridge T & F      15.13 
  7  Salmon, Taylor                   Unattached            15.78 
  8  Adamkowski, Kylee                Leduc T & F Club      15.79 
  9  Samac, Teodora                   Edmonton Thunder      15.85 
 10  Epp, Kiersten                    Edmonton Thunder      16.36 
 11  Verbeek, Kinsey                  Edmonton Thunder      16.90 
 12  Mysak, Magda                     Caltaf Athletic       16.92 
 13  Agoston, Rebeca                  Airdrie               17.06 
 14  Dovichak, Kamryn                 Bulldogs Track a      17.11 
 15  Jukic, Jadyn                     Caltaf Athletic       17.17 
 16  Buteau, Jetta                    Bulldogs Track a      17.29 
 17  Henry, Amoya                     Caltaf Athletic       17.49 
 18  Ehirhieme, Ivie                  Caltaf Athletic       18.97 
 19  Stuart, Isla                     Caltaf Athletic       18.99 
 20  Drebert, Meadow                  Leduc T & F Club      21.70 
 21  LaFayette, Whitney               Edmonton Columbi         NT 
 22  Mitchell, Tyler                  Leduc T & F Club         NT 
 23  Newsome, Olivia                  Calgary Spartans         NT 
 24  Thomas, Stephanie                Edmonton Columbi         NT 
 25  Williams, Mamie                  Raymond Knig             NT 
 26  Larre, Kaelyn                    Unattached               NT 
 27  Bath, Jasman                     Airdrie                  NT 
 28  Plaksey, Ryann                   Medicine Hat Pan         NT 
 29  Burgevitz, Camryn                Medicine Hat Pan         NT 
 30  Klemm, Heidi                     Airdrie                  NT 
 31  Stimson, Brittney                Unattached               NT 
 32  Kane, Cadence                    Caltaf Athletic          NT 
 33  Sieben, Taryn                    Caltaf Athletic          NT 
 34  Rodberg, Cassandra               Caltaf Athletic          NT 
 35  Macaulay, Bryn                   Caltaf Athletic          NT 
 36  Fudge, Jillian                   Caltaf Athletic          NT 
 37  Bartlett, Julia                  Caltaf Athletic          NT 
 38  Wallace, Alexi                   Caltaf Athletic          NT 
 39  Osborne, Kyla                    St Albert Mustan         NT 
 40  Eldakrouri, Habibah              Edmonton Columbi         NT 
 41  Wiredu, Efia                     Edmonton Columbi         NT 
 42  Tufford, Grace                   St Albert Mustan         NT 
 43  Willoughby, Zaynna               Medicine Hat Pan         NT 
 44  Websdale, Clara                  Passtrak                 NT 
 45  Kempthorne, Katelyn              Calgary Dino             NT 
 
Event 302  Boys 12-13 80 Meter Hurdles BANTAM (27)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 11:25 AM
 Meet Record:  13.07  2013        Isaiah Payne, E Col                          
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Rude, Keon                       Caltaf Athletic       13.70 
  2  Falkowsky, Benjamin              Caltaf Athletic       14.71 
  3  Verbeek, Ridley                  Edmonton Thunder      14.78 
  4  Chase, Roenen                    Caltaf Athletic       15.10 
  5  Besko, Michael (mick)            Edmonton Thunder      15.58 
  6  Pottruff, Carter                 Caltaf Athletic       16.64 
  7  Fisher, Keithan                  Edmonton Thunder      17.08 
  8  Read, Joshua                     Caltaf Athletic       17.23 
  9  Poulin, Max                      Caltaf Athletic       17.33 
 10  Dornan, Owen                     Caltaf Athletic       17.49 
 11  Bailey, Jack                     Passtrak              17.81 
 12  Sawatzky, Sawyer                 Passtrak              17.99 
 13  Massey, Logan                    Calgary Spartans         NT 
 14  Holmgren-Zunti, Elliott          Calgary Spartans         NT 
 15  Cayanga, Rylan                   St Albert Mustan         NT 
 16  Hasiuk, Jett                     Calgary Spartans         NT 
 17  Christian, Luke                  Edmonton Columbi         NT 
 18  Adeniyi, Bishop                  Voleo Athletics          NT 
 19  Cooke, Hayes                     Voleo Athletics          NT 
 20  Fode, William                    Edmonton Columbi         NT 
 21  Hurtubise, Eric                  North East Alber         NT 
 22  Somefun, Teni                    Caltaf Athletic          NT 
 23  Pflug, Karl                      Caltaf Athletic          NT 
 24  Adebayo, Francis                 North East Alber         NT 
 25  Ross, Everett                    St Albert Mustan         NT 
 26  De Bruijn, Tate                  St Albert Mustan         NT 
 27  Jourdain, Lendric                Caltaf Athletic          NT 
 
Event 305  Girls 12-13 High Jump BANTAM (43)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 8:30 AM
 Meet Record:  1.47m  6/17/2017   Sarah Feschuk, Caltaf Athletic               
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Iwuc, Natasha                    Edmonton Thunder      1.35m 
  2  Bohnert, Kiann                   Lethbridge T & F      1.31m 
  3  Unruh, Allison                   Caltaf Athletic       1.30m 
  4  Dovichak, Kamryn                 Bulldogs Track a      1.30m 
  5  Uhuegbulem, Gabriela             Unattached            1.30m 
  6  Buteau, Jetta                    Bulldogs Track a      1.28m 
  7  Willoughby, Zaynna               Medicine Hat Pan      1.25m 
  8  Stuart, Isla                     Caltaf Athletic       1.25m 
  9  Ratke, Alexis                    Lethbridge T & F      1.15m 
 10  Plaksey, Ryann                   Medicine Hat Pan      1.13m 
 11  Burgevitz, Camryn                Medicine Hat Pan      1.05m 
 12  Websdale, Clara                  Passtrak              1.00m 
 13  Kempthorne, Katelyn              Calgary Dino             NH 
 14  Newsome, Olivia                  Calgary Spartans         NH 
 15  Williams, Mamie                  Raymond Knig             NH 
 16  Wiredu, Efia                     Edmonton Columbi         NH 
 17  Eldakrouri, Habibah              Edmonton Columbi         NH 
 18  Thomas, Stephanie                Edmonton Columbi         NH 
 19  Dunn, Libby                      Leduc T & F Club         NH 
 20  Salmon, Taylor                   Unattached               NH 
 21  Plitt, Josephine                 Leduc T & F Club         NH 
 22  Klemm, Heidi                     Airdrie                  NH 
 23  Stimson, Brittney                Unattached               NH 
 24  Seiler, Izabella                 Leduc T & F Club         NH 
 25  Mitchell, Tyler                  Leduc T & F Club         NH 
 26  Adamkowski, Kylee                Leduc T & F Club         NH 
 27  Drebert, Meadow                  Leduc T & F Club         NH 
 28  Kavanagh, Hannah                 St Albert Mustan         NH 
 29  Tufford, Grace                   St Albert Mustan         NH 
 30  Ehirhieme, Ivie                  Caltaf Athletic          NH 
 31  Bartlett, Julia                  Caltaf Athletic          NH 
 32  Samac, Teodora                   Edmonton Thunder         NH 
 33  Epp, Kiersten                    Edmonton Thunder         NH 
 34  Osborne, Kyla                    St Albert Mustan         NH 
 35  Verbeek, Kinsey                  Edmonton Thunder         NH 
 36  Popovic, Danica                  Caltaf Athletic          NH 
 37  Kane, Cadence                    Caltaf Athletic          NH 
 38  Ryan, Apoline                    Caltaf Athletic          NH 
 39  Rodberg, Cassandra               Caltaf Athletic          NH 
 40  Veldhoen, Sydney                 Caltaf Athletic          NH 
 41  Fudge, Jillian                   Caltaf Athletic          NH 
 42  Jukic, Jadyn                     Caltaf Athletic          NH 
 43  Sieben, Taryn                    Caltaf Athletic          NH 
 
Event 306  Boys 12-13 High Jump BANTAM (29)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 12:15 PM
 Meet Record:  1.68m  2015        Jaxon Hume, E Col                            
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Chase, Roenen                    Caltaf Athletic       1.40m 
  2  Verbeek, Ridley                  Edmonton Thunder      1.35m 
  3  Rude, Keon                       Caltaf Athletic       1.35m 
  4  Read, Joshua                     Caltaf Athletic       1.30m 
  5  Dornan, Owen                     Caltaf Athletic       1.25m 
  6  Pflug, Karl                      Caltaf Athletic       1.25m 
  7  Nickeson, Trey                   Caltaf Athletic       1.25m 
  8  Besko, Michael (mick)            Edmonton Thunder      1.25m 
  9  Bailey, Jack                     Passtrak              1.20m 
 10  Sawatzky, Sawyer                 Passtrak              1.20m 
 11  Pottruff, Carter                 Caltaf Athletic       1.15m 
 12  Hasiuk, Jett                     Calgary Spartans         NH 
 13  Jourdain, Lendric                Caltaf Athletic          NH 
 14  Christian, Luke                  Edmonton Columbi         NH 
 15  Fode, William                    Edmonton Columbi         NH 
 16  Adeniyi, Bishop                  Voleo Athletics          NH 
 17  Holmgren-Zunti, Elliott          Calgary Spartans         NH 
 18  Massey, Logan                    Calgary Spartans         NH 
 19  Cooke, Hayes                     Voleo Athletics          NH 
 20  Cayanga, Rylan                   St Albert Mustan         NH 
 21  Ross, Everett                    St Albert Mustan         NH 
 22  Somefun, Teni                    Caltaf Athletic          NH 
 23  Kerbes, Karson                   St Albert Mustan         NH 
 24  De Bruijn, Tate                  St Albert Mustan         NH 
 25  Klassen, Abinet                  Riversdale Athle         NH 
 26  Haight, Zachary                  St Albert Mustan         NH 
 27  Fisher, Keithan                  Edmonton Thunder         NH 
 28  Hurtubise, Eric                  North East Alber         NH 
 29  Adebayo, Francis                 North East Alber         NH 
 
Event 307  Girls 12-13 Discus Throw 750g BANTAM (45)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 11:20 AM
 Meet Record:  27.34m  6/17/2017   Sarah Feschuk, Caltaf Athletic              
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Bohnert, Kiann                   Lethbridge T & F     23.99m 
  2  Pearson, Leah                    Unattached Alber     20.11m 
  3  Iwuc, Natasha                    Edmonton Thunder     15.15m 
  4  Buteau, Jetta                    Bulldogs Track a     14.58m 
  5  Burgevitz, Camryn                Medicine Hat Pan     14.13m 
  6  Ratke, Alexis                    Lethbridge T & F     13.19m 
  7  Dovichak, Kamryn                 Bulldogs Track a     12.52m 
  8  Websdale, Clara                  Passtrak             10.19m 
  9  Galdamez, Giselle                Airdrie                  ND 
 10  Newsome, Olivia                  Calgary Spartans         ND 
 11  Williams, Mamie                  Raymond Knig             ND 
 12  LaFayette, Whitney               Edmonton Columbi         ND 
 13  Wiredu, Efia                     Edmonton Columbi         ND 
 14  Thomas, Stephanie                Edmonton Columbi         ND 
 15  Bangs, Ava                       Calgary Spartans         ND 
 16  Eldakrouri, Habibah              Edmonton Columbi         ND 
 17  Bath, Jasman                     Airdrie                  ND 
 18  Bath, Jind                       Airdrie                  ND 
 19  Salmon, Taylor                   Unattached               ND 
 20  Larre, Kaelyn                    Unattached               ND 
 21  Klemm, Heidi                     Airdrie                  ND 
 22  Stimson, Brittney                Unattached               ND 
 23  Seiler, Izabella                 Leduc T & F Club         ND 
 24  Drebert, Meadow                  Leduc T & F Club         ND 
 25  Mitchell, Tyler                  Leduc T & F Club         ND 
 26  Dunn, Libby                      Leduc T & F Club         ND 
 27  Adamkowski, Kylee                Leduc T & F Club         ND 
 28  Kavanagh, Hannah                 St Albert Mustan         ND 
 29  Plaksey, Ryann                   Medicine Hat Pan         ND 
 30  Tufford, Grace                   St Albert Mustan         ND 
 31  Bartlett, Julia                  Caltaf Athletic          ND 
 32  Willoughby, Zaynna               Medicine Hat Pan         ND 
 33  Samac, Teodora                   Edmonton Thunder         ND 
 34  Epp, Kiersten                    Edmonton Thunder         ND 
 35  Osborne, Kyla                    St Albert Mustan         ND 
 36  Verbeek, Kinsey                  Edmonton Thunder         ND 
 37  Mysak, Magda                     Caltaf Athletic          ND 
 38  Rodberg, Cassandra               Caltaf Athletic          ND 
 39  Monar, Olivia                    Caltaf Athletic          ND 
 40  Kempthorne, Katelyn              Calgary Dino             ND 
 41  Ryan, Apoline                    Caltaf Athletic          ND 
 42  Armstrong, Heather               U of C Athletics         ND 
 43  Ehirhieme, Ivie                  Caltaf Athletic          ND 
 44  Sieben, Taryn                    Caltaf Athletic          ND 
 45  Armstrong, Claire                U of C Athletics         ND 
 
Event 308  Boys 12-13 Discus Throw 750g BANTAM (15)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 8:30 AM
 Meet Record:  34.99m  6/17/2017   Tyler Sharpe, Caltaf Athletic               
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Poulin, Max                      Caltaf Athletic      25.29m 
  2  Read, Joshua                     Caltaf Athletic      22.29m 
  3  Besko, Michael (mick)            Edmonton Thunder     17.85m 
  4  Verbeek, Ridley                  Edmonton Thunder     14.60m 
  5  Celis, Tomas                     Caltaf Athletic          ND 
  6  Jourdain, Lendric                Caltaf Athletic          ND 
  7  Hasiuk, Jett                     Calgary Spartans         ND 
  8  Holmgren-Zunti, Elliott          Calgary Spartans         ND 
  9  Pottruff, Carter                 Caltaf Athletic          ND 
 10  Cousins, Kai                     Caltaf Athletic          ND 
 11  Massey, Logan                    Calgary Spartans         ND 
 12  Fisher, Keithan                  Edmonton Thunder         ND 
 13  Pflug, Karl                      Caltaf Athletic          ND 
 14  Dornan, Owen                     Caltaf Athletic          ND 
 15  Chase, Roenen                    Caltaf Athletic          ND 
 
Event 308B  Boys 12-13 Discus Throw 750g BANTAM (14)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 10:20 AM
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Bailey, Jack                     Passtrak             16.12m 
  2  Sawatzky, Sawyer                 Passtrak             15.15m 
  3  Cooke, Hayes                     Voleo Athletics          ND 
  4  Campbell, Clark                  Medicine Hat Pan         ND 
  5  Christian, Luke                  Edmonton Columbi         ND 
  6  Adeniyi, Bishop                  Voleo Athletics          ND 
  7  Fode, William                    Edmonton Columbi         ND 
  8  Ross, Everett                    St Albert Mustan         ND 
  9  Kerbes, Karson                   St Albert Mustan         ND 
 10  Haight, Zachary                  St Albert Mustan         ND 
 11  Cayanga, Rylan                   St Albert Mustan         ND 
 12  Hurtubise, Eric                  North East Alber         ND 
 13  Adebayo, Francis                 North East Alber         ND 
 14  De Bruijn, Tate                  St Albert Mustan         ND 
 
Event 309  Girls 12-13 800 Meter Run BANTAM (45)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 9:05 AM
 Meet Record:  2:24.85  2014        Olivia Cooper, EH                          
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Dunn, Libby                      Leduc T & F Club    2:32.24 
  2  Drebert, Meadow                  Leduc T & F Club    2:33.84 
  3  Seiler, Izabella                 Leduc T & F Club    2:37.60 
  4  Unruh, Allison                   Caltaf Athletic     2:40.38 
  5  Plitt, Josephine                 Leduc T & F Club    2:42.62 
  6  Newell, Alexis                   Caltaf Athletic     2:45.28 
  7  Adamkowski, Kylee                Leduc T & F Club    2:49.12 
  8  Bohnert, Kiann                   Lethbridge T & F    2:50.64 
  9  Aujla, Manpreet                  Caltaf Athletic     2:52.71 
 10  Plaksey, Ryann                   Medicine Hat Pan    2:55.79 
 11  Howard, Anna                     Caltaf Athletic     2:57.27 
 12  Haase, Adelina                   Caltaf Athletic     2:58.41 
 13  Dovichak, Kamryn                 Bulldogs Track a    2:58.86 
 14  Rodberg, Cassandra               Caltaf Athletic     2:59.61 
 15  Mitchell, Tyler                  Leduc T & F Club    2:59.67 
 16  Buteau, Jetta                    Bulldogs Track a    3:01.82 
 17  Epp, Kiersten                    Edmonton Thunder    3:02.01 
 18  Ratke, Alexis                    Lethbridge T & F    3:05.58 
 19  Willoughby, Zaynna               Medicine Hat Pan    3:14.00 
 20  Iwuc, Natasha                    Edmonton Thunder    3:14.11 
 21  Verbeek, Kinsey                  Edmonton Thunder    3:18.00 
 22  Burgevitz, Camryn                Medicine Hat Pan    3:18.78 
 23  Websdale, Clara                  Passtrak            3:22.48 
 24  Klemm, Heidi                     Airdrie                  NT 
 25  Bath, Jasman                     Airdrie                  NT 
 26  Williams, Mamie                  Raymond Knig             NT 
 27  Newsome, Olivia                  Calgary Spartans         NT 
 28  LaFayette, Whitney               Edmonton Columbi         NT 
 29  Bath, Jind                       Airdrie                  NT 
 30  Salmon, Taylor                   Unattached               NT 
 31  Samac, Teodora                   Edmonton Thunder         NT 
 32  Stimson, Brittney                Unattached               NT 
 33  Macaulay, Bryn                   Caltaf Athletic          NT 
 34  Lueders, Maya                    Caltaf Athletic          NT 
 35  Tufford, Grace                   St Albert Mustan         NT 
 36  Kavanagh, Hannah                 St Albert Mustan         NT 
 37  Sangha, Mandeep                  Indo Canadian T          NT 
 38  Bartlett, Julia                  Caltaf Athletic          NT 
 39  Sieben, Taryn                    Caltaf Athletic          NT 
 40  Wiredu, Efia                     Edmonton Columbi         NT 
 41  Eldakrouri, Habibah              Edmonton Columbi         NT 
 42  Thomas, Stephanie                Edmonton Columbi         NT 
 43  Bangs, Ava                       Calgary Spartans         NT 
 44  Osborne, Kyla                    St Albert Mustan         NT 
 45  Kempthorne, Katelyn              Calgary Dino             NT 
 
Event 310  Boys 12-13 800 Meter Run BANTAM (29)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 8:55 AM
 Meet Record:  2:15.06  2015        Jaxon Hume, E Col                          
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Chase, Roenen                    Caltaf Athletic     2:41.40 
  2  Besko, Michael (mick)            Edmonton Thunder    2:41.44 
  3  Jansen, Benjamin                 Calgary Warriors    2:43.57 
  4  Pottruff, Carter                 Caltaf Athletic     2:45.76 
  5  Read, Joshua                     Caltaf Athletic     2:48.21 
  6  Dornan, Owen                     Caltaf Athletic     2:49.50 
  7  Fisher, Keithan                  Edmonton Thunder    2:53.69 
  8  Sawatzky, Sawyer                 Passtrak            2:58.97 
  9  Verbeek, Ridley                  Edmonton Thunder    3:02.00 
 10  Bailey, Jack                     Passtrak            3:04.66 
 11  Celis, Tomas                     Caltaf Athletic     3:05.94 
 12  Christian, Luke                  Edmonton Columbi         NT 
 13  Fode, William                    Edmonton Columbi         NT 
 14  Oliver, Phoenix                  Caltaf Athletic          NT 
 15  Adeniyi, Bishop                  Voleo Athletics          NT 
 16  Massey, Logan                    Calgary Spartans         NT 
 17  Hasiuk, Jett                     Calgary Spartans         NT 
 18  Holmgren-Zunti, Elliott          Calgary Spartans         NT 
 19  De Bruijn, Tate                  St Albert Mustan         NT 
 20  Kerbes, Karson                   St Albert Mustan         NT 
 21  Champagne, Jordan                Caltaf Athletic          NT 
 22  Cayanga, Rylan                   St Albert Mustan         NT 
 23  Haight, Zachary                  St Albert Mustan         NT 
 24  Ross, Everett                    St Albert Mustan         NT 
 25  Adebayo, Francis                 North East Alber         NT 
 26  Tucek, Lukash                    Lethbridge T & F         NT 
 27  Nickeson, Trey                   Caltaf Athletic          NT 
 28  Hurtubise, Eric                  North East Alber         NT 
 29  Hooper, Nicholas                 St. Timonthy             NT 
 
Event 311  Girls 12-13 80 Meter Dash BANTAM (62)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 9:45 AM
 Meet Record:  10.68  2009        Morgan Walker, EOC                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Hutton, Nicola                   Caltaf Athletic       10.91 
  2  Tawiah, Marissa                  Caltaf Athletic       11.09 
  3  Bohnert, Kiann                   Lethbridge T & F      11.16 
  4  Iwuc, Natasha                    Edmonton Thunder      11.49 
  5  Henry, Amoya                     Caltaf Athletic       11.50 
  6  Uhuegbulem, Gabriela             Unattached            11.56 
  7  Epp, Kiersten                    Edmonton Thunder      11.64 
  8  Agoston, Rebeca                  Airdrie               11.70 
  9  Jukic, Jadyn                     Caltaf Athletic       11.76 
 10  Ratke, Alexis                    Lethbridge T & F      11.77 
 11  Ehirhieme, Ivie                  Caltaf Athletic       11.78 
 12  Macaulay, Bryn                   Caltaf Athletic       11.82 
 13  Aihobaku, Favour                 Calgary Warriors      11.87 
 14  Dunn, Libby                      Leduc T & F Club      11.88 
 15  Seiler, Izabella                 Leduc T & F Club      11.90 
 16  Bath, Jasman                     Airdrie               11.98 
 17  Samac, Teodora                   Edmonton Thunder      11.98 
 18  Adamkowski, Kylee                Leduc T & F Club      12.09 
 19  Carter, Madison                  Caltaf Athletic       12.13 
 20  Mysak, Magda                     Caltaf Athletic       12.17 
 21  Mitchell, Tyler                  Leduc T & F Club      12.18 
 22  Wallace, Alexi                   Caltaf Athletic       12.18 
 23  Dovichak, Kamryn                 Bulldogs Track a      12.20 
 24  Burgevitz, Camryn                Medicine Hat Pan      12.21 
 25  Lueders, Maya                    Caltaf Athletic       12.23 
 26  Drebert, Meadow                  Leduc T & F Club      12.29 
 27  Willoughby, Zaynna               Medicine Hat Pan      12.33 
 28  Buteau, Jetta                    Bulldogs Track a      12.46 
 29  Plaksey, Ryann                   Medicine Hat Pan      12.54 
 30  Khuber, Jaya                     Unattached Alber      12.56 
 31  Ryan, Apoline                    Caltaf Athletic       13.03 
 32  Stuart, Isla                     Caltaf Athletic       13.59 
 33  Pearson, Leah                    Unattached Alber      13.66 
 34  Verbeek, Kinsey                  Edmonton Thunder      13.66 
 35  Websdale, Clara                  Passtrak              14.39 
 36  Williams, Mamie                  Raymond Knig             NT 
 37  Galdamez, Giselle                Airdrie                  NT 
 38  LaFayette, Whitney               Edmonton Columbi         NT 
 39  Thomas, Stephanie                Edmonton Columbi         NT 
 40  Newsome, Olivia                  Calgary Spartans         NT 
 41  Klemm, Heidi                     Airdrie                  NT 
 42  Remus-Arevalo, Thalia            Airdrie                  NT 
 43  Stimson, Brittney                Unattached               NT 
 44  Salmon, Taylor                   Unattached               NT 
 45  Bath, Jind                       Airdrie                  NT 
 46  Veldhoen, Sydney                 Caltaf Athletic          NT 
 47  Sieben, Taryn                    Caltaf Athletic          NT 
 48  Fudge, Jillian                   Caltaf Athletic          NT 
 49  Kryschuk, Hayley                 Caltaf Athletic          NT 
 50  Kane, Cadence                    Caltaf Athletic          NT 
 51  Tufford, Grace                   St Albert Mustan         NT 
 52  Osborne, Kyla                    St Albert Mustan         NT 
 53  Bartlett, Julia                  Caltaf Athletic          NT 
 54  Kavanagh, Hannah                 St Albert Mustan         NT 
 55  Kempthorne, Katelyn              Calgary Dino             NT 
 56  Bangs, Ava                       Calgary Spartans         NT 
 57  Wiredu, Efia                     Edmonton Columbi         NT 
 58  Eldakrouri, Habibah              Edmonton Columbi         NT 
 59  Rodberg, Cassandra               Caltaf Athletic          NT 
 60  Popovic, Danica                  Caltaf Athletic          NT 
 61  Jackson, Hailey                  Red Deer Titans          NT 
 62  Frey, Alyssa                     Red Deer Titans          NT 
 
Event 312  Boys 12-13 80 Meter Dash BANTAM (35)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 10:05 AM
 Meet Record:   9.71  2013        Tavell Grant, UNAB                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Falkowsky, Benjamin              Caltaf Athletic       10.97 
  2  Rude, Keon                       Caltaf Athletic       11.36 
  3  Chase, Roenen                    Caltaf Athletic       11.48 
  4  Read, Joshua                     Caltaf Athletic       11.60 
  5  Verbeek, Ridley                  Edmonton Thunder      11.61 
  6  Poulin, Max                      Caltaf Athletic       11.89 
  7  Pottruff, Carter                 Caltaf Athletic       11.92 
  8  Somefun, Teni                    Caltaf Athletic       11.95 
  9  Dornan, Owen                     Caltaf Athletic       11.98 
 10  Besko, Michael (mick)            Edmonton Thunder      11.99 
 11  Pflug, Karl                      Caltaf Athletic       12.00 
 12  Fisher, Keithan                  Edmonton Thunder      12.61 
 13  Sawatzky, Sawyer                 Passtrak              12.80 
 14  Bailey, Jack                     Passtrak              12.94 
 15  Nickeson, Trey                   Caltaf Athletic       13.97 
 16  Hasiuk, Jett                     Calgary Spartans         NT 
 17  Onyekonwu, Chibum                Dino Youth T & F         NT 
 18  Massey, Logan                    Calgary Spartans         NT 
 19  Collins, Torin                   Caltaf Athletic          NT 
 20  Jourdain, Lendric                Caltaf Athletic          NT 
 21  Christian, Luke                  Edmonton Columbi         NT 
 22  Fode, William                    Edmonton Columbi         NT 
 23  Adeniyi, Bishop                  Voleo Athletics          NT 
 24  Holmgren-Zunti, Elliott          Calgary Spartans         NT 
 25  Cooke, Hayes                     Voleo Athletics          NT 
 26  Celis, Tomas                     Caltaf Athletic          NT 
 27  Hurtubise, Eric                  North East Alber         NT 
 28  De Bruijn, Tate                  St Albert Mustan         NT 
 29  Adebayo, Francis                 North East Alber         NT 
 30  Mawston, Kael                    Caltaf Athletic          NT 
 31  Haight, Zachary                  St Albert Mustan         NT 
 32  Cayanga, Rylan                   St Albert Mustan         NT 
 33  Klassen, Abinet                  Riversdale Athle         NT 
 34  Kerbes, Karson                   St Albert Mustan         NT 
 35  Ross, Everett                    St Albert Mustan         NT 
 
Event 325  Girls 12-13 Long Jump BANTAM (55)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 10:30 AM
 Meet Record:  4.95m  6/18/2017   Sarah Feschuk, Caltaf Athletic               
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Bohnert, Kiann                   Lethbridge T & F      4.34m 
  2  Iwuc, Natasha                    Edmonton Thunder      4.17m 
  3  Uhuegbulem, Gabriela             Unattached            4.02m 
  4  Newell, Alexis                   Caltaf Athletic       3.81m 
  5  Agoston, Rebeca                  Airdrie               3.80m 
  6  Howard, Anna                     Caltaf Athletic       3.71m 
  7  Ratke, Alexis                    Lethbridge T & F      3.70m 
  8  Unruh, Allison                   Caltaf Athletic       3.58m 
  9  Dovichak, Kamryn                 Bulldogs Track a      3.54m 
 10  Henry, Amoya                     Caltaf Athletic       3.53m 
 11  Klemm, Heidi                     Airdrie               3.50m 
 12  Mysak, Magda                     Caltaf Athletic       3.47m 
 13  Ehirhieme, Ivie                  Caltaf Athletic       3.43m 
 14  Lueders, Maya                    Caltaf Athletic       3.37m 
 15  Buteau, Jetta                    Bulldogs Track a      3.35m 
 16  Burgevitz, Camryn                Medicine Hat Pan      3.26m 
 17  Bartlett, Julia                  Caltaf Athletic       3.20m 
 18  Ryan, Apoline                    Caltaf Athletic       3.15m 
 19  Websdale, Clara                  Passtrak              3.00m 
 20  Macaulay, Bryn                   Caltaf Athletic       2.08m 
 21  Wiredu, Efia                     Edmonton Columbi         ND 
 22  Eldakrouri, Habibah              Edmonton Columbi         ND 
 23  Newsome, Olivia                  Calgary Spartans         ND 
 24  Galdamez, Giselle                Airdrie                  ND 
 25  Thomas, Stephanie                Edmonton Columbi         ND 
 26  Salmon, Taylor                   Unattached               ND 
 27  Bath, Jasman                     Airdrie                  ND 
 28  Dunn, Libby                      Leduc T & F Club         ND 
 29  Stimson, Brittney                Unattached               ND 
 30  Larre, Kaelyn                    Unattached               ND 
 31  Bath, Jind                       Airdrie                  ND 
 32  LaFayette, Whitney               Edmonton Columbi         ND 
 33  Seiler, Izabella                 Leduc T & F Club         ND 
 34  Williams, Mamie                  Raymond Knig             ND 
 35  Adamkowski, Kylee                Leduc T & F Club         ND 
 36  Drebert, Meadow                  Leduc T & F Club         ND 
 37  Plaksey, Ryann                   Medicine Hat Pan         ND 
 38  Willoughby, Zaynna               Medicine Hat Pan         ND 
 39  Kavanagh, Hannah                 St Albert Mustan         ND 
 40  Veldhoen, Sydney                 Caltaf Athletic          ND 
 41  Fudge, Jillian                   Caltaf Athletic          ND 
 42  Samac, Teodora                   Edmonton Thunder         ND 
 43  Verbeek, Kinsey                  Edmonton Thunder         ND 
 44  Epp, Kiersten                    Edmonton Thunder         ND 
 45  Tufford, Grace                   St Albert Mustan         ND 
 46  Osborne, Kyla                    St Albert Mustan         ND 
 47  Frey, Alyssa                     Red Deer Titans          ND 
 48  Jackson, Hailey                  Red Deer Titans          ND 
 49  Rodberg, Cassandra               Caltaf Athletic          ND 
 50  Kempthorne, Katelyn              Calgary Dino             ND 
 51  Pearson, Leah                    Unattached Alber         ND 
 52  Sangha, Mandeep                  Indo Canadian T          ND 
 53  Wallace, Alexi                   Caltaf Athletic          ND 
 54  Kane, Cadence                    Caltaf Athletic          ND 
 55  Sieben, Taryn                    Caltaf Athletic          ND 
 
Event 326  Boys 12-13 Long Jump BANTAM (33)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 10:30 AM
 Meet Record:  5.23m  2010        Tyree Harriott, EOC                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Read, Joshua                     Caltaf Athletic       4.48m 
  2  Chase, Roenen                    Caltaf Athletic       4.34m 
  3  Rude, Keon                       Caltaf Athletic       4.28m 
  4  Oliver, Phoenix                  Caltaf Athletic       4.14m 
  5  Pflug, Karl                      Caltaf Athletic       4.03m 
  6  Besko, Michael (mick)            Edmonton Thunder      3.71m 
  7  Dornan, Owen                     Caltaf Athletic       3.67m 
  8  Sawatzky, Sawyer                 Passtrak              3.50m 
  9  Bailey, Jack                     Passtrak              3.33m 
 10  Nickeson, Trey                   Caltaf Athletic       3.25m 
 11  Poulin, Max                      Caltaf Athletic       3.09m 
 12  Pottruff, Carter                 Caltaf Athletic       3.07m 
 13  Jourdain, Lendric                Caltaf Athletic       3.00m 
 14  Hasiuk, Jett                     Calgary Spartans         ND 
 15  Cayanga, Rylan                   St Albert Mustan         ND 
 16  Collins, Torin                   Caltaf Athletic          ND 
 17  Campbell, Clark                  Medicine Hat Pan         ND 
 18  Christian, Luke                  Edmonton Columbi         ND 
 19  Fode, William                    Edmonton Columbi         ND 
 20  Adeniyi, Bishop                  Voleo Athletics          ND 
 21  Holmgren-Zunti, Elliott          Calgary Spartans         ND 
 22  Massey, Logan                    Calgary Spartans         ND 
 23  Cooke, Hayes                     Voleo Athletics          ND 
 24  Haight, Zachary                  St Albert Mustan         ND 
 25  Mawston, Kael                    Caltaf Athletic          ND 
 26  Klassen, Abinet                  Riversdale Athle         ND 
 27  Hurtubise, Eric                  North East Alber         ND 
 28  Adebayo, Francis                 North East Alber         ND 
 29  Kerbes, Karson                   St Albert Mustan         ND 
 30  Fisher, Keithan                  Edmonton Thunder         ND 
 31  Ross, Everett                    St Albert Mustan         ND 
 32  Verbeek, Ridley                  Edmonton Thunder         ND 
 33  De Bruijn, Tate                  St Albert Mustan         ND 
 
Event 329  Girls 12-13 Shot Put 3kg BANTAM (53)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 1:00 PM
 Meet Record:  9.04m  2013        Rathanine Randell, Caltaf                    
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Bohnert, Kiann                   Lethbridge T & F      8.62m 
  2  Tawiah, Marissa                  Caltaf Athletic       7.74m 
  3  Iwuc, Natasha                    Edmonton Thunder      6.41m 
  4  Willoughby, Zaynna               Medicine Hat Pan      6.32m 
  5  Carter, Madison                  Caltaf Athletic       6.20m 
  6  Uhuegbulem, Gabriela             Unattached            6.16m 
  7  Bartlett, Julia                  Caltaf Athletic       6.13m 
  8  Dovichak, Kamryn                 Bulldogs Track a      5.91m 
  9  Galdamez, Giselle                Airdrie               5.85m 
 10  Burgevitz, Camryn                Medicine Hat Pan      5.66m 
 11  Wallace, Alexi                   Caltaf Athletic       5.28m 
 12  Buteau, Jetta                    Bulldogs Track a      5.26m 
 13  Websdale, Clara                  Passtrak              5.15m 
 14  Newell, Alexis                   Caltaf Athletic       5.08m 
 15  Plaksey, Ryann                   Medicine Hat Pan      4.90m 
 16  Ratke, Alexis                    Lethbridge T & F      4.86m 
 17  Kane, Cadence                    Caltaf Athletic       4.09m 
 18  Kryschuk, Hayley                 Caltaf Athletic       3.69m 
 19  Williams, Mamie                  Raymond Knig             ND 
 20  LaFayette, Whitney               Edmonton Columbi         ND 
 21  Eldakrouri, Habibah              Edmonton Columbi         ND 
 22  Newsome, Olivia                  Calgary Spartans         ND 
 23  Thomas, Stephanie                Edmonton Columbi         ND 
 24  Wiredu, Efia                     Edmonton Columbi         ND 
 25  Bath, Jasman                     Airdrie                  ND 
 26  Bath, Jind                       Airdrie                  ND 
 27  Salmon, Taylor                   Unattached               ND 
 28  Larre, Kaelyn                    Unattached               ND 
 29  Klemm, Heidi                     Airdrie                  ND 
 30  Stimson, Brittney                Unattached               ND 
 31  Seiler, Izabella                 Leduc T & F Club         ND 
 32  Drebert, Meadow                  Leduc T & F Club         ND 
 33  Mitchell, Tyler                  Leduc T & F Club         ND 
 34  Dunn, Libby                      Leduc T & F Club         ND 
 35  Adamkowski, Kylee                Leduc T & F Club         ND 
 36  Kavanagh, Hannah                 St Albert Mustan         ND 
 37  Ehirhieme, Ivie                  Caltaf Athletic          ND 
 38  Tufford, Grace                   St Albert Mustan         ND 
 39  Veldhoen, Sydney                 Caltaf Athletic          ND 
 40  Fudge, Jillian                   Caltaf Athletic          ND 
 41  Samac, Teodora                   Edmonton Thunder         ND 
 42  Epp, Kiersten                    Edmonton Thunder         ND 
 43  Osborne, Kyla                    St Albert Mustan         ND 
 44  Verbeek, Kinsey                  Edmonton Thunder         ND 
 45  Jackson, Hailey                  Red Deer Titans          ND 
 46  Pearson, Leah                    Unattached Alber         ND 
 47  Rodberg, Cassandra               Caltaf Athletic          ND 
 48  Kempthorne, Katelyn              Calgary Dino             ND 
 49  Bangs, Ava                       Calgary Spartans         ND 
 50  Armstrong, Claire                U of C Athletics         ND 
 51  Armstrong, Heather               U of C Athletics         ND 
 52  Monar, Olivia                    Caltaf Athletic          ND 
 53  Sieben, Taryn                    Caltaf Athletic          ND 
 
Event 330  Boys 12-13 Shot Put 3 kg BANTAM (29)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 2:30 PM
 Meet Record:  11.55m  2015        Jaxon Hume, E Col                           
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Pflug, Karl                      Caltaf Athletic       7.97m 
  2  Read, Joshua                     Caltaf Athletic       7.86m 
  3  Poulin, Max                      Caltaf Athletic       7.07m 
  4  Besko, Michael (mick)            Edmonton Thunder      6.85m 
  5  Sawatzky, Sawyer                 Passtrak              6.46m 
  6  Bailey, Jack                     Passtrak              6.26m 
  7  Chase, Roenen                    Caltaf Athletic       6.22m 
  8  Jourdain, Lendric                Caltaf Athletic       5.75m 
  9  Pottruff, Carter                 Caltaf Athletic       5.65m 
 10  Dornan, Owen                     Caltaf Athletic       4.56m 
 11  Nickeson, Trey                   Caltaf Athletic       4.02m 
 12  Foley, Justin                    Caltaf Athletic       4.00m 
 13  Campbell, Clark                  Medicine Hat Pan         ND 
 14  Hasiuk, Jett                     Calgary Spartans         ND 
 15  Cooke, Hayes                     Voleo Athletics          ND 
 16  Christian, Luke                  Edmonton Columbi         ND 
 17  Adeniyi, Bishop                  Voleo Athletics          ND 
 18  Holmgren-Zunti, Elliott          Calgary Spartans         ND 
 19  Massey, Logan                    Calgary Spartans         ND 
 20  Fode, William                    Edmonton Columbi         ND 
 21  De Bruijn, Tate                  St Albert Mustan         ND 
 22  Kerbes, Karson                   St Albert Mustan         ND 
 23  Hurtubise, Eric                  North East Alber         ND 
 24  Cayanga, Rylan                   St Albert Mustan         ND 
 25  Ross, Everett                    St Albert Mustan         ND 
 26  Verbeek, Ridley                  Edmonton Thunder         ND 
 27  Fisher, Keithan                  Edmonton Thunder         ND 
 28  Adebayo, Francis                 North East Alber         ND 
 29  Haight, Zachary                  St Albert Mustan         ND 
 
Event 335  Girls 12-13 600 Meter Run BANTAM (50)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 1:45 PM
 Meet Record:  1:41.83  2015        Madison Ford, EH                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Dunn, Libby                      Leduc T & F Club    1:49.22 
  2  Seiler, Izabella                 Leduc T & F Club    1:55.57 
  3  Adamkowski, Kylee                Leduc T & F Club    1:55.67 
  4  Newell, Alexis                   Caltaf Athletic     1:57.33 
  5  Bohnert, Kiann                   Lethbridge T & F    2:03.00 
  6  Dovichak, Kamryn                 Bulldogs Track a    2:07.82 
  7  Ratke, Alexis                    Lethbridge T & F    2:10.13 
  8  Bartlett, Julia                  Caltaf Athletic     2:11.32 
  9  Eldakrouri, Habibah              Edmonton Columbi         NT 
 10  Kempthorne, Katelyn              Calgary Dino             NT 
 11  Wiredu, Efia                     Edmonton Columbi         NT 
 12  Thomas, Stephanie                Edmonton Columbi         NT 
 13  Rodberg, Cassandra               Caltaf Athletic          NT 
 14  Websdale, Clara                  Passtrak                 NT 
 15  Popovic, Danica                  Caltaf Athletic          NT 
 16  Bangs, Ava                       Calgary Spartans         NT 
 17  Mack, Ashlyn                     Airdrie                  NT 
 18  Bath, Jind                       Airdrie                  NT 
 19  Salmon, Taylor                   Unattached               NT 
 20  Bath, Jasman                     Airdrie                  NT 
 21  Klemm, Heidi                     Airdrie                  NT 
 22  Stimson, Brittney                Unattached               NT 
 23  Williams, Mamie                  Raymond Knig             NT 
 24  LaFayette, Whitney               Edmonton Columbi         NT 
 25  Newsome, Olivia                  Calgary Spartans         NT 
 26  Drebert, Meadow                  Leduc T & F Club         NT 
 27  Mitchell, Tyler                  Leduc T & F Club         NT 
 28  Kavanagh, Hannah                 St Albert Mustan         NT 
 29  Plaksey, Ryann                   Medicine Hat Pan         NT 
 30  Tufford, Grace                   St Albert Mustan         NT 
 31  Willoughby, Zaynna               Medicine Hat Pan         NT 
 32  Carter, Madison                  Caltaf Athletic          NT 
 33  Burgevitz, Camryn                Medicine Hat Pan         NT 
 34  Iwuc, Natasha                    Edmonton Thunder         NT 
 35  Samac, Teodora                   Edmonton Thunder         NT 
 36  Epp, Kiersten                    Edmonton Thunder         NT 
 37  Buteau, Jetta                    Bulldogs Track a         NT 
 38  Osborne, Kyla                    St Albert Mustan         NT 
 39  Verbeek, Kinsey                  Edmonton Thunder         NT 
 40  Sieben, Taryn                    Caltaf Athletic          NT 
 41  Howard, Anna                     Caltaf Athletic          NT 
 42  Sangha, Mandeep                  Indo Canadian T          NT 
 43  Lueders, Maya                    Caltaf Athletic          NT 
 44  Macaulay, Bryn                   Caltaf Athletic          NT 
 45  Kane, Cadence                    Caltaf Athletic          NT 
 46  Stuart, Isla                     Caltaf Athletic          NT 
 47  Unruh, Allison                   Caltaf Athletic          NT 
 48  Ehirhieme, Ivie                  Caltaf Athletic          NT 
 49  Wallace, Alexi                   Caltaf Athletic          NT 
 50  Veldhoen, Sydney                 Caltaf Athletic          NT 
 
Event 336  Boys 12-13 600 Meter Run BANTAM (27)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 2:00 AM
 Meet Record:  1:35.32  6/18/2017   Mats Swanson, Leduc T & F Club             
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Chase, Roenen                    Caltaf Athletic     1:51.28 
  2  Pottruff, Carter                 Caltaf Athletic     1:58.00 
  3  Read, Joshua                     Caltaf Athletic     2:06.87 
  4  Dornan, Owen                     Caltaf Athletic     2:07.00 
  5  Poulin, Max                      Caltaf Athletic     2:13.02 
  6  Jourdain, Lendric                Caltaf Athletic     2:17.48 
  7  Bailey, Jack                     Passtrak            2:44.29 
  8  Christian, Luke                  Edmonton Columbi         NT 
  9  Fode, William                    Edmonton Columbi         NT 
 10  Adeniyi, Bishop                  Voleo Athletics          NT 
 11  Adebayo, Francis                 North East Alber         NT 
 12  Hasiuk, Jett                     Calgary Spartans         NT 
 13  Jansen, Benjamin                 Calgary Warriors         NT 
 14  Holmgren-Zunti, Elliott          Calgary Spartans         NT 
 15  Massey, Logan                    Calgary Spartans         NT 
 16  Cayanga, Rylan                   St Albert Mustan         NT 
 17  Haight, Zachary                  St Albert Mustan         NT 
 18  Ross, Everett                    St Albert Mustan         NT 
 19  Fisher, Keithan                  Edmonton Thunder         NT 
 20  Besko, Michael (mick)            Edmonton Thunder         NT 
 21  Verbeek, Ridley                  Edmonton Thunder         NT 
 22  Hurtubise, Eric                  North East Alber         NT 
 23  Foley, Justin                    Caltaf Athletic          NT 
 24  Tucek, Lukash                    Lethbridge T & F         NT 
 25  De Bruijn, Tate                  St Albert Mustan         NT 
 26  Kerbes, Karson                   St Albert Mustan         NT 
 27  Champagne, Jordan                Caltaf Athletic          NT 
 
Event 401  Women 14-15 100 Meter Dash MIDGET (75) Prelims
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 12:45 PM
 Meet Record:  12.23  2002        Jenni Hucal, Sask                            
Legion Stan.:  12.62                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Clayton, Ella                    Caltaf Athletic       12.49 
  2  Odinga, Anneke                   Edmonton Olympic      12.79 
  3  Innes, Charlotte                 Calgary Warriors      12.90 
  4  Mackinnon, Claire                Caltaf Athletic       13.01 
  5  Feschuk, Sarah                   Caltaf Athletic       13.02 
  6  Valpy, Madelyn                   Voleo Athletics       13.13 
  7  Olaloku, Olamide                 Saskatoon Track       13.14 
  8  Stiel, Anneka                    Calgary Internat      13.20 
  9  Ludlow, Alexis                   Capital City          13.20 
 10  Blink, Makayla                   Capital City          13.21 
 11  Carter, Cherise                  Caltaf Athletic       13.25 
 12  Berezowsky, Mateya               Edmonton Harrier      13.25 
 13  Richards, Paige                  Passtrak              13.27 
 14  Snelson, Avery                   Red Deer Titans       13.31 
 15  Hebert, Taylor                   North East Alber      13.37 
 16  Candrlic, Amy                    Caltaf Athletic       13.39 
 17  Wilke, Emily                     Edmonton Harrier      13.39 
 18  Slobodzian, Sage                 Riversdale Athle      13.50 
 19  Gibb, Kennedy                    Edmonton Columbi      13.54 
 20  Reis, Brianna                    St Timonthy'          13.54 
 21  Asante, Brynn                    U of C Athletics      13.54 
 22  Janzen, Jaryn                    Riversdale Athle      13.55 
 23  Giroux, Elissa                   Caltaf Athletic       13.57 
 24  Mah, Karen                       Edmonton Harrier      13.60 
 25  Denton, Lauren                   Alberta Summ          13.63 
 26  Murphy, Ella                     Voleo Athletics       13.67 
 27  Adeyemi, Zaynab                  Calgary Warriors      13.67 
 28  Shephard, Sarah                  Caltaf Athletic       13.71 
 29  Thompson, Journi                 Edmonton Olympic      13.74 
 30  Toews, Amelie                    Unattached Alber      13.80 
 31  Brulotte, Sable                  Caltaf Athletic       13.82 
 32  Giroux, Kylie                    Caltaf Athletic       13.85 
 33  Marcinkovic, Danijela            Caltaf Athletic       13.86 
 34  Duncan, Cheyenne                 Capital City          13.88 
 35  Seabrook, Josie                  Saskatoon Track       13.98 
 36  Mondragon, Eva                   Caltaf Athletic       14.05 
 37  Marsden, Kya                     Caltaf Athletic       14.11 
 38  Shearer-Lukiv, Myla              Caltaf Athletic       14.13 
 39  Jourdain, Anne-Christine         Caltaf Athletic       14.20 
 40  Rzepa, Kayla                     Caltaf Athletic       14.22 
 41  Aman, Hunter                     Airdrie               14.28 
 42  Perri, Meghan                    Caltaf Athletic       14.32 
 43  Bliss, Reagan                    Calgary Warriors      14.34 
 44  Gbobaniyi, Mimi                  Calgary Warriors      14.49 
 45  Bauer, Payton                    Passtrak              14.72 
 46  Besko, Emma                      Edmonton Thunder      14.75 
 47  Ellis, Soraya Ellis              Voleo Athletics       15.00 
 48  Hsiao, Kelli                     Voleo Athletics       15.04 
 49  Bean, Brinleigh                  Airdrie               15.06 
 50  Sauve, Cj                        Caltaf Athletic       15.09 
 51  Wilmot, Libbey                   Passtrak              15.12 
 52  Pearson, Mckenna                 Capital City          15.50 
 53  Crawford, Kylie                  Edmonton Thunder      16.47 
 54  Vela, Thabiso                    Yeg Lightnin             NT 
 55  Brookbank, Kallie                Edmonton Thunder         NT 
 56  Sabourin, Avery                  Capital City             NT 
 57  Rauscher, Kianna                 Yeg Lightnin             NT 
 58  Kelly, Peyton                    Unattached               NT 
 59  Hunter, Kiara                    Caltaf Athletic          NT 
 60  Melton, Peighton                 Red Deer Titans          NT 
 61  Shima, Abigail                   St Albert Mustan         NT 
 62  Fodor, Shelby                    St Albert Mustan         NT 
 63  Stimson, Cayla                   Unattached               NT 
 64  Bravo, Lovelee                   Edmonton Columbi         NT 
 65  Park, Grace                      Calgary Spartans         NT 
 66  Cronkrite, Hailey                Calgary Spartans         NT 
 67  Nielsen, Sophia                  St Albert Mustan         NT 
 68  Oyenuga, Daniella                Saskatoon Track          NT 
 69  Walters, Halle                   St Albert Mustan         NT 
 70  Saver, Hannah                    Calgary Spartans         NT 
 71  Dombowsky, Hannah                Calgary Spartans         NT 
 72  Corriveau, Callie                Red Deer Titans          NT 
 73  Mysko, Erica                     Unattached Alber         NT 
 74  Mendez Jimenez, Ivana            Calgary Spartans         NT 
 75  Onyekonwu, Oge                   Calgary Spartans         NT 
 
Event 402  Men 14-15 100 Meter Dash MIDGET (31) Prelims
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 1:10 PM
 Meet Record:  11.24  2004        Chuba Hubbard, E Col                         
Legion Stan.:  11.50                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Kromah, Minmin                   Brooks Composite      11.45 
  2  Thompson, Brendon                Edmonton Columbi      11.53 
  3  Schultz, Caiden                  Caltaf Athletic       11.57 
  4  Ayomanor, Elic                   Bulldogs Track a      11.72 
  5  Samson, Ethan                    Edmonton Columbi      11.78 
  6  Delgado, Emmanuel                Red Deer Titans       11.88 
  7  Emmanuel, Isaiah                 Voleo Athletics       11.97 
  8  Castellanos, Santiago            Calgary Warriors      12.03 
  9  Hardy, Ryder                     Riversdale Athle      12.04 
 10  Kelsick, Kashay                  Airdrie               12.05 
 11  Akabuogu, Joshua                 U of C Athletics      12.07 
 12  Erdenebat, Enkh-Orgil            Caltaf Athletic       12.11 
 13  Davey, Bryce                     Edmonton Olympic      12.16 
 14  Quinton, Riley                   Raymond Knig          12.53 
 15  Grewal, Hartik                   Airdrie               12.61 
 16  Subryan, Matthew                 Airdrie               12.73 
 17  Laroque, Gabriel                 Saskatoon Track       12.74 
 18  Bartlett, Malcolm                Caltaf Athletic       13.26 
 19  Rakochy, Julian                  Caltaf Athletic       13.36 
 20  Lowe, Jasper                     Chinook            13:20.00 
 21  Guerra, Owen                     Calgary Spartans         NT 
 22  Kidd, Daniel                     Voleo Athletics          NT 
 23  Remus-Arevalo, Tristan           Airdrie                  NT 
 24  Machale, Logan                   Caltaf Athletic          NT 
 25  Friesen, Riley                   Medicine Hat Pan         NT 
 26  Klassen, Mesele                  Riversdale Athle         NT 
 27  Tweten, Ethan                    St Albert Mustan         NT 
 28  Uchacz, Dayton                   Saskatoon Track          NT 
 29  Redix, Marcus                    Edmonton Columbi         NT 
 30  Boras, Adam                      Lethbridge T & F         NT 
 31  Maj-Pfleger, Owen                St Albert Mustan         NT 
 
Event 403  Women 14-15 200 Meter Dash MIDGET (64) Prelims
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 10:25 AM
 Meet Record:  25.35  2011        Morgan Walker, EOC                           
Legion Stan.:  26.05                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Sutherland, Savannah             Saskatoon Track       25.47 
  2  Innes, Charlotte                 Calgary Warriors      26.38 
  3  Odinga, Anneke                   Edmonton Olympic      26.53 
  4  Valero, Verona                   Calgary Warriors      26.94 
  5  Zinck, Sara                      Airdrie               27.01 
  6  Feschuk, Sarah                   Caltaf Athletic       27.02 
  7  Mackinnon, Claire                Caltaf Athletic       27.06 
  8  Berezowsky, Mateya               Edmonton Harrier      27.24 
  9  Macwhinnie, Makenna              Capital City          27.32 
 10  Snelson, Avery                   Red Deer Titans       27.56 
 11  Ludlow, Alexis                   Capital City          27.57 
 12  Wilke, Emily                     Edmonton Harrier      27.62 
 13  Blink, Makayla                   Capital City          27.70 
 14  Giroux, Elissa                   Caltaf Athletic       27.72 
 15  Minovitch, Ki-Lynn               Saskatoon Track       27.76 
 16  Asante, Brynn                    U of C Athletics      27.79 
 17  Mah, Karen                       Edmonton Harrier      28.17 
 18  Lang, Lindsay                    Capital City          28.53 
 19  Gibb, Kennedy                    Edmonton Columbi      28.68 
 20  Thompson, Journi                 Edmonton Olympic      28.73 
 21  Slobodzian, Sage                 Riversdale Athle      29.00 
 22  McReynolds, Maya                 Yeg Lightnin          29.02 
 23  Brookes, Paige                   Edmonton Thunder      29.03 
 24  Aman, Hunter                     Airdrie               29.03 
 25  Shearer-Lukiv, Myla              Caltaf Athletic       29.11 
 26  Candrlic, Amy                    Caltaf Athletic       29.11 
 27  Adeyemi, Zaynab                  Calgary Warriors      29.13 
 28  Giroux, Kylie                    Caltaf Athletic       29.19 
 29  Duncan, Cheyenne                 Capital City          29.22 
 30  McKinnon, Sophie                 Caltaf Athletic       29.24 
 31  Smith, Teryn                     Eckville Ace          29.52 
 32  Gunderson, Andrea                Voleo Athletics       30.19 
 33  Besko, Emma                      Edmonton Thunder      30.38 
 34  Ellis, Soraya Ellis              Voleo Athletics       30.84 
 35  Pearson, Mckenna                 Capital City          31.23 
 36  Schoenberger, Hannah             Calgary Spartans         NT 
 37  Onyekonwu, Oge                   Calgary Spartans         NT 
 38  Melton, Peighton                 Red Deer Titans          NT 
 39  Kelly, Peyton                    Unattached               NT 
 40  Bravo, Lovelee                   Edmonton Columbi         NT 
 41  Hunter, Kiara                    Caltaf Athletic          NT 
 42  Vela, Thabiso                    Yeg Lightnin             NT 
 43  Dingha, Chabod                   Unattached Alber         NT 
 44  Valpy, Madelyn                   Voleo Athletics          NT 
 45  Hsiao, Kelli                     Voleo Athletics          NT 
 46  Dombowsky, Hannah                Calgary Spartans         NT 
 47  Rzepa, Kayla                     Caltaf Athletic          NT 
 48  Toews, Amelie                    Unattached Alber         NT 
 49  Perri, Meghan                    Caltaf Athletic          NT 
 50  Shima, Abigail                   St Albert Mustan         NT 
 51  Brookbank, Kallie                Edmonton Thunder         NT 
 52  Clarke, Emma                     Caltaf Athletic          NT 
 53  Carter, Cherise                  Caltaf Athletic          NT 
 54  Jourdain, Anne-Christine         Caltaf Athletic          NT 
 55  Brulotte, Sable                  Caltaf Athletic          NT 
 56  Seabrook, Josie                  Saskatoon Track          NT 
 57  Nielsen, Sophia                  St Albert Mustan         NT 
 58  Mendez Jimenez, Ivana            Calgary Spartans         NT 
 59  Fodor, Shelby                    St Albert Mustan         NT 
 60  Walters, Halle                   St Albert Mustan         NT 
 61  Wafer, Gabrielle                 Edmonton Harrier         NT 
 62  Magee, Lauren                    Edmonton Harrier         NT 
 63  Saver, Hannah                    Calgary Spartans         NT 
 64  Szucs, Jasmine                   Calgary Spartans         NT 
 
Event 404  Men 14-15 200 Meter Dash MIDGET (33) Prelims
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 10:50 AM
 Meet Record:  23.10  2016        Richlove Pherodin, ER                        
Legion Stan.:  23.25                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Subryan, Matthew                 Airdrie               23.15 
  2  Thompson, Brendon                Edmonton Columbi      23.36 
  3  Ayomanor, Elic                   Bulldogs Track a      23.42 
  4  Roberts, Peter                   Airdrie               23.51 
  5  Kromah, Minmin                   Brooks Composite      23.57 
  6  Schultz, Caiden                  Caltaf Athletic       23.61 
  7  Samson, Ethan                    Edmonton Columbi      24.02 
  8  Erdenebat, Enkh-Orgil            Caltaf Athletic       24.03 
  9  Akabuogu, Joshua                 U of C Athletics      24.48 
 10  Delgado, Emmanuel                Red Deer Titans       24.50 
 11  Kelsick, Kashay                  Airdrie               24.76 
 12  Davey, Bryce                     Edmonton Olympic      24.97 
 13  Dimande, Tiago                   Saskatoon Track       24.97 
 14  Hardy, Ryder                     Riversdale Athle      25.08 
 15  Schaber, Aaron                   Edmonton Columbi      25.21 
 16  Uchacz, Dayton                   Saskatoon Track       25.30 
 17  Legg, Orion                      Lethbridge T & F      25.55 
 18  Audra, Gabriel                   Calgary Spartans      25.56 
 19  Castellanos, Santiago            Calgary Warriors      25.59 
 20  Laroque, Gabriel                 Saskatoon Track       25.93 
 21  Sharpe, Tyler                    Caltaf Athletic       26.27 
 22  Doiron, Aidan                    Caltaf Athletic       26.58 
 23  Thain, Caelan                    Airdrie               27.96 
 24  Paes, Lucas                      Caltaf Athletic       30.20 
 25  Lowe, Jasper                     Chinook            26:20.00 
 26  Friesen, Riley                   Medicine Hat Pan         NT 
 27  Rudelich, Avery                  St Albert Mustan         NT 
 28  Klassen, Mesele                  Riversdale Athle         NT 
 29  Tweten, Ethan                    St Albert Mustan         NT 
 30  Remus-Arevalo, Tristan           Airdrie                  NT 
 31  Jukes, Gabriel                   Calgary Warriors         NT 
 32  Grewal, Hartik                   Airdrie                  NT 
 33  Kidd, Daniel                     Voleo Athletics          NT 
 
Event 405  Women 14-15 300 Meter Dash MIDGET (35)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 2:30 PM
 Meet Record:  40.79  2016        Julia Lovsin, EH                             
Legion Stan.:  41.59                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Clayton, Ella                    Caltaf Athletic       40.34 
  2  Sutherland, Savannah             Saskatoon Track       40.63 
  3  Boucher, Jaya                    Caltaf Athletic       42.27 
  4  Schaber, Jillian                 Edmonton Columbi      42.52 
  5  Albertson, Rachel                Saskatoon Track       43.01 
  6  Zinck, Sara                      Airdrie               43.21 
  7  Zaldivar, Alicia                 Calgary Warriors      43.46 
  8  Swartz, Jenica                   Unattached Alber      43.80 
  9  Henning, Evonne                  Calgary Warriors      44.15 
 10  Macwhinnie, Makenna              Capital City          44.19 
 11  Moore, Esme                      Caltaf Athletic       44.55 
 12  Sheldrake, Erin                  Calgary Warriors      44.82 
 13  Wilke, Emily                     Edmonton Harrier      45.29 
 14  Brookes, Paige                   Edmonton Thunder      45.29 
 15  Dovichak, Jayel                  Bulldogs Track a      45.30 
 16  Mucz, Carlee                     Caltaf Athletic       45.82 
 17  Stiel, Anneka                    Calgary Internat      46.00 
 18  Lang, Lindsay                    Capital City          46.18 
 19  Lowe, Teagan                     Capital City          46.21 
 20  Crowson, Sydney                  Caltaf Athletic       46.62 
 21  Giroux, Elissa                   Caltaf Athletic       46.87 
 22  Wafer, Gabrielle                 Edmonton Harrier      47.35 
 23  Smith, Teryn                     Eckville Ace          48.00 
 24  Elcock, Maia                     Edmonton Olympic      48.93 
 25  Sinclair, Jessica                Caltaf Athletic       50.19 
 26  Schoenberger, Hannah             Calgary Spartans         NT 
 27  Magee, Lauren                    Edmonton Harrier         NT 
 28  Kelly, Peyton                    Unattached               NT 
 29  Clarke, Emma                     Caltaf Athletic          NT 
 30  Szucs, Jasmine                   Calgary Spartans         NT 
 31  Saver, Hannah                    Calgary Spartans         NT 
 32  Toews, Amelie                    Unattached Alber         NT 
 33  Sauve, Cj                        Caltaf Athletic          NT 
 34  Walters, Halle                   St Albert Mustan         NT 
 35  Cronkrite, Hailey                Calgary Spartans         NT 
 
Event 406  Men 14-15 300 Meter Dash MIDGET (21)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 2:45 PM
 Meet Record:  35.74  2015        Tavell Grant, C Royals                       
Legion Stan.:  36.90                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Roberts, Peter                   Airdrie               37.13 
  2  Ayomanor, Elic                   Bulldogs Track a      37.24 
  3  Samson, Ethan                    Edmonton Columbi      37.52 
  4  Sharpe, Tyler                    Caltaf Athletic       39.41 
  5  Audra, Gabriel                   Calgary Spartans      39.54 
  6  Velazquez, Emiliano              Caltaf Athletic       39.90 
  7  Cameron, Elliot                  Voleo Athletics       40.54 
  8  Legg, Orion                      Lethbridge T & F      41.01 
  9  Jukes, Gabriel                   Calgary Warriors      41.13 
 10  Hardy, Ryder                     Riversdale Athle      41.29 
 11  Agnew, Jack                      Caltaf Athletic       42.91 
 12  McFadyen, James                  Caltaf Athletic       43.50 
 13  Erdenebat, Enkh-Orgil            Caltaf Athletic       44.18 
 14  Edwards, Sam                     Saskatoon Track       44.40 
 15  Thain, Caelan                    Airdrie               45.99 
 16  Rudelich, Avery                  St Albert Mustan         NT 
 17  Remus-Arevalo, Tristan           Airdrie                  NT 
 18  Friesen, Riley                   Medicine Hat Pan         NT 
 19  Lowe, Jasper                     Chinook                  NT 
 20  Tweten, Ethan                    St Albert Mustan         NT 
 21  Guerra, Owen                     Calgary Spartans         NT 
 
Event 407  Women 14-15 800 Meter Run MIDGET (37)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 2:55 PM
 Meet Record:  2:12.89  2016        Olivia Cooper, EH                          
Legion Stan.:  2:18.85                                                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Schaber, Jillian                 Edmonton Columbi    2:16.71 
  2  Clayton, Ella                    Caltaf Athletic     2:17.76 
  3  Boucher, Jaya                    Caltaf Athletic     2:20.12 
  4  Swartz, Jenica                   Unattached Alber    2:20.79 
  5  Henning, Evonne                  Calgary Warriors    2:21.38 
  6  Cunniam, Erika                   Calgary Warriors    2:21.70 
  7  Russo, Amelia                    Unattached          2:23.46 
  8  Kielo, Eryn                      Saskatoon Track     2:25.69 
  9  Novecosky, Allison               Saskatoon Track     2:26.35 
 10  Duxbury, Emily                   Edmonton Harrier    2:27.13 
 11  Petersen, Darci                  St. Timonthy        2:29.00 
 12  Dovichak, Jayel                  Bulldogs Track a    2:30.74 
 13  Bole, Kenna                      Leduc T & F Club    2:30.93 
 14  McCaffery, Layla                 Edmonton Harrier    2:31.81 
 15  Zaldivar, Alicia                 Calgary Warriors    2:32.00 
 16  Lowe, Teagan                     Capital City        2:35.17 
 17  Boston, Grace                    St Timonthy'        2:36.00 
 18  Wikjord, Ayla                    Bulldogs Track a    2:37.70 
 19  Cockburn, Samara                 Edmonton Harrier    2:37.70 
 20  Elcock, Maia                     Edmonton Olympic    2:38.36 
 21  Crowson, Sydney                  Caltaf Athletic     2:39.43 
 22  Yellowfly, Thelma                The Way             2:40.00 
 23  Sheldrake, Erin                  Calgary Warriors    2:40.26 
 24  Myatt, Makenna                   St Timonthy'        2:41.00 
 25  Rice, Kennedy                    Calgary Spartans    2:41.89 
 26  Carvalho, Emily                  St Timonthy'        2:42.00 
 27  Mucz, Carlee                     Caltaf Athletic     2:44.69 
 28  Sinclair, Jessica                Caltaf Athletic     2:44.80 
 29  Wilmot, Libbey                   Passtrak            2:46.49 
 30  McKinnon, Sophie                 Caltaf Athletic     2:48.89 
 31  Smith, Teryn                     Eckville Ace        2:54.00 
 32  Bauer, Payton                    Passtrak            3:04.21 
 33  Nilsson, Nicole                  Split City Sonic         NT 
 34  Kemp, Sydney                     Caltaf Athletic          NT 
 35  Leithead, Fiona                  U of C Athletics         NT 
 36  Schroeder, Sabine                Caltaf Athletic          NT 
 37  MacDonald, Kiera                 Unattached Alber         NT 
 
Event 408  Men 14-15 800 Meter Run MIDGET (25)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 3:05 PM
 Meet Record:  1:59.73  2014        Scott Chalupiak, Airdrie Aces              
Legion Stan.:  2:03.00                                                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Swanson, Mats                    Leduc T & F Club    2:03.77 
  2  Mytopher, Adam                   Stride Ahead Tou    2:05.74 
  3  Reinhardt, Mason                 Edmonton Harrier    2:06.99 
  4  Velazquez, Emiliano              Caltaf Athletic     2:08.07 
  5  Worthington, Calvin              Caltaf Athletic     2:17.70 
  6  Schmidtke, Kieran                Lethbridge T & F    2:18.61 
  7  Rodgers, Robert (bobby)          Airdrie             2:19.22 
  8  Agnew, Jack                      Caltaf Athletic     2:19.80 
  9  Tinga, Alec                      Edmonton Olympic    2:21.10 
 10  Spademan, Trenton                St Timonthy'        2:22.00 
 11  Ross, Addison                    St Albert Mustan    2:22.45 
 12  McFadyen, James                  Caltaf Athletic     2:24.34 
 13  Cameron, Elliot                  Voleo Athletics     2:25.77 
 14  McCullough, Liam                 Ca:St Timoth        2:27.00 
 15  Emerson, Nicholas                Caltaf Athletic     2:27.71 
 16  Marchinko, Simon                 Red Deer Titans     2:29.70 
 17  Edwards, Sam                     Saskatoon Track     2:31.64 
 18  Swartz, Jaeden                   Red Deer Titans     2:32.40 
 19  Dawson, Luke                     Edmonton Columbi    2:40.86 
 20  Smith, Gage                      Medicine Hat Pan    2:45.00 
 21  Richer, Connor                   Lakeland Yellow          NT 
 22  Mate, Jacob                      St Timonthy'             NT 
 23  Hume, Brauunson                  Edmonton Columbi         NT 
 24  Mensinger, Wyatt                 Lethbridge T & F         NT 
 25  Hyshka, Blake                    Red Deer Titans          NT 
 
Event 409  Women 14-15 1200 Meter Run MIDGET (27)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 10:30 AM
 Meet Record:  3:34.83  6/17/2017   Sadie Sigfstead, Edmonton Harrier          
Legion Stan.:  3:40.00                                                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Sigfstead, Sadie                 Edmonton Harrier    3:31.94 
  2  Cunniam, Erika                   Calgary Warriors    3:42.88 
  3  Henning, Evonne                  Calgary Warriors    3:47.98 
  4  Kielo, Eryn                      Saskatoon Track     3:51.80 
  5  Duxbury, Emily                   Edmonton Harrier    3:54.44 
  6  Russo, Amelia                    Unattached          3:55.24 
  7  Petersen, Darci                  St. Timonthy        3:56.00 
  8  Novecosky, Allison               Saskatoon Track     4:01.07 
  9  McCaffery, Layla                 Edmonton Harrier    4:09.52 
 10  Boston, Grace                    St Timonthy'        4:10.00 
 11  Rice, Kennedy                    Calgary Spartans    4:12.05 
 12  Pougnet, Holly                   Edmonton Harrier    4:13.60 
 13  Cockburn, Samara                 Edmonton Harrier    4:13.97 
 14  Myatt, Makenna                   St Timonthy'        4:16.00 
 15  Carvalho, Emily                  St Timonthy'        4:16.00 
 16  Wikjord, Ayla                    Bulldogs Track a    4:16.40 
 17  Toews, Amelie                    Unattached Alber    4:18.00 
 18  Worsey, Keira                    Raymond Knig        4:20.34 
 19  Lowe, Teagan                     Capital City        4:21.01 
 20  Ellingson, Sydney                Airdrie             4:21.27 
 21  Wilmot, Libbey                   Passtrak            4:27.77 
 22  Sinclair, Jessica                Caltaf Athletic     4:40.83 
 23  Williams, Tabitha                Unattached Alber         NT 
 24  Hobbins, Ailsa                   Unattached               NT 
 25  Leithead, Fiona                  U of C Athletics         NT 
 26  Lang, Polly                      Calgary Spartans         NT 
 27  Nilsson, Nicole                  Split City Sonic         NT 
 
Event 410  Men 14-15 1200 Meter Run MIDGET (26)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 10:15 AM
 Meet Record:  3:15.05  2014        Scott Chalupiak, Airdrie                   
Legion Stan.:  3:18.00                                                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Reinhardt, Mason                 Edmonton Harrier    3:22.06 
  2  Swanson, Mats                    Leduc T & F Club    3:22.55 
  3  Mytopher, Adam                   Stride Ahead Tou    3:24.66 
  4  Krayacich, Lucas                 Calgary Warriors    3:26.44 
  5  Eberts, Quinn                    Red Deer Titans     3:35.45 
  6  Schmidtke, Kieran                Lethbridge T & F    3:44.00 
  7  Rodgers, Robert (bobby)          Airdrie             3:48.11 
  8  Tinga, Alec                      Edmonton Olympic    3:49.23 
  9  De Sousa, Dawson                 St Albert Mustan    3:49.40 
 10  Spademan, Trenton                St Timonthy'        3:58.00 
 11  Worthington, Calvin              Caltaf Athletic     3:58.81 
 12  Emerson, Nicholas                Caltaf Athletic     3:58.85 
 13  Jamison, Rain                    Caltaf Athletic     3:58.94 
 14  Ross, Addison                    St Albert Mustan    3:58.99 
 15  McCullough, Liam                 Ca:St Timoth        4:00.00 
 16  Grant, Willem                    Airdrie             4:05.09 
 17  Mensinger, Wyatt                 Lethbridge T & F         NT 
 18  Shannon, Tyson                   Calgary Spartans         NT 
 19  Mate, Jacob                      St Timonthy'             NT 
 20  Bond, Mikhail                    Alberta Summ             NT 
 21  Richer, Connor                   Lakeland Yellow          NT 
 22  Wonderham, Peter                 Unattached Alber         NT 
 23  Rudelich, Avery                  St Albert Mustan         NT 
 24  Amelinckx, Erik                  Lethbridge T & F         NT 
 25  Swartz, Jaeden                   Red Deer Titans          NT 
 26  Tucek, Lukash                    Lethbridge T & F         NT 
 
Event 411  Women 14-15 2000 Meter Run MIDGET (16)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 9:00 AM
 Meet Record:  6:21.31  6/18/2017   Sadie Sigfstead, Edmonton Harrier          
Legion Stan.:  6:39.50                                                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Sigfstead, Sadie                 Edmonton Harrier    6:11.78 
  2  Cunniam, Erika                   Calgary Warriors    6:49.81 
  3  Novecosky, Allison               Saskatoon Track     7:16.50 
  4  Rice, Kennedy                    Calgary Spartans    7:20.20 
  5  Worsey, Keira                    Raymond Knig        7:28.56 
  6  Cockburn, Samara                 Edmonton Harrier    7:29.88 
  7  Wikjord, Ayla                    Bulldogs Track a    7:34.32 
  8  Toews, Amelie                    Unattached Alber    7:57.00 
  9  Russo, Amelia                    Unattached               NT 
 10  Dellezay, Lauren                 Leduc T & F Club         NT 
 11  Pougnet, Holly                   Edmonton Harrier         NT 
 12  Boston, Grace                    St Timonthy'             NT 
 13  Myatt, Makenna                   St Timonthy'             NT 
 14  Williams, Tabitha                Unattached Alber         NT 
 15  Petersen, Darci                  St. Timonthy             NT 
 16  Carvalho, Emily                  St Timonthy'             NT 
 
Event 412  Men 14-15 2000 Meter Run MIDGET (11)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 9:05 AM
 Meet Record:  5:49.33  2013        Ryan Smeeton, UCAC                         
Legion Stan.:  5:56.00                                                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Krayacich, Lucas                 Calgary Warriors    6:18.20 
  2  Schmidtke, Kieran                Lethbridge T & F    6:33.61 
  3  Eberts, Quinn                    Red Deer Titans     6:34.58 
  4  De Sousa, Dawson                 St Albert Mustan    6:43.76 
  5  Smith, Gage                      Medicine Hat Pan    7:45.00 
  6  Marchinko, Simon                 Red Deer Titans     7:52.85 
  7  Grant, Willem                    Airdrie                  NT 
  8  Bond, Mikhail                    Alberta Summ             NT 
  9  Doiron, Aidan                    Caltaf Athletic          NT 
 10  Amelinckx, Erik                  Lethbridge T & F         NT 
 11  Jamison, Rain                    Caltaf Athletic          NT 
 
Event 413  Women 14-15 1500 Meter Race Walk MIDGET (1)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 4:05 PM
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Dellezay, Lauren                 Leduc T & F Club         NT 
 
Event 414  Men 14-15 1500 Meter Race Walk MIDGET
===============================================================================
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 415  Women 14-15 80 Meter Hurdles .76m/30" MIDGET (23) Prelims
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 8:00 AM
 Meet Record:  12.03  2013        Katelyn Yackel, Calgary Warriors             
Legion Stan.:  12.15                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Sutherland, Savannah             Saskatoon Track       12.03 
  2  Albertson, Rachel                Saskatoon Track       12.46 
  3  Valero, Verona                   Calgary Warriors      12.58 
  4  Marsden, Kya                     Caltaf Athletic       12.86 
  5  Richards, Paige                  Passtrak              12.92 
  6  Mah, Karen                       Edmonton Harrier      13.07 
  7  Sturko, Victoria                 Edmonton Thunder      13.10 
  8  Dovichak, Jayel                  Bulldogs Track a      13.45 
  9  Marcinkovic, Danijela            Caltaf Athletic       13.75 
 10  Feschuk, Sarah                   Caltaf Athletic       13.81 
 11  Solomon, Brooklyn                Unattached Alber      13.90 
 12  Mackinnon, Claire                Caltaf Athletic       14.21 
 13  Bliss, Reagan                    Calgary Warriors      14.21 
 14  Adeyemi, Zaynab                  Calgary Warriors      14.32 
 15  Carter, Cherise                  Caltaf Athletic       14.68 
 16  Schoenberger, Hannah             Calgary Spartans         NT 
 17  Nielsen, Sophia                  St Albert Mustan         NT 
 18  Corriveau, Callie                Red Deer Titans          NT 
 19  Szucs, Lilie                     Airdrie                  NT 
 20  Schroeder, Sabine                Caltaf Athletic          NT 
 21  Jourdain, Anne-Christine         Caltaf Athletic          NT 
 22  Groves, Barrett                  St Albert Mustan         NT 
 23  Minovitch, Ki-Lynn               Saskatoon Track          NT 
 
Event 416  Men 14-15 100 Meter Hurdles .84m/33" MIDGET (11) Prelims
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 8:25 AM
 Meet Record:  13.83  2004        Kai Spierenberg, Calgary Warriors            
Legion Stan.:  14.30                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Audra, Gabriel                   Calgary Spartans      14.89 
  2  Leote, Alexander                 Caltaf Athletic       15.14 
  3  Samson, Ethan                    Edmonton Columbi      15.42 
  4  Legg, Orion                      Lethbridge T & F      15.90 
  5  Paes, Lucas                      Caltaf Athletic       20.22 
  6  Rose, Julian                     Voleo Athletics          NT 
  7  Redix, Marcus                    Edmonton Columbi         NT 
  8  Shaver, Logan                    Edmonton Columbi         NT 
  9  Dimande, Tiago                   Saskatoon Track          NT 
 10  Machale, Logan                   Caltaf Athletic          NT 
 11  Dawson, Luke                     Edmonton Columbi         NT 
 
Event 417  Women 14-15 200 Meter Hurdles 30" MIDGET (15)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 6:05 PM
 Meet Record:  28.02  2014        Haylie Leote, Caltaf                         
Legion Stan.:  28.55                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Sutherland, Savannah             Saskatoon Track       27.99 
  2  Albertson, Rachel                Saskatoon Track       28.97 
  3  Feschuk, Sarah                   Caltaf Athletic       30.10 
  4  Marcinkovic, Danijela            Caltaf Athletic       30.20 
  5  Valero, Verona                   Calgary Warriors      30.31 
  6  Marsden, Kya                     Caltaf Athletic       30.48 
  7  Zinck, Sara                      Airdrie               30.60 
  8  Macwhinnie, Makenna              Capital City          31.09 
  9  Sturko, Victoria                 Edmonton Thunder      31.10 
 10  Jourdain, Anne-Christine         Caltaf Athletic       32.63 
 11  Bliss, Reagan                    Calgary Warriors      34.51 
 12  Kemp, Sydney                     Caltaf Athletic       34.75 
 13  Wilmot, Libbey                   Passtrak              34.99 
 14  Schoenberger, Hannah             Calgary Spartans         NT 
 15  Bauer, Payton                    Passtrak                 NT 
 
Event 418  Men 14-15 200 Meter Hurdles 30" MIDGET (9)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 6:15 PM
 Meet Record:  25.63  2015        Aaron Marcynuk, E Col                        
Legion Stan.:  26.70                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Kelsick, Kashay                  Airdrie               27.05 
  2  Dimande, Tiago                   Saskatoon Track       27.64 
  3  Sharpe, Tyler                    Caltaf Athletic       28.41 
  4  Audra, Gabriel                   Calgary Spartans      28.47 
  5  Leote, Alexander                 Caltaf Athletic       28.87 
  6  Velazquez, Emiliano              Caltaf Athletic       31.56 
  7  Turner, Jaxon                    Caltaf Athletic       33.34 
  8  Remus-Arevalo, Tristan           Airdrie                  NT 
  9  Samson, Ethan                    Edmonton Columbi         NT 
 
Event 421  Women 14-15 1500 Meter Steeplechase 30" MIDGET (6)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 5:50 PM
 Meet Record:  4:53.83  6/16/2017   Sadie Sigfstead, Edmonton Harrier          
Legion Stan.:  5:14.40                                                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Sigfstead, Sadie                 Edmonton Harrier    4:42.83 
  2  Kielo, Eryn                      Saskatoon Track          NT 
  3  Williams, Tabitha                Unattached Alber         NT 
  4  Hobbins, Ailsa                   Unattached               NT 
  5  Moore, Esme                      Caltaf Athletic          NT 
  6  Toews, Amelie                    Unattached Alber         NT 
 
Event 422  Men 14-15 1500 Meter Steeplechase 30" MIDGET (4)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 5:40 PM
 Meet Record:  4:30.66  2014        Scott Chalupiak, Airdrie Aces              
Legion Stan.:  4:39.00                                                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Hill, Jackson                    Caltaf Athletic     6:09.80 
  2  Jamison, Rain                    Caltaf Athletic          NT 
  3  Edwards, Sam                     Saskatoon Track          NT 
  4  Eberts, Quinn                    Red Deer Titans          NT 
 
Event 423  Women 14-15 High Jump MIDGET (16)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 1:00 PM
 Meet Record:  1.60m  2013        Madelyn Curle, St Albert                     
Legion Stan.:  1.55m                                                           
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Feschuk, Sarah                   Caltaf Athletic       1.55m 
  2  Dovichak, Jayel                  Bulldogs Track a      1.49m 
  3  Slobodzian, Sage                 Riversdale Athle      1.40m 
  4  Mah, Karen                       Edmonton Harrier      1.40m 
  5  Wilmot, Libbey                   Passtrak              1.35m 
  6  Mondragon, Eva                   Caltaf Athletic       1.35m 
  7  Bauer, Payton                    Passtrak              1.35m 
  8  Marcinkovic, Danijela            Caltaf Athletic       1.33m 
  9  Marsden, Kya                     Caltaf Athletic       1.25m 
 10  Pearson, Mckenna                 Capital City          1.25m 
 11  Mucz, Carlee                     Caltaf Athletic       1.23m 
 12  Melton, Peighton                 Red Deer Titans          NH 
 13  Bravo, Lovelee                   Edmonton Columbi         NH 
 14  Fodor, Shelby                    St Albert Mustan         NH 
 15  Schroeder, Sabine                Caltaf Athletic          NH 
 16  Groves, Barrett                  St Albert Mustan         NH 
 
Event 424  Men 14-15 High Jump MIDGET (17)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 2:45 PM
 Meet Record:  1.83m  6/18/2017   Jaxon Hume, Edmonton Columbi                 
Legion Stan.:  1.75m                                                           
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Quinton, Riley                   Raymond Knig          1.69m 
  2  Sharpe, Tyler                    Caltaf Athletic       1.63m 
  3  Uhuegbulem, Isaiah               Unattached            1.63m 
  4  Leote, Alexander                 Caltaf Athletic       1.63m 
  5  Shaver, Logan                    Edmonton Columbi      1.60m 
  6  Emmanuel, Isaiah                 Voleo Athletics       1.60m 
  7  Dimande, Tiago                   Saskatoon Track       1.60m 
  8  Chicoine, Ryder                  Saskatoon Track       1.50m 
  9  Rakochy, Julian                  Caltaf Athletic       1.47m 
 10  Paes, Lucas                      Caltaf Athletic       1.45m 
 11  Turner, Jaxon                    Caltaf Athletic       1.39m 
 12  Emerson, Nicholas                Caltaf Athletic       1.30m 
 13  Ross, Addison                    St Albert Mustan         NH 
 14  Wessel, Jacob                    St Albert Mustan         NH 
 15  Boras, Adam                      Lethbridge T & F         NH 
 16  Mook, Jake                       Caltaf Athletic          NH 
 17  McFadyen, James                  Caltaf Athletic          NH 
 
Event 425  Women 14-15 Pole Vault MIDGET (4)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 3:00 PM
 Meet Record:  3.35m  2002        Theresa Wiebe, Team Sask                     
Legion Stan.:  2.83m                                                           
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Lang, Lindsay                    Capital City          1.65m 
  2  Endale, Naomi                    Edmonton Interna         NH 
  3  Perri, Meghan                    Caltaf Athletic          NH 
  4  L'Heureux, Sierra                St Albert Mustan         NH 
 
Event 426  Men 14-15 Pole Vault MIDGET (6)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 2:30 PM
 Meet Record:  3.81m  2002        Taylor Petrucha, Sask                        
Legion Stan.:  3.30m                                                           
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Rakochy, Julian                  Caltaf Athletic       2.20m 
  2  Shaver, Logan                    Edmonton Columbi         NH 
  3  Kornelsen, Tekoa                 Edmonton Interna         NH 
  4  Hill, Jackson                    Caltaf Athletic          NH 
  5  Turner, Jaxon                    Caltaf Athletic          NH 
  6  Mook, Jake                       Caltaf Athletic          NH 
 
Event 427  Women 14-15 Long Jump MIDGET (49)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 8:30 AM
 Meet Record:  5.14m  2012        Tegan Wilson, CS                             
Legion Stan.:  5.10m                                                           
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Valero, Verona                   Calgary Warriors      5.10m 
  2  Albertson, Rachel                Saskatoon Track       5.06m 
  3  Olaloku, Olamide                 Saskatoon Track       5.06m 
  4  Hebert, Taylor                   North East Alber      4.80m 
  5  Boucher, Jaya                    Caltaf Athletic       4.75m 
  6  Berezowsky, Mateya               Edmonton Harrier      4.74m 
  7  Seabrook, Josie                  Saskatoon Track       4.66m 
  8  Feschuk, Sarah                   Caltaf Athletic       4.62m 
  9  Minovitch, Ki-Lynn               Saskatoon Track       4.55m 
 10  Zinck, Sara                      Airdrie               4.55m 
 11  Dovichak, Jayel                  Bulldogs Track a      4.42m 
 12  Giroux, Kylie                    Caltaf Athletic       4.41m 
 13  Brulotte, Sable                  Caltaf Athletic       4.39m 
 14  Shearer-Lukiv, Myla              Caltaf Athletic       4.24m 
 15  Wilmot, Libbey                   Passtrak              4.07m 
 16  Carter, Cherise                  Caltaf Athletic       4.04m 
 17  Mucz, Carlee                     Caltaf Athletic       4.03m 
 18  Giroux, Elissa                   Caltaf Athletic       4.02m 
 19  Gunderson, Andrea                Voleo Athletics       4.02m 
 20  McCaffery, Layla                 Edmonton Harrier      4.00m 
 21  Bauer, Payton                    Passtrak              3.98m 
 22  Hsiao, Kelli                     Voleo Athletics       3.95m 
 23  Smith, Teryn                     Eckville Ace          3.92m 
 24  Besko, Emma                      Edmonton Thunder      3.86m 
 25  Sauve, Cj                        Caltaf Athletic       3.85m 
 26  Oyenuga, Daniella                Saskatoon Track       3.81m 
 27  Mackinnon, Claire                Caltaf Athletic       3.09m 
 28  Bravo, Lovelee                   Edmonton Columbi         ND 
 29  Schoenberger, Hannah             Calgary Spartans         ND 
 30  Ellis, Soraya Ellis              Voleo Athletics          ND 
 31  Brookes, Paige                   Edmonton Thunder         ND 
 32  Stimson, Cayla                   Unattached               ND 
 33  Jeffries, Shae                   Unattached               ND 
 34  Corriveau, Callie                Red Deer Titans          ND 
 35  MacDonald, Kiera                 Unattached Alber         ND 
 36  Murphy, Ella                     Voleo Athletics          ND 
 37  Shima, Abigail                   St Albert Mustan         ND 
 38  Groves, Barrett                  St Albert Mustan         ND 
 39  Williams, Tabitha                Unattached Alber         ND 
 40  Mondragon, Eva                   Caltaf Athletic          ND 
 41  Reis, Brianna                    St Timonthy'             ND 
 42  Smith, Cassie                    Red Deer Titans          ND 
 43  Melton, Peighton                 Red Deer Titans          ND 
 44  Walters, Halle                   St Albert Mustan         ND 
 45  Park, Grace                      Calgary Spartans         ND 
 46  Fodor, Shelby                    St Albert Mustan         ND 
 47  Sabourin, Avery                  Capital City             ND 
 48  Fauth, Bella                     St. Timonthy             ND 
 49  Szucs, Jasmine                   Calgary Spartans         ND 
 
Event 428  Men 14-15 Long Jump MIDGET (34)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 1:30 PM
 Meet Record:  6.05m  2003        Aden Glatt, Team Sask                        
Legion Stan.:  5.88m                                                           
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Ayomanor, Elic                   Bulldogs Track a      5.78m 
  2  Kelsick, Kashay                  Airdrie               5.65m 
  3  Uchacz, Dayton                   Saskatoon Track       5.59m 
  4  Samson, Ethan                    Edmonton Columbi      5.56m 
  5  Leote, Alexander                 Caltaf Athletic       5.43m 
  6  Jukes, Gabriel                   Calgary Warriors      5.40m 
  7  Dimande, Tiago                   Saskatoon Track       5.34m 
  8  Hardy, Ryder                     Riversdale Athle      5.28m 
  9  Rose, Julian                     Voleo Athletics       5.13m 
 10  Lowe, Jasper                     Chinook               5.11m 
 11  Uhuegbulem, Isaiah               Unattached            5.04m 
 12  Edwards, Sam                     Saskatoon Track       4.94m 
 13  Velazquez, Emiliano              Caltaf Athletic       4.94m 
 14  Bartlett, Malcolm                Caltaf Athletic       4.54m 
 15  Rakochy, Julian                  Caltaf Athletic       4.49m 
 16  Spademan, Trenton                St Timonthy'          4.45m 
 17  Turner, Jaxon                    Caltaf Athletic       4.29m 
 18  Chicoine, Ryder                  Saskatoon Track       4.14m 
 19  Quinton, Riley                   Raymond Knig          4.08m 
 20  Paes, Lucas                      Caltaf Athletic          ND 
 21  Hyshka, Blake                    Red Deer Titans          ND 
 22  Kornelsen, Tekoa                 Edmonton Interna         ND 
 23  Remus-Arevalo, Tristan           Airdrie                  ND 
 24  Hume, Brauunson                  Edmonton Columbi         ND 
 25  Thain, Caelan                    Airdrie                  ND 
 26  Grewal, Hartik                   Airdrie                  ND 
 27  Klassen, Mesele                  Riversdale Athle         ND 
 28  Rudelich, Avery                  St Albert Mustan         ND 
 29  Weir, Zak                        St. Timonthy             ND 
 30  Jaikaran, Adam                   Unattached Alber         ND 
 31  Boras, Adam                      Lethbridge T & F         ND 
 32  Redix, Marcus                    Edmonton Columbi         ND 
 33  Shaver, Logan                    Edmonton Columbi         ND 
 34  Wessel, Jacob                    St Albert Mustan         ND 
 
Event 429  Women 14-15 Triple Jump MIDGET (16)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 3:15 PM
 Meet Record:  11.05m  2016        Jada Roach, STTF                            
Legion Stan.:  10.64m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Hebert, Taylor                   North East Alber     10.50m 
  2  Olaloku, Olamide                 Saskatoon Track      10.42m 
  3  Valpy, Madelyn                   Voleo Athletics       9.85m 
  4  Giroux, Kylie                    Caltaf Athletic       9.70m 
  5  Brulotte, Sable                  Caltaf Athletic       9.52m 
  6  Smith, Teryn                     Eckville Ace          8.70m 
  7  Tough, Emily                     Cen:Lindsay           8.69m 
  8  Reis, Brianna                    St Timonthy'             ND 
  9  Jeffries, Shae                   Unattached               ND 
 10  Gunderson, Andrea                Voleo Athletics          ND 
 11  Smith, Cassie                    Red Deer Titans          ND 
 12  Larre, Kaelyn                    Unattached               ND 
 13  Schultz, Jada                    Alberta Summ             ND 
 14  Bauer, Payton                    Passtrak                 ND 
 15  Fauth, Bella                     St. Timonthy             ND 
 16  Groves, Barrett                  St Albert Mustan         ND 
 
Event 430  Men 14-15 Triple Jump MIDGET (12)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 12:00 PM
 Meet Record:  12.28m  6/17/2017   Zackary Poirier, Calgary Warriors           
Legion Stan.:  12.38m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Ayomanor, Elic                   Bulldogs Track a     11.54m 
  2  Legg, Orion                      Lethbridge T & F     11.03m 
  3  Leote, Alexander                 Caltaf Athletic      10.55m 
  4  Uhuegbulem, Isaiah               Unattached           10.53m 
  5  Quinton, Riley                   Raymond Knig         10.07m 
  6  Chicoine, Ryder                  Saskatoon Track       8.94m 
  7  Shaver, Logan                    Edmonton Columbi         ND 
  8  Uchacz, Dayton                   Saskatoon Track          ND 
  9  Schultz, Caiden                  Caltaf Athletic          ND 
 10  Emerson, Thomas                  Caltaf Athletic          ND 
 11  Boras, Adam                      Lethbridge T & F         ND 
 12  Weir, Zak                        St. Timonthy             ND 
 
Event 431  Women 14-15 Discus Throw 1 kg MIDGET (20)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 2:15 PM
 Meet Record:  35.32m  2015        Emma Bauer, Leth                            
Legion Stan.:  33.87m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Shomachuk, Jinaye                Airdrie              31.79m 
  2  Shephard, Sarah                  Caltaf Athletic      29.66m 
  3  Schmidt, Jayna                   Unattached           26.00m 
  4  Morris, Lauryn                   Unattached Alber     22.41m 
  5  Callan, Jaylaina                 Medicine Hat Pan     21.92m 
  6  Feschuk, Sarah                   Caltaf Athletic      21.00m 
  7  Sair, Lexie                      Caltaf Athletic      19.78m 
  8  Szucs, Lilie                     Airdrie              19.10m 
  9  Gbobaniyi, Mimi                  Calgary Warriors     18.65m 
 10  Bean, Brinleigh                  Airdrie              17.78m 
 11  Gibb, Kennedy                    Edmonton Columbi     16.58m 
 12  Besko, Emma                      Edmonton Thunder     13.49m 
 13  Eling, Haylin                    Unattached Alber         ND 
 14  Bole, Kenna                      Leduc T & F Club         ND 
 15  Philpott, Jessica                Unattached Alber         ND 
 16  Ludlow, Alexis                   Capital City             ND 
 17  Cronkrite, Hailey                Calgary Spartans         ND 
 18  Macwhinnie, Makenna              Capital City             ND 
 19  MacDonald, Kiera                 Unattached Alber         ND 
 20  Tradewell, Alyx                  Split City Sonic         ND 
 
Event 432  Men 14-15 Discus Throw 1 kg MIDGET (12)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 3:30 PM
 Meet Record:  48.25m  2014        Adam Sleik, Airdrie Aces                    
Legion Stan.:  44.00m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Sharpe, Tyler                    Caltaf Athletic      39.23m 
  2  Dyck, Jaimyn                     Unattached Alber     39.14m 
  3  Schultz, Caiden                  Caltaf Athletic      34.66m 
  4  Odria, Nicolas                   Caltaf Athletic      31.86m 
  5  Lowe, Jasper                     Chinook              28.44m 
  6  DeMale, Joel                     Unattached               ND 
  7  Maj-Pfleger, Owen                St Albert Mustan         ND 
  8  Emerson, Nicholas                Caltaf Athletic          ND 
  9  Emerson, Thomas                  Caltaf Athletic          ND 
 10  Friesen, Tristan                 Medicine Hat Pan         ND 
 11  Mook, Jake                       Caltaf Athletic          ND 
 12  Jackson, Charles                 Caltaf Athletic          ND 
 
Event 433  Women 14-15 Hammer Throw 3 kg MIDGET (8)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 8:45 AM
 Meet Record:  50.87m  2003        Heather Steacy, Team AB                     
Legion Stan.:  42.80m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Shomachuk, Jinaye                Airdrie              46.64m 
  2  Kirsch, Abbigale                 Split City Sonic     30.42m 
  3  Larre, Kaelyn                    Unattached               ND 
  4  Nilsson, Nicole                  Split City Sonic         ND 
  5  Dellezay, Lauren                 Leduc T & F Club         ND 
  6  Armstrong, Claire                U of C Athletics         ND 
  7  Sair, Lexie                      Caltaf Athletic          ND 
  8  Armstrong, Heather               U of C Athletics         ND 
 
Event 434  Men 14-15 Hammer Throw 4 kg MIDGET (3)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 10:30 AM
 Meet Record:  52.60m  2001        Sean Steacy, Team AB                        
Legion Stan.:  44.45m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Schultz, Caiden                  Caltaf Athletic      26.21m 
  2  Maj-Pfleger, Owen                St Albert Mustan         ND 
  3  Odria, Nicolas                   Caltaf Athletic          ND 
 
Event 435  Women 14-15 Javelin Throw 500g MIDGET (19)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 1:15 PM
 Meet Record:  36.81m  2015        Kathryn Philpot, UNA                        
Legion Stan.:  34.97m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Tough, Emily                     Cen:Lindsay          24.57m 
  2  Shomachuk, Jinaye                Airdrie              24.22m 
  3  Dickson, Hayley                  Unattached Alber     22.86m 
  4  Gbobaniyi, Mimi                  Calgary Warriors     22.50m 
  5  Callan, Jaylaina                 Medicine Hat Pan     19.58m 
  6  Cockburn, Samara                 Edmonton Harrier     17.71m 
  7  Morris, Lauryn                   Unattached Alber     17.20m 
  8  Perri, Meghan                    Caltaf Athletic      16.64m 
  9  Brulotte, Sable                  Caltaf Athletic          ND 
 10  Tradewell, Alyx                  Split City Sonic         ND 
 11  Sauve, Cj                        Caltaf Athletic          ND 
 12  Larre, Kaelyn                    Unattached               ND 
 13  Bole, Kenna                      Leduc T & F Club         ND 
 14  Eling, Haylin                    Unattached Alber         ND 
 15  Philpott, Jessica                Unattached Alber         ND 
 16  McKinnon, Sophie                 Caltaf Athletic          ND 
 17  Mendez Jimenez, Ivana            Calgary Spartans         ND 
 18  Albertson, Rachel                Saskatoon Track          ND 
 19  Henning, Evonne                  Calgary Warriors         ND 
 
Event 436  Men 14-15 Javelin Throw 600g MIDGET (12)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 2:30 PM
 Meet Record:  45.64m  2015        Connor Morrow, UNA                          
Legion Stan.:  46.32m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Kuziak, Cameron                  Caltaf Athletic      46.71m 
  2  Dyck, Jaimyn                     Unattached Alber     35.15m 
  3  Sharpe, Tyler                    Caltaf Athletic      33.06m 
  4  Friesen, Tristan                 Medicine Hat Pan     30.31m 
  5  Doiron, Aidan                    Caltaf Athletic      30.01m 
  6  Turner, Jaxon                    Caltaf Athletic      29.75m 
  7  Tweten, Ethan                    St Albert Mustan         ND 
  8  Guerra, Owen                     Calgary Spartans         ND 
  9  Maj-Pfleger, Owen                St Albert Mustan         ND 
 10  Rudelich, Avery                  St Albert Mustan         ND 
 11  Machale, Logan                   Caltaf Athletic          ND 
 12  Jackson, Charles                 Caltaf Athletic          ND 
 
Event 437  Women 14-15 Shot Put 3 kg MIDGET (18)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 5:30 PM
 Meet Record:  11.17m  2015        Skylar Sieben, Caltaf                       
Legion Stan.:  11.50m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Shomachuk, Jinaye                Airdrie              12.22m 
  2  Eling, Haylin                    Unattached Alber     10.64m 
  3  Morris, Lauryn                   Unattached Alber      9.84m 
  4  Shephard, Sarah                  Caltaf Athletic       9.12m 
  5  Callan, Jaylaina                 Medicine Hat Pan      8.58m 
  6  Gbobaniyi, Mimi                  Calgary Warriors      8.56m 
  7  Giroux, Kylie                    Caltaf Athletic       8.46m 
  8  Rzepa, Kayla                     Caltaf Athletic       7.17m 
  9  Bauer, Payton                    Passtrak              6.99m 
 10  Mucz, Carlee                     Caltaf Athletic       6.62m 
 11  Wilmot, Libbey                   Passtrak              6.51m 
 12  Sair, Lexie                      Caltaf Athletic       6.10m 
 13  McKinnon, Sophie                 Caltaf Athletic       5.62m 
 14  Philpott, Jessica                Unattached Alber         ND 
 15  Tradewell, Alyx                  Split City Sonic         ND 
 16  Bean, Brinleigh                  Airdrie                  ND 
 17  Sabourin, Avery                  Capital City             ND 
 18  Gibb, Kennedy                    Edmonton Columbi         ND 
 
Event 438  Men 14-15 Shot Put 4 kg MIDGET (15)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 7:00 PM
 Meet Record:  16.70m  2001        Tyler Siverton, Team Sask                   
Legion Stan.:  13.85m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Kuziak, Cameron                  Caltaf Athletic      12.46m 
  2  Callan, Dylan                    Medicine Hat Pan     12.05m 
  3  Schultz, Caiden                  Caltaf Athletic      11.59m 
  4  Sharpe, Tyler                    Caltaf Athletic      10.89m 
  5  Friesen, Riley                   Medicine Hat Pan     10.46m 
  6  Callan, Aayden                   Medicine Hat Pan      9.12m 
  7  Agnew, Jack                      Caltaf Athletic       7.96m 
  8  Bartlett, Malcolm                Caltaf Athletic       7.93m 
  9  Mook, Jake                       Caltaf Athletic       7.09m 
 10  Mate, Jacob                      St Timonthy'             ND 
 11  Edwards, Sam                     Saskatoon Track          ND 
 12  Guerra, Owen                     Calgary Spartans         ND 
 13  Wessel, Jacob                    St Albert Mustan         ND 
 14  Friesen, Tristan                 Medicine Hat Pan         ND 
 15  Jackson, Charles                 Caltaf Athletic          ND 
 
Event 501  Women 16-17 Shot Put 3 kg YOUTH (11)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 9:00 AM
 Meet Record:  14.02m  2015        Gabrielle Rains, Throw It                   
Legion Stan.:  12.61m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Hebert, Megan                    Leduc T & F Club     13.61m 
  2  Sluik, Myah                      Edmonton Columbi     10.80m 
  3  Larsen, Sydney                   Red Deer Titans       8.50m 
  4  Cozma, Lisa                      Caltaf Athletic       8.04m 
  5  Scrivener, Faith                 Bulldogs Track a      6.86m 
  6  Naeth, Katie                     Split City Sonic         ND 
  7  Boot, Morgan                     Calgary Spartans         ND 
  8  Koo, Alyson                      U of C Athletics         ND 
  9  Anderson, Ilana                  St Albert Mustan         ND 
 10  MacKenzie, Julianna              Unattached Alber         ND 
 11  Sabourin, Venus                  Edmonton Columbi         ND 
 
Event 502  Men 16-17 Shot Put 5 kg YOUTH (11)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 3:00 PM
 Meet Record:  15.71m  2004        Chris Andrews, UNA                          
Legion Stan.:  14.50m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Berdahl, Jacob                   Eckville Jr/         14.96m 
  2  Schmidt, Colton                  Split City Sonic     14.21m 
  3  Suelzle, Joshua                  Medicine Hat Pan     13.53m 
  4  Schmidt, Clayton                 Split City Sonic     13.34m 
  5  Clarke, Brady                    Voleo Athletics      12.50m 
  6  Sylven, Jack                     Caltaf Athletic      11.84m 
  7  Barrett, Jake                    Airdrie              11.02m 
  8  Wroe, Nic                        Airdrie              10.82m 
  9  Jansen, Zackary                  Red Deer Titans          ND 
 10  Redix Jr, Robert                 Edmonton Columbi         ND 
 11  Eze, Wesley                      Crescent Heights         ND 
 
Event 503  Women 16-17 Hammer Throw 3 kg YOUTH (4)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 8:45 AM
 Meet Record:  56.06m  2005        Heather Steacy, Chinook                     
Legion Stan.:  46.50m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Naeth, Katie                     Split City Sonic         ND 
  2  Koo, Alyson                      U of C Athletics         ND 
  3  Leslie, Mackenna                 Split City Sonic         ND 
  4  Anderson, Ilana                  St Albert Mustan         ND 
 
Event 504  Men 16-17 Hammer Throw 5 kg YOUTH (4)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 10:30 AM
 Meet Record:  60.76m  2003        Sean Steacy, Chinook                        
Legion Stan.:  50.75m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Allen, Parker                    Airdrie              39.22m 
  2  Schmidt, Colton                  Split City Sonic     32.00m 
  3  Morris, Calder                   Chinook              30.53m 
  4  Barrett, Jake                    Airdrie              29.47m 
 
Event 505  Women 16-17 2000 Meter Steeplechase 30" YOUTH (4)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 5:30 PM
 Meet Record:  7:18.92  6/16/2017   Shaniah Hogman, Caltaf Athletic            
Legion Stan.:  7:26.70                                                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Ford, Madison                    Edmonton Harrier    7:41.56 
  2  Cross Child, Jaira               Saskatoon Track          NT 
  3  Hebert, Brynn                    Leduc T & F Club         NT 
  4  Kozan, Ellison                   Excel Athletika          NT 
 
Event 506  Men 16-17 2000 Meter Steeplechase 33" YOUTH (13)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 5:15 PM
 Meet Record:  6:07.20  2015        Ryan Seeton, UCAC                          
Legion Stan.:  6:15.30                                                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  York, Skyler                     Edmonton Harrier    6:07.80 
  2  Vammen, Evan                     Caltaf Athletic     7:12.36 
  3  Ganz, Marcus                     Caltaf Athletic     7:39.00 
  4  Morgan, Huw                      Caltaf Athletic     9:28.00 
  5  Ballantyne, William              U of C Athletics         NT 
  6  Pimm, Owen                       Red Deer Titans          NT 
  7  Undheim, Martin                  U of C Athletics         NT 
  8  Luu, Hilton                      Crescent Heights         NT 
  9  Howse, Jared                     Red Deer Titans          NT 
 10  Ahl, Braden                      Caltaf Athletic          NT 
 11  Fowlow, Matthew                  Caltaf Athletic          NT 
 12  Armstrong, Thomas                U of C Athletics         NT 
 13  Campbell, Josh                   Red Deer Titans          NT 
 
Event 507  Women 16-17 400 Meter Hurdles 30" YOUTH (6)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 6:25 PM
 Meet Record:  1:01.96  6/16/2017   Erika Binder, Caltaf Athletic              
Legion Stan.:  1:05.00                                                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Lovsin, Julia                    Edmonton Harrier    1:00.66 
  2  Wesolowski, Gabrielle            Caltaf Athletic     1:07.65 
  3  Farrell, Kiana                   Bulldogs Track a    1:11.32 
  4  Ross, Myka                       Leduc T & F Club    1:17.44 
  5  Campbell, Allyson                Caltaf Athletic          NT 
  6  Gutsell Vander Meule, Holly      Caltaf Athletic          NT 
 
Event 508  Men 16-17 400 Meter Hurdles 33" YOUTH (7)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 6:35 PM
 Meet Record:  53.87  6/16/2017   Scott Dixon, Capital City                    
Legion Stan.:  56.85                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Hume, Jaxon                      Edmonton Columbi      59.38 
  2  McIntyre, Aidan                  Edmonton Thunder    1:01.99 
  3  Reinhart, Gage                   Bulldogs Track a    1:03.79 
  4  Wright, Ryan                     Calgary Warriors         NT 
  5  Hegarty, Ryan                    Caltaf Athletic          NT 
  6  Harrison, Matthew                St Albert Mustan         NT 
  7  Hofatt, Jaydin                   Caltaf Athletic          NT 
 
Event 509  Women 16-17 Discus Throw 1 kg YOUTH (7)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 1:30 PM
 Meet Record:  43.49m  2015        Gabrielle Rains, Throw It                   
Legion Stan.:  35.90m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Dyck, Rachael                    Chinook              37.16m 
  2  Hebert, Megan                    Leduc T & F Club     31.74m 
  3  Anderson, Ilana                  St Albert Mustan         ND 
  4  Koo, Alyson                      U of C Athletics         ND 
  5  MacKenzie, Julianna              Unattached Alber         ND 
  6  Sluik, Myah                      Edmonton Columbi         ND 
  7  MacDonald, Sienna                Alberta Summ             ND 
 
Event 510  Men 16-17 Discus Throw 1.5 kg YOUTH (12)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 2:45 PM
 Meet Record:  46.59m  2003        Tyler Silverton, Sask Track                 
Legion Stan.:  41.50m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Berdahl, Jacob                   Eckville Jr/         44.92m 
  2  Suelzle, Joshua                  Medicine Hat Pan     40.34m 
  3  Sylven, Jack                     Caltaf Athletic      39.38m 
  4  Schmidt, Clayton                 Split City Sonic     35.35m 
  5  Wroe, Nic                        Airdrie              33.95m 
  6  Allen, Parker                    Airdrie              31.30m 
  7  Schmidt, Colton                  Split City Sonic     31.00m 
  8  Barrett, Jake                    Airdrie              27.93m 
  9  Morris, Calder                   Chinook              25.05m 
 10  Eze, Wesley                      Crescent Heights         ND 
 11  Luu, Hilton                      Crescent Heights         ND 
 12  Fiset-Hofer, Cobey               Chinook                  ND 
 
Event 511  Women 16-17 Long Jump YOUTH (32)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 3:00 PM
 Meet Record:  5.27m  2014        Tegan Wilson, CITC                           
Legion Stan.:  5.25m                                                           
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Mayr, Madison                    Calgary Warriors      5.60m 
  2  Roach, Jada                      Saskatoon Track       5.48m 
  3  Bergeron, Jordan                 Capital City          5.41m 
  4  Burt, Emiley                     Caltaf Athletic       5.29m 
  5  Dueck, Megan                     Saskatoon Track       5.24m 
  6  Kozan, Sara                      Excel Athletika       5.23m 
  7  Uhuegbulem, Mae                  Calgary Internat      5.20m 
  8  Hyland, Brooklynn                Voleo Athletics       5.04m 
  9  Iwanegbe, Esosa                  Edmonton Roy          5.02m 
 10  Gatzke, Natasha                  Calgary Warriors      5.00m 
 11  Larsen, Sydney                   Red Deer Titans       4.95m 
 12  McKee, Savannah                  Unattached Alber      4.95m 
 13  Elliott, Rebecca                 Caltaf Athletic       4.95m 
 14  Leonard, Sierra                  Saskatoon Track       4.91m 
 15  Laniece, Suzanne                 Saskatoon Track       4.88m 
 16  Perri, Danielle                  Caltaf Athletic       4.81m 
 17  Johnson, Devon                   Red Deer Titans       4.76m 
 18  Kapoor, Tara                     Yeg Lightnin          4.44m 
 19  McGannon, Alexa                  Caltaf Athletic       4.41m 
 20  Andruchow, Riley                 Edmonton Columbi      4.38m 
 21  Morgans, Katy                    Caltaf Athletic       4.33m 
 22  Cozma, Lisa                      Caltaf Athletic       4.09m 
 23  Brasok, Jayden                   U of C Athletics      4.00m 
 24  Scrivener, Faith                 Bulldogs Track a      3.47m 
 25  Rosebrugh, Mackenzie             Unattached Alber      3.04m 
 26  Larre, Kennedy                   Unattached Alber         ND 
 27  Naeth, Katie                     Split City Sonic         ND 
 28  Pender, Novalee                  Bulldogs Track a         ND 
 29  Mucz, Haley                      Caltaf Athletic          ND 
 30  MacDonald, Sienna                Alberta Summ             ND 
 31  Laratta, Laila                   Calgary Spartans         ND 
 32  Kolodnicki, Lauren               U of C Athletics         ND 
 
Event 512  Men 16-17 Long Jump YOUTH (27)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 3:30 PM
 Meet Record:  6.68m  2016        Matthew Hawiuk, NEAT                         
Legion Stan.:  6.45m                                                           
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Greenidge, Jalen                 Airdrie               6.67m 
  2  Dasiuk, Jordan                   Riversdale Athle      6.48m 
  3  Poirier, Zackary                 Calgary Warriors      6.23m 
  4  Clarke, Winston                  Calgary Warriors      6.22m 
  5  Sartain, Mason                   Lakeland Yellow       6.13m 
  6  Spackman, Kyle                   Medicine Hat Pan      6.10m 
  7  Caston, Jaden                    Caltaf Athletic       6.02m 
  8  Read, Evyn                       Sc:Sundre Hi          5.90m 
  9  Jarrett, Theodain                Calgary Warriors      5.90m 
 10  Morgans, Dean                    Caltaf Athletic       5.88m 
 11  Kayembe, Ariel                   Edmonton Roy          5.79m 
 12  Brake, Joshua                    U of C Athletics      5.76m 
 13  Doll, Michael                    East Kootenay         5.75m 
 14  Wesolowski, Jack                 Caltaf Athletic       5.68m 
 15  Chilagan, Brandon                Saskatoon Track       5.65m 
 16  Archibald, Maxwell               Raymond Knig          5.59m 
 17  Burrows, Joshua                  Caltaf Athletic       5.51m 
 18  Adekanmbi, Divine                Unattached Alber      5.50m 
 19  Bachand, Oren                    Caltaf Athletic       5.37m 
 20  Thome, Andreas                   Leduc T & F Club         ND 
 21  Curtis, Calder                   Excel Athletika          ND 
 22  Bodnaruk, Jacob                  Capital City             ND 
 23  Sebastian, Dylan                 Excel Athletika          ND 
 24  Hebert, Daniel                   North East Alber         ND 
 25  Vanderzee, Cale                  Lethbridge T & F         ND 
 26  Redix Jr, Robert                 Edmonton Columbi         ND 
 27  Adebayo, Gideon                  North East Alber         ND 
 
Event 513  Women 16-17 100 Meter Hurdles .76m/30" YOUTH (23) Prelims
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 8:10 AM
 Meet Record:  14.07  2004        Katelyn Slessor, CW                          
Legion Stan.:  14.85                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Lovsin, Julia                    Edmonton Harrier      14.41 
  2  Spence, Salema                   Calgary Internat      14.95 
  3  Gatzke, Natasha                  Calgary Warriors      15.22 
  4  Cozma, Lisa                      Caltaf Athletic       15.54 
  5  Perri, Danielle                  Caltaf Athletic       18.58 
  6  Ross, Myka                       Leduc T & F Club      19.27 
  7  Sabourin, Venus                  Edmonton Columbi         NT 
  8  Adelugba, Timi                   Saskatoon Track          NT 
  9  Heidt, Kyla                      Saskatoon Track          NT 
 10  Pregitzer, Sophie                Alberta Summ             NT 
 11  Caron, Aimee                     Yeg Lightnin             NT 
 12  Hoare, Nicole                    Riversdale Athle         NT 
 13  Laratta, Laila                   Calgary Spartans         NT 
 14  McKee, Savannah                  Unattached Alber         NT 
 15  Campbell, Allyson                Caltaf Athletic          NT 
 16  Dey, Kathleen                    Edmonton Thunder         NT 
 17  Strinholm, Kayleigh              Excel Athletika          NT 
 18  Collins, Tegan                   Caltaf Athletic          NT 
 19  Mucz, Haley                      Caltaf Athletic          NT 
 20  Dueck, Megan                     Saskatoon Track          NT 
 21  MacDonald, Sienna                Alberta Summ             NT 
 22  Kinsman, Maeve                   Calgary Spartans         NT 
 23  Esan, Adesola                    Calgary Spartans         NT 
 
Event 514  Men 16-17 110 Meter Hurdles .91m/36" YOUTH (17) Prelims
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 8:35 AM
 Meet Record:  14.31  6/17/2017   Payne Wylie, Riversdale Athle                
Legion Stan.:  15.15                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Jarrett, Theodain                Calgary Warriors      15.12 
  2  Wright, Ryan                     Calgary Warriors      15.26 
  3  Brake, Joshua                    U of C Athletics      15.78 
  4  Wesolowski, Jack                 Caltaf Athletic       15.91 
  5  Bachand, Oren                    Caltaf Athletic       15.97 
  6  Rose, Joshua                     Voleo Athletics       16.21 
  7  Jansen, Zackary                  Red Deer Titans       16.99 
  8  Dasiuk, Jordan                   Riversdale Athle      17.43 
  9  Hebert, Daniel                   North East Alber         NT 
 10  Chilagan, Brandon                Saskatoon Track          NT 
 11  Hegarty, Ryan                    Caltaf Athletic          NT 
 12  McIntyre, Aidan                  Edmonton Thunder         NT 
 13  May, Orin                        Medicine Hat Pan         NT 
 14  Harrison, Matthew                St Albert Mustan         NT 
 15  Yan, Andrew                      U of C Athletics         NT 
 16  Sebastian, Dylan                 Excel Athletika          NT 
 17  Hofatt, Jaydin                   Caltaf Athletic          NT 
 
Event 515  Women 16-17 100 Meter Dash YOUTH (38) Prelims
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 1:25 PM
 Meet Record:  11.92  2013        Natasha Brown, Cap City                      
Legion Stan.:  12.42                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Heise, Hannah                    Edmonton Olympic      12.25 
  2  Uhuegbulem, Mae                  Calgary Internat      12.33 
  3  Toth, Irelyn                     Excel Athletika       12.36 
  4  Fairclough-Jones, Candace        Edmonton Roy          12.50 
  5  Ojinnaka, Ijeoma                 Calgary Internat      12.52 
  6  Bergeron, Jordan                 Capital City          12.57 
  7  Hatto, Katelynn                  Red Deer Titans       12.60 
  8  Bodah, Mosetta                   Edmonton Olympic      12.62 
  9  Johnson, Devon                   Red Deer Titans       12.74 
 10  Fahlman, Jessica                 Caltaf Athletic       12.77 
 11  Spence, Salema                   Calgary Internat      12.80 
 12  Willems, Paige                   Saskatoon Track       12.85 
 13  Attah, Ojamalie                  Riversdale Athle      12.85 
 14  Cawley, Khamaya                  Calgary Internat      12.95 
 15  Kozan, Sara                      Excel Athletika       12.99 
 16  Haynes, Skye                     Calgary Warriors      13.10 
 17  Larsen, Sydney                   Red Deer Titans       13.14 
 18  Hamdon, Reem                     Edmonton Columbi      13.16 
 19  Dueck, Megan                     Saskatoon Track       13.52 
 20  Strinholm, Kayleigh              Excel Athletika       13.54 
 21  Littauer, Cara                   U of C Athletics      13.74 
 22  Morgans, Katy                    Caltaf Athletic       13.95 
 23  McGannon, Alexa                  Caltaf Athletic       14.20 
 24  Esan, Adesola                    Calgary Spartans         NT 
 25  Caron, Aimee                     Yeg Lightnin             NT 
 26  Kinsman, Maeve                   Calgary Spartans         NT 
 27  Hyland, Brooklynn                Voleo Athletics          NT 
 28  MacDonald, Sienna                Alberta Summ             NT 
 29  Boot, Morgan                     Calgary Spartans         NT 
 30  Dey, Kathleen                    Edmonton Thunder         NT 
 31  Iwanegbe, Esosa                  Edmonton Roy             NT 
 32  Schweizer Samuels, Ulrica        Calgary Warriors         NT 
 33  Gregg, Jenna                     Alberta Summ             NT 
 34  Scrivener, Faith                 Bulldogs Track a         NT 
 35  Sluik, Myah                      Edmonton Columbi         NT 
 36  Baxter, Skye                     Calgary Spartans         NT 
 37  Mucz, Haley                      Caltaf Athletic          NT 
 38  Harder, Goldie                   Caltaf Athletic          NT 
 
Event 516  Men 16-17 100 Meter Dash YOUTH (41) Prelims
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 1:55 PM
 Meet Record:  10.87  2015        Chuba Hubbard, E Col                         
Legion Stan.:  11.20                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  David, Jardin                    Edmonton Olympic      11.03 
  2  Ward, Thomas                     Riversdale Athle      11.11 
  3  Pherodin, Richlove               Edmonton Roy          11.16 
  4  Grant, Jordan                    Caltaf Athletic       11.22 
  5  Sartain, Mason                   Lakeland Yellow       11.29 
  6  Kayembe, Ariel                   Edmonton Roy          11.32 
  7  Janzen, Jayce                    Riversdale Athle      11.32 
  8  Hume, Jaxon                      Edmonton Columbi      11.34 
  9  Jarrett, Theodain                Calgary Warriors      11.40 
 10  Rose, Joshua                     Voleo Athletics       11.46 
 11  Bodnaruk, Jacob                  Capital City          11.48 
 12  Nellis, Logan                    U of C Athletics      11.51 
 13  Sharpe, Max                      Edmonton Roy          11.53 
 14  Dasiuk, Jordan                   Riversdale Athle      11.53 
 15  May, Orin                        Medicine Hat Pan      11.60 
 16  Campbell, Zachary                Medicine Hat Pan      11.66 
 17  Caston, Jaden                    Caltaf Athletic       11.66 
 18  Burrows, Joshua                  Caltaf Athletic       11.68 
 19  Bethel, Josh                     Edmonton Thunder      11.68 
 20  Fidler, Robert                   Edmonton Thunder      11.79 
 21  Herter, Lucas                    Medicine Hat Pan      11.80 
 22  Wright, Ryan                     Calgary Warriors      11.83 
 23  Hurtubise, Matthew               North East Alber      11.86 
 24  Greenidge, Jalen                 Airdrie               11.88 
 25  Curtis, Calder                   Excel Athletika       11.90 
 26  Archibald, Maxwell               Raymond Knig          11.90 
 27  Brake, Joshua                    U of C Athletics      11.90 
 28  Sawatzky, Jake                   Calgary Warriors      11.93 
 29  Smith, Brandon                   Red Deer Titans       11.93 
 30  Hardy, Jackson                   Riversdale Athle      12.01 
 31  Nurse, Keon                      Edmonton Olympic      12.06 
 32  Mitchell, Hezekiah               Voleo Athletics       12.32 
 33  Shah, Nikhil                     Caltaf Athletic       12.36 
 34  Morales Llan, Fernando           Raymond Knig          12.53 
 35  Harris, Luc                      Caltaf Athletic       13.39 
 36  Kim, Matthew                     Yeg Lightnin             NT 
 37  Braitenbach, Gabriel             Calgary Spartans         NT 
 38  Abodunwa, Paul                   Calgary Spartans         NT 
 39  Clarke, Brady                    Voleo Athletics          NT 
 40  Adebayo, Gideon                  North East Alber         NT 
 41  Yang, Mike                       Calgary Spartans         NT 
 
Event 517  Women 16-17 200 Meter Dash YOUTH (45) Prelims
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 11:05 AM
 Meet Record:  24.56  2013        Natahs Brown, Cap City                       
Legion Stan.:  25.40                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Ojinnaka, Ijeoma                 Calgary Internat      24.95 
  2  Savage, Robyn                    Caltaf Athletic       25.12 
  3  Lovsin, Julia                    Edmonton Harrier      25.13 
  4  Heise, Hannah                    Edmonton Olympic      25.19 
  5  Wesolowski, Gabrielle            Caltaf Athletic       25.38 
  6  Bodah, Mosetta                   Edmonton Olympic      25.59 
  7  Johnson, Devon                   Red Deer Titans       25.71 
  8  Vanderput, Elizabeth             Caltaf Athletic       25.84 
  9  Uhuegbulem, Mae                  Calgary Internat      25.95 
 10  Moser, Angela                    Saskatoon Track       25.97 
 11  Toth, Irelyn                     Excel Athletika       26.20 
 12  Fairclough-Jones, Candace        Edmonton Roy          26.25 
 13  Gatzke, Natasha                  Calgary Warriors      26.40 
 14  Fahlman, Jessica                 Caltaf Athletic       26.50 
 15  Willems, Paige                   Saskatoon Track       26.57 
 16  Attah, Ojamalie                  Riversdale Athle      26.66 
 17  Perri, Danielle                  Caltaf Athletic       26.85 
 18  Bergeron, Jordan                 Capital City          26.89 
 19  Molloy, Penny                    Calgary Internat      26.90 
 20  Hamdon, Reem                     Edmonton Columbi      27.03 
 21  Cawley, Khamaya                  Calgary Internat      27.10 
 22  Santema, Helana                  U of C Athletics      27.17 
 23  Adelugba, Timi                   Saskatoon Track       27.20 
 24  Haynes, Skye                     Calgary Warriors      27.37 
 25  Hatto, Katelynn                  Red Deer Titans       27.50 
 26  Cozma, Lisa                      Caltaf Athletic       27.51 
 27  Roach, Jada                      Saskatoon Track       27.61 
 28  Hoare, Nicole                    Riversdale Athle      27.76 
 29  Kozan, Sara                      Excel Athletika       27.83 
 30  Bond, Kennedy                    Alberta Summ          28.44 
 31  Farrell, Kiana                   Bulldogs Track a      28.64 
 32  Littauer, Cara                   U of C Athletics      28.66 
 33  Strinholm, Kayleigh              Excel Athletika       28.89 
 34  Smith, Madison                   Eckville Ace          29.00 
 35  Akoum, Kelly                     Edmonton Olympic      29.55 
 36  McGannon, Alexa                  Caltaf Athletic       29.88 
 37  Scrivener, Faith                 Bulldogs Track a      33.27 
 38  Schweizer Samuels, Ulrica        Calgary Warriors         NT 
 39  Collins, Tegan                   Caltaf Athletic          NT 
 40  Laratta, Laila                   Calgary Spartans         NT 
 41  Mucz, Haley                      Caltaf Athletic          NT 
 42  Slobodzian, Aspen                Riversdale Athle         NT 
 43  Baxter, Skye                     Calgary Spartans         NT 
 44  Esan, Adesola                    Calgary Spartans         NT 
 45  Dey, Kathleen                    Edmonton Thunder         NT 
 
Event 518  Men 16-17 200 Meter Dash YOUTH (40) Prelims
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 11:25 AM
 Meet Record:  22.16  6/18/2017   Sheldon Louza, Calgary Internat              
Legion Stan.:  22.58                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Rose, Justin                     Voleo Athletics       22.10 
  2  Grant, Jordan                    Caltaf Athletic       22.85 
  3  Pherodin, Richlove               Edmonton Roy          22.85 
  4  Nellis, Logan                    U of C Athletics      22.88 
  5  Ward, Thomas                     Riversdale Athle      22.93 
  6  Sartain, Mason                   Lakeland Yellow       23.21 
  7  Hamelin, Julius                  Voleo Athletics       23.21 
  8  Sharpe, Max                      Edmonton Roy          23.30 
  9  Jarrett, Theodain                Calgary Warriors      23.35 
 10  Akintobi, Akinwale               Calgary Internat      23.50 
 11  Campbell, Zachary                Medicine Hat Pan      23.57 
 12  Hannah, Evan                     Voleo Athletics       23.63 
 13  Bethel, Josh                     Edmonton Thunder      23.63 
 14  Janzen, Jayce                    Riversdale Athle      23.71 
 15  Wright, Ryan                     Calgary Warriors      23.74 
 16  Bodnaruk, Jacob                  Capital City          23.78 
 17  Greenidge, Jalen                 Airdrie               23.80 
 18  Caston, Jaden                    Caltaf Athletic       23.81 
 19  May, Orin                        Medicine Hat Pan      23.91 
 20  Herter, Lucas                    Medicine Hat Pan      24.04 
 21  Buchanan, Rudy                   Airdrie               24.10 
 22  Hardy, Jackson                   Riversdale Athle      24.11 
 23  Cameron, Spencer                 Voleo Athletics       24.17 
 24  Smith, Brandon                   Red Deer Titans       24.27 
 25  Fidler, Robert                   Edmonton Thunder      24.33 
 26  Burrows, Joshua                  Caltaf Athletic       24.37 
 27  Hurtubise, Matthew               North East Alber      24.49 
 28  Davis, Ethan                     Capital City          24.58 
 29  Raygorodetsky, Aidan             Capital City          24.81 
 30  Archibald, Maxwell               Raymond Knig          24.84 
 31  Mitchell, Hezekiah               Voleo Athletics       24.90 
 32  Sawatzky, Jake                   Calgary Warriors      24.93 
 33  Shah, Nikhil                     Caltaf Athletic       24.95 
 34  Crouch, Sam                      Calgary Warriors      25.26 
 35  Harris, Luc                      Caltaf Athletic       27.05 
 36  Bassett, Michael                 Calgary Spartans         NT 
 37  Yang, Mike                       Calgary Spartans         NT 
 38  Adebayo, Gideon                  North East Alber         NT 
 39  Braitenbach, Gabriel             Calgary Spartans         NT 
 40  Abodunwa, Paul                   Calgary Spartans         NT 
 
Event 519  Women 16-17 400 Meter Dash YOUTH (25)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 3:00 PM
 Meet Record:  55.37  2013        Kendra Clarke, Voleo                         
Legion Stan.:  58.30                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Moser, Angela                    Saskatoon Track       58.16 
  2  Vanderput, Elizabeth             Caltaf Athletic       58.21 
  3  Wesolowski, Gabrielle            Caltaf Athletic       58.57 
  4  Cooper, Olivia                   Edmonton Harrier      59.04 
  5  Ford, Madison                    Edmonton Harrier      59.27 
  6  Savage, Robyn                    Caltaf Athletic       59.40 
  7  Langstrom, Emma                  MAC Track             59.55 
  8  Molloy, Penny                    Calgary Internat      59.65 
  9  Toth, Irelyn                     Excel Athletika     1:00.00 
 10  Navarro, Anna                    Calgary Warriors    1:00.54 
 11  Santema, Helana                  U of C Athletics    1:00.73 
 12  Rajah, Sam                       U of C Athletics    1:01.59 
 13  Wonago, Candace                  Edmonton Columbi    1:01.64 
 14  Bond, Kennedy                    Alberta Summ        1:02.16 
 15  Hale, Morgan                     Bulldogs Track a    1:02.27 
 16  Bumphrey, Jacinta                Saskatoon Track     1:02.80 
 17  Farrell, Kiana                   Bulldogs Track a    1:04.43 
 18  McFadyen, Rachael                Caltaf Athletic     1:07.11 
 19  Turnbull, Emily                  Saskatoon Track     1:08.12 
 20  Akoum, Kelly                     Edmonton Olympic    1:08.24 
 21  Seretny, Julia                   Edmonton Harrier    1:08.45 
 22  Slobodzian, Aspen                Riversdale Athle         NT 
 23  Campbell, Allyson                Caltaf Athletic          NT 
 24  Labrie, Chantal                  Edmonton Thunder         NT 
 25  Esan, Adesola                    Calgary Spartans         NT 
 
Event 520  Men 16-17 400 Meter Dash YOUTH (39)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 3:15 PM
 Meet Record:  48.50  6/17/2017   Sheldon Louza, Calgary Internat              
Legion Stan.:  50.80                                                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Rose, Justin                     Voleo Athletics       48.67 
  2  Galvin, Brady                    Edmonton Olympic      50.74 
  3  Hamelin, Julius                  Voleo Athletics       50.77 
  4  Martens, Evan                    Voleo Athletics       51.40 
  5  Ladoon, Logan                    Edmonton Thunder      52.00 
  6  Kramer, Liam                     Caltaf Athletic       52.01 
  7  Cook, Nicholas                   Edmonton Harrier      52.25 
  8  Pernitsky, Treyton               Riversdale Athle      52.39 
  9  Hannah, Evan                     Voleo Athletics       52.54 
 10  Herter, Lucas                    Medicine Hat Pan      52.60 
 11  Clarke, Winston                  Calgary Warriors      52.75 
 12  Smith, Brandon                   Red Deer Titans       52.89 
 13  Wafer, Matthew                   Edmonton Harrier      52.96 
 14  Lively, James                    Unattached Alber      54.02 
 15  Akintobi, Akinwale               Calgary Internat      54.10 
 16  Adams, Brendt                    U of C Athletics      54.17 
 17  Hardy, Jackson                   Riversdale Athle      54.32 
 18  Campbell, Zachary                Medicine Hat Pan      54.44 
 19  Buchanan, Rudy                   Airdrie               54.44 
 20  Davis, Ethan                     Capital City          54.47 
 21  Kibrom, Henos                    Green and Gold T      54.72 
 22  Hamans, Jack                     Voleo Athletics       54.94 
 23  Reinhart, Gage                   Bulldogs Track a      55.19 
 24  Cameron, Spencer                 Voleo Athletics       55.52 
 25  Raygorodetsky, Aidan             Capital City          55.84 
 26  Crouch, Sam                      Calgary Warriors      57.68 
 27  Hussain, Ammad                   Edmonton Harrier      58.41 
 28  Fowlow, Matthew                  Caltaf Athletic       59.99 
 29  Grant, Zane                      The Way                  NT 
 30  McIntyre, Aidan                  Edmonton Thunder         NT 
 31  Dunn, Rhys                       Leduc T & F Club         NT 
 32  Fidler, Robert                   Edmonton Thunder         NT 
 33  Braitenbach, Gabriel             Calgary Spartans         NT 
 34  York, Skyler                     Edmonton Harrier         NT 
 35  Wiszniak, Everet                 Caltaf Athletic          NT 
 36  Ward, Thomas                     Riversdale Athle         NT 
 37  Good, Aiden                      Airdrie                  NT 
 38  Bassett, Michael                 Calgary Spartans         NT 
 39  Yang, Mike                       Calgary Spartans         NT 
 
Event 521  Women 16-17 800 Meter Run YOUTH (23)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 2:35 PM
 Meet Record:  2:09.56  2015        Ginelle Demone, Leduc                      
Legion Stan.:  2:17.05                                                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Cooper, Olivia                   Edmonton Harrier    2:12.97 
  2  Palmer, Chloe                    Edmonton Harrier    2:13.77 
  3  Wonago, Candace                  Edmonton Columbi    2:15.60 
  4  Ford, Madison                    Edmonton Harrier    2:15.71 
  5  Hebert, Brynn                    Leduc T & F Club    2:16.21 
  6  Vanderput, Elizabeth             Caltaf Athletic     2:16.53 
  7  Langstrom, Emma                  MAC Track           2:18.57 
  8  Esposito, Christina              Caltaf Athletic     2:19.25 
  9  Hale, Morgan                     Bulldogs Track a    2:21.69 
 10  Navarro, Anna                    Calgary Warriors    2:26.81 
 11  Rajah, Sam                       U of C Athletics    2:30.72 
 12  Kozan, Ellison                   Excel Athletika     2:31.00 
 13  Perri, Danielle                  Caltaf Athletic     2:34.42 
 14  Beres, Sydney                    Caltaf Athletic     2:37.00 
 15  Seretny, Julia                   Edmonton Harrier    2:39.18 
 16  Cozma, Lisa                      Caltaf Athletic     2:39.60 
 17  Marion, Ella                     Caltaf Athletic     2:40.00 
 18  McFadyen, Rachael                Caltaf Athletic     2:40.63 
 19  Turnbull, Emily                  Saskatoon Track     2:50.58 
 20  Faulkner, Charlotte              Calgary Warriors    2:59.88 
 21  Sabourin, Venus                  Edmonton Columbi         NT 
 22  Cook, Grace                      U of C Athletics         NT 
 23  Housley, Sarah                   U of C Athletics         NT 
 
Event 522  Men 16-17 800 Meter Run YOUTH (41)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 2:40 PM
 Meet Record:  1:53.83  2015        Scott Chalupiak, Airdrie Aces              
Legion Stan.:  1:56.50                                                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Cook, Nicholas                   Edmonton Harrier    1:56.61 
  2  Wetmore, Isaac                   Caltaf Athletic     1:57.70 
  3  Pernitsky, Treyton               Riversdale Athle    1:57.84 
  4  Kramer, Liam                     Caltaf Athletic     1:58.25 
  5  Gelber, Mathias                  Passtrak            1:58.33 
  6  Clarke, Winston                  Calgary Warriors    1:58.37 
  7  Ushko, Jason                     Edmonton Harrier    2:00.84 
  8  Kibrom, Henos                    Green and Gold T    2:01.00 
  9  Galvin, Brady                    Edmonton Olympic    2:01.10 
 10  Lively, James                    Unattached Alber    2:01.32 
 11  Fenton, Scott                    Riversdale Athle    2:01.50 
 12  Ladoon, Logan                    Edmonton Thunder    2:01.54 
 13  York, Skyler                     Edmonton Harrier    2:01.88 
 14  Grocholski, Kobe                 Grande Prairie W    2:02.00 
 15  Good, Aiden                      Airdrie             2:02.64 
 16  Wafer, Matthew                   Edmonton Harrier    2:03.29 
 17  Armstrong, Thomas                U of C Athletics    2:03.80 
 18  Hopkins, Matthew                 Calgary Warriors    2:04.07 
 19  Fenske, Joel                     Edmonton Harrier    2:04.66 
 20  Campbell, Josh                   Red Deer Titans     2:04.83 
 21  Grant, Zane                      The Way             2:04.96 
 22  Leclair, Dylan                   Caltaf Athletic     2:05.00 
 23  Yellowfly, Keith                 The Way             2:05.41 
 24  Pimm, Owen                       Red Deer Titans     2:05.73 
 25  Fowlow, Matthew                  Caltaf Athletic     2:07.41 
 26  Paine, Alec                      MAC Track           2:07.72 
 27  Morgan, Huw                      Caltaf Athletic     2:08.00 
 28  Boczkowski, Dane                 MAC Track           2:09.41 
 29  Undheim, Martin                  U of C Athletics    2:09.58 
 30  Richer, Anderson                 Lakeland Yellow     2:09.80 
 31  Ahl, Braden                      Caltaf Athletic     2:11.00 
 32  Hussain, Ammad                   Edmonton Harrier    2:12.94 
 33  Bole, Connor                     Leduc T & F Club    2:12.95 
 34  Vammen, Evan                     Caltaf Athletic     2:13.61 
 35  Dunn, Rhys                       Leduc T & F Club    2:15.42 
 36  Smith, Elias                     Medicine Hat Pan    2:20.00 
 37  Ganz, Marcus                     Caltaf Athletic     2:29.00 
 38  Wiszniak, Everet                 Caltaf Athletic          NT 
 39  MacLellan, Stuart                Leduc T & F Club         NT 
 40  Ulrich, Sean                     Split City Sonic         NT 
 41  Ballantyne, William              U of C Athletics         NT 
 
Event 523  Women 16-17 1500 Meter Run YOUTH (17)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 10:00 AM
 Meet Record:  4:41.03  2015        Savanna Jordan, Caltaf                     
Legion Stan.:  4:42.00                                                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Cooper, Olivia                   Edmonton Harrier    4:39.98 
  2  Palmer, Chloe                    Edmonton Harrier    4:50.07 
  3  Hebert, Brynn                    Leduc T & F Club    4:50.32 
  4  Cross Child, Jaira               Saskatoon Track     4:55.29 
  5  Esposito, Christina              Caltaf Athletic     5:05.02 
  6  Marion, Ella                     Caltaf Athletic     5:17.00 
  7  Kozan, Ellison                   Excel Athletika     5:20.00 
  8  Hale, Morgan                     Bulldogs Track a    5:20.94 
  9  Cinnamon, Zoe                    Unattached          5:50.00 
 10  Regier, Bethany                  Medicine Hat Pan    5:54.30 
 11  Faulkner, Charlotte              Calgary Warriors    6:17.25 
 12  Cook, Grace                      U of C Athletics         NT 
 13  Miller, Amy                      Calgary Spartans         NT 
 14  Abraham, Selam                   Caltaf Athletic          NT 
 15  Brolsma, Maggie                  St. Timonthy             NT 
 16  Wourms, Darienne                 U of C Athletics         NT 
 17  Housley, Sarah                   U of C Athletics         NT 
 
Event 524  Men 16-17 1500 Meter Run YOUTH (34)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 9:30 AM
 Meet Record:  4:00.58  2016        Brandon Vail, EH                           
Legion Stan.:  4:00.00                                                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  York, Skyler                     Edmonton Harrier    4:08.66 
  2  Gelber, Mathias                  Passtrak            4:11.76 
  3  Hayato, Rashid                   Caltaf Athletic     4:13.49 
  4  Wetmore, Isaac                   Caltaf Athletic     4:14.40 
  5  Kuipers, Anton                   Caltaf Athletic     4:14.68 
  6  Fenton, Scott                    Riversdale Athle    4:15.00 
  7  Howse, Jared                     Red Deer Titans     4:15.45 
  8  Ushko, Jason                     Edmonton Harrier    4:16.37 
  9  Jensen, Brock                    Lethbridge T & F    4:16.90 
 10  Armstrong, Thomas                U of C Athletics    4:18.09 
 11  Morgan, Huw                      Caltaf Athletic     4:18.15 
 12  Boczkowski, Dane                 MAC Track           4:20.99 
 13  Grocholski, Kobe                 Grande Prairie W    4:22.78 
 14  Leclair, Dylan                   Caltaf Athletic     4:23.50 
 15  Fenske, Joel                     Edmonton Harrier    4:24.38 
 16  Bure, Kajela                     U of C Athletics    4:26.99 
 17  Campbell, Josh                   Red Deer Titans     4:27.99 
 18  Pimm, Owen                       Red Deer Titans     4:28.68 
 19  Yellowfly, Keith                 The Way             4:29.60 
 20  Stewart, Owen                    Lethbridge T & F    4:30.00 
 21  Hopkins, Matthew                 Calgary Warriors    4:30.14 
 22  Undheim, Martin                  U of C Athletics    4:30.72 
 23  Murray-White, Cassian            Edmonton Harrier    4:33.59 
 24  Ahl, Braden                      Caltaf Athletic     4:33.72 
 25  Vammen, Evan                     Caltaf Athletic     4:35.00 
 26  Hussain, Ammad                   Edmonton Harrier    4:36.35 
 27  Richer, Anderson                 Lakeland Yellow     4:38.20 
 28  Pougnet, Leif                    Edmonton Harrier    4:47.00 
 29  Ganz, Marcus                     Caltaf Athletic     4:48.00 
 30  Bole, Connor                     Leduc T & F Club    5:02.17 
 31  Ellingson, Carter                Raymond Knig             NT 
 32  MacLellan, Stuart                Leduc T & F Club         NT 
 33  Ballantyne, William              U of C Athletics         NT 
 34  Ulrich, Sean                     Split City Sonic         NT 
 
Event 525  Women 16-17 3000 Meter Run YOUTH (8)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 9:15 AM
 Meet Record:  10:24.52  2015        Melian Kuerschner, Mac Track              
Legion Stan.:  10:16.00                                                        
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Cross Child, Jaira               Saskatoon Track    11:02.50 
  2  Cinnamon, Zoe                    Unattached         11:57.00 
  3  Regier, Bethany                  Medicine Hat Pan   12:26.06 
  4  Kozakewich, Hannah               Medicine Hat Pan   12:34.98 
  5  Ford, Madison                    Edmonton Harrier         NT 
  6  Miller, Amy                      Calgary Spartans         NT 
  7  Brolsma, Maggie                  St. Timonthy             NT 
  8  Wourms, Darienne                 U of C Athletics         NT 
 
Event 526  Men 16-17 3000 Meter Run YOUTH (15)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 9:30 AM
 Meet Record:  8:52.35  2016        Brandon Vail, EH                           
Legion Stan.:  8:48.31                                                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Howse, Jared                     Red Deer Titans     9:10.88 
  2  Gelber, Mathias                  Passtrak            9:13.20 
  3  Hayato, Rashid                   Caltaf Athletic     9:22.56 
  4  Kuipers, Anton                   Caltaf Athletic     9:22.78 
  5  Grocholski, Kobe                 Grande Prairie W    9:25.88 
  6  Bure, Kajela                     U of C Athletics    9:29.76 
  7  Campbell, Josh                   Red Deer Titans     9:33.47 
  8  Murray-White, Cassian            Edmonton Harrier    9:46.46 
  9  Pimm, Owen                       Red Deer Titans     9:48.47 
 10  Smith, Elias                     Medicine Hat Pan   11:01.00 
 11  Bole, Connor                     Leduc T & F Club         NT 
 12  Morgan, Huw                      Caltaf Athletic          NT 
 13  Abdurahman, Ibsa                 Brooks Composite         NT 
 14  Pougnet, Leif                    Edmonton Harrier         NT 
 15  Singleton, Reilly                U of C Athletics         NT 
 
Event 527  Women 16-17 Javelin Throw 500 g YOUTH (12)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 12:00 PM
 Meet Record:  38.88m  6/17/2017   Kathryn Philpott, Unattached Alber          
Legion Stan.:  38.00m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Dyck, Rachael                    Chinook              39.45m 
  2  Hnatiuk, Madison                 Unattached Alber     36.00m 
  3  Hebert, Megan                    Leduc T & F Club     32.34m 
  4  Stegen, Janelle                  Medicine Hat Pan     30.15m 
  5  Perri, Danielle                  Caltaf Athletic      19.05m 
  6  Cozma, Lisa                      Caltaf Athletic      17.75m 
  7  Sabourin, Venus                  Edmonton Columbi         ND 
  8  MacDonald, Sienna                Alberta Summ             ND 
  9  Anderson, Ilana                  St Albert Mustan         ND 
 10  Collins, Tegan                   Caltaf Athletic          ND 
 11  Sluik, Myah                      Edmonton Columbi         ND 
 12  MacKenzie, Julianna              Unattached Alber         ND 
 
Event 528  Men 16-17 Javelin Throw 700g YOUTH (12)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 6:15 PM
 Meet Record:  51.13m  6/16/2017   Justin Breault, Voleo Athletics             
Legion Stan.:  50.00m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Breault, Justin                  Unattached Alber     54.29m 
  2  Allen, Parker                    Airdrie              48.28m 
  3  Suelzle, Joshua                  Medicine Hat Pan     44.05m 
  4  Barrett, Jake                    Airdrie              43.41m 
  5  Sylven, Jack                     Caltaf Athletic      40.13m 
  6  Wesolowski, Jack                 Caltaf Athletic      38.77m 
  7  Campbell, Zachary                Medicine Hat Pan     37.98m 
  8  Bachand, Oren                    Caltaf Athletic      34.69m 
  9  Fiset-Hofer, Cobey               Chinook                  ND 
 10  Wroe, Nic                        Airdrie                  ND 
 11  Davis, Ethan                     Capital City             ND 
 12  Linek, Paul                      Calgary Spartans         ND 
 
Event 529  Women 16-17 High Jump YOUTH (14)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 9:30 AM
 Meet Record:  1.64m  2011        Nicky Charlesworth, Caltaf                   
Legion Stan.:  1.58m                                                           
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Mayr, Madison                    Calgary Warriors      1.70m 
  2  Lokbai, Gloria                   Medicine Hat Pan      1.66m 
  3  Sabourin, Venus                  Edmonton Columbi      1.62m 
  4  Schultz, Taylor                  Unattached Alber      1.60m 
  5  Larsen, Sydney                   Red Deer Titans       1.56m 
  6  Adelugba, Timi                   Saskatoon Track       1.56m 
  7  Burt, Emiley                     Caltaf Athletic       1.55m 
  8  Kapoor, Tara                     Yeg Lightnin          1.45m 
  9  Perri, Danielle                  Caltaf Athletic       1.41m 
 10  Stegen, Janelle                  Medicine Hat Pan      1.40m 
 11  Cozma, Lisa                      Caltaf Athletic       1.32m 
 12  Collins, Tegan                   Caltaf Athletic          NH 
 13  Mucz, Haley                      Caltaf Athletic          NH 
 14  L'Heureux, Samantha              Unattached Alber         NH 
 
Event 530  Men 16-17 High Jump YOUTH (14)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 10:45 AM
 Meet Record:  1.95m  2017        C. Quaye/W. Calef, Edm:Spruce G/CapC         
Legion Stan.:  1.90m                                                           
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Ajou, Ajou                       Voleo Athletics       1.90m 
  2  Nurse, Keon                      Edmonton Olympic      1.85m 
  3  Morgans, Dean                    Caltaf Athletic       1.82m 
  4  Vanderzee, Cale                  Lethbridge T & F      1.80m 
  5  Lual, Chan                       Brooks Composite      1.80m 
  6  Bachand, Oren                    Caltaf Athletic       1.78m 
  7  Dodjang Lual, Ngor               Brooks Composite      1.75m 
  8  Wesolowski, Jack                 Caltaf Athletic       1.71m 
  9  Doll, Michael                    East Kootenay         1.50m 
 10  Thome, Andreas                   Leduc T & F Club         NH 
 11  Hegarty, Ryan                    Caltaf Athletic          NH 
 12  Sebastian, Dylan                 Excel Athletika          NH 
 13  Linek, Paul                      Calgary Spartans         NH 
 14  Braitenbach, Gabriel             Calgary Spartans         NH 
 
Event 531  Women 16-17 Pole Vault YOUTH (12)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 3:00 PM
 Meet Record:  3.50m  6/18/2017   Kylie Buchan, Riversdale Athle               
Legion Stan.:  3.10m                                                           
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Bumphrey, Jacinta                Saskatoon Track       3.15m 
  2  Badau, Raluca                    University o          2.90m 
  3  Hoare, Nicole                    Riversdale Athle      2.80m 
  4  Leonard, Sierra                  Saskatoon Track       2.75m 
  5  Maurice, Aimee                   Medicine Hat Pan      2.65m 
  6  Guenter, Kathryn                 Riversdale Athle      2.55m 
  7  Hudson, Kendra                   MAC Track             2.45m 
  8  Hebert, Megan                    Leduc T & F Club      2.30m 
  9  Brasok, Jayden                   U of C Athletics      2.15m 
 10  Gutsell Vander Meule, Holly      Caltaf Athletic       1.95m 
 11  Harder, Goldie                   Caltaf Athletic          NH 
 12  Kornelsen, Taliah                Edmonton Interna         NH 
 
Event 532  Men 16-17 Pole Vault YOUTH (7)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 2:30 PM
 Meet Record:  4.10m  2006        Deryk Theodore, EITC                         
Legion Stan.:  3.75m                                                           
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Chilagan, Brandon                Saskatoon Track       3.30m 
  2  Spackman, Kyle                   Medicine Hat Pan      3.15m 
  3  Wesolowski, Jack                 Caltaf Athletic       3.02m 
  4  Bachand, Oren                    Caltaf Athletic       3.00m 
  5  Read, Evyn                       Sc:Sundre Hi          2.90m 
  6  Cramb, Julian                    Voleo Athletics          NH 
  7  Bein, Michael                    Riversdale Athle         NH 
 
Event 533  Women 16-17 Triple Jump YOUTH (12)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 1:45 PM
 Meet Record:  11.48m  6/18/2017   Natalie Thompson, Lakeland Yellow           
Legion Stan.:  11.10m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Andruchow, Riley                 Edmonton Columbi     10.91m 
  2  Kozan, Sara                      Excel Athletika      10.56m 
  3  Laniece, Suzanne                 Saskatoon Track      10.55m 
  4  Iwanegbe, Esosa                  Edmonton Roy          9.50m 
  5  Smith, Madison                   Eckville Ace          9.29m 
  6  Morgans, Katy                    Caltaf Athletic       9.24m 
  7  Rosebrugh, Mackenzie             Unattached Alber      7.50m 
  8  L'Heureux, Samantha              Unattached Alber         ND 
  9  Larre, Kennedy                   Unattached Alber         ND 
 10  Kolodnicki, Lauren               U of C Athletics         ND 
 11  Akoum, Kelly                     Edmonton Olympic         ND 
 12  Pender, Novalee                  Bulldogs Track a         ND 
 
Event 534  Men 16-17 Triple Jump YOUTH (10)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 1:30 PM
 Meet Record:  14.04m  2015        Sodienye Nkwonta, Caltaf                    
Legion Stan.:  13.05m                                                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Kayembe, Ariel                   Edmonton Roy         13.57m 
  2  Poirier, Zackary                 Calgary Warriors     12.86m 
  3  Adekanmbi, Divine                Unattached Alber     12.70m 
  4  Jansen, Zackary                  Red Deer Titans      12.10m 
  5  Vanderzee, Cale                  Lethbridge T & F     12.03m 
  6  Doll, Michael                    East Kootenay        11.52m 
  7  Read, Evyn                       Sc:Sundre Hi         11.50m 
  8  Thome, Andreas                   Leduc T & F Club         ND 
  9  Curtis, Calder                   Excel Athletika          ND 
 10  Sebastian, Dylan                 Excel Athletika          ND 
 
Event 535  Women 16-17 4x100 Meter Relay YOUTH
===============================================================================
     Team                                                    Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 536  Men 16-17 4x100 Meter Relay YOUTH
===============================================================================
     Team                                                    Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 537  Women 16-17 4x400 Meter Relay YOUTH
===============================================================================
     Team                                                    Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 538  Men 16-17 4x400 Meter Relay YOUTH
===============================================================================
     Team                                                    Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 539  Women 16-17 3000 Meter Race Walk YOUTH
===============================================================================
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 540  Men 16-17 3000 Meter Race Walk YOUTH
===============================================================================
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 601  Men 18-19 Shot Put 6kg JUNIOR (4)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 12:00 PM
 Meet Record:  18.40m  2002        Chris Meisner, Chinook                      
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Lachance, Brett                  Saskatoon Track      15.21m 
  2  Locke, Parker                    Caltaf Athletic      13.93m 
  3  Vasanji, Adeem                   Caltaf Athletic      11.89m 
  4  Klippenstein, Brayden            Chinook                  ND 
 
Event 602  Men 18-19 Discus Throw 1.75kg JUNIOR (8)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 4:00 PM
 Meet Record:  51.82m  2013        Peter Millman, Chinook                      
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Troschke, Andreas                Chinook              43.52m 
  2  Locke, Parker                    Caltaf Athletic      41.25m 
  3  Vasanji, Adeem                   Caltaf Athletic      41.02m 
  4  Lachance, Brett                  Saskatoon Track      37.40m 
  5  Procyshen, Nolan                 Caltaf Athletic      34.10m 
  6  Douglas, Robbie                  Caltaf Athletic      31.00m 
  7  Anderson, Jackson                U of C Athletics         ND 
  8  Krupity, Denver                  Calgary Spartans         ND 
 
Event 603  Men 18-19 Hammer Throw 6kg JUNIOR (4)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 7:30 PM
 Meet Record:  73.84m  2003        Jim Steacy, Chinook                         
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Troschke, Andreas                Chinook              63.70m 
  2  Ford, Haeden                     Apex Athleti         52.31m 
  3  Klippenstein, Brayden            Chinook              49.61m 
  4  Bitzer, Austin                   Split City Sonic     40.46m 
 
Event 604  Men 18-19 110 Meter Hurdles .99m/39" JUNIOR (6) Prelims
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 8:40 AM
 Meet Record:  14.44  2008        Evan Clarke, Caltaf                          
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Reid, Khymani                    Calgary Internat      14.65 
  2  Shokoohi, Mehrdad                Caltaf Athletic       14.91 
  3  Igwe, Chuma                      Calgary Internat      15.20 
  4  Murray, Jonah                    Saskatoon Track       15.70 
  5  Teshome, Yosias                  Calgary Internat      16.50 
  6  Young, Mitchell                  Caltaf Athletic          NT 
 
Event 701  Women 18-34 100 Meter Dash OPEN (34) Prelims
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 1:40 PM
 Meet Record:  11.51  1999        Tara Perry, BC                               
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Turner, Tegan                    Bison Athletics       11.92 
  2  Hitchings, Hailey                Edmonton Thunder      12.12 
  3  Latrace, Sandy                   Chinook               12.16 
  4  Werner, Grace                    Unattached Alber      12.21 
  5  Kleiter, Mackenzi                Saskatoon Track       12.23 
  6  Margetts, Merissa                University o          12.26 
  7  Fox, Kristen                     U of C Athletics      12.39 
  8  Hernandez, Isabella              U of C Athletics      12.46 
  9  Lehner, Katelyn                  Saskatoon Track       12.49 
 10  Kolodinsky, Jamie                U of C Athletics      12.49 
 11  Carruthers, Alexandra            Calgary Warriors      12.52 
 12  Ntiamoah, Amanda                 Edmonton Columbi      12.52 
 13  Brown, Chyna                     U of C Athletics      12.72 
 14  Nanji, Iqra                      Edmonton Columbi      12.85 
 15  Gilmore, Quinn                   Capital City          12.91 
 16  Ochitwa, Lauren                  Saskatoon Track       12.95 
 17  Andrews, Brianna                 Saskatoon Track       12.97 
 18  Butler, Charlot                  Capital City          13.23 
 19  Handley, Jessie                  Red Deer Titans       13.40 
 20  Ryan, Renae                      Bulldogs Track a      13.42 
 21  Camp, Sabrina                    Edmonton Columbi      13.46 
 22  Kane-Rissling, Madison           Bulldogs Track a      13.79 
 23  Slessor, Katelyn                 Calgary Spartans         NT 
 24  Kindrachuk, Zophia               Calgary Spartans         NT 
 25  Chartier, Madigan                Riversdale Athle         NT 
 26  Varghese, Olivia                 Calgary Spartans         NT 
 27  Nyame, Astrid                    Saskatoon Track          NT 
 28  Seulean, Angela                  Calgary Spartans         NT 
 29  Lu, Hailey                       Caltaf Athletic          NT 
 30  Frone, Elizabeth                 U of C Athletics         NT 
 31  Turner, Hannah                   Calgary Spartans         NT 
 32  Gregg, Gabrielle                 Calgary Spartans         NT 
 33  Andom, Feven                     Calgary Spartans         NT 
 34  Randhawa, Gurleen                Calgary Spartans         NT 
 
Event 702  Men 18-34 100 Meter Dash OPEN (51) Prelims
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 2:10 PM
 Meet Record:  10.17  1999        Brad McQuaig, CITC                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Williams, Benjamin               Voleo Athletics       10.26 
  2  Patmore, Shane                   University o          10.60 
  3  Murray, Malachi                  Voleo Athletics       10.75 
  4  Lehner, Karson                   Saskatoon Track       10.77 
  5  Botterill, Ryan                  Saskatoon Track       10.78 
  6  English, Ramone                  Voleo Athletics       10.88 
  7  Johnson, Kayden                  Saskatoon Track       10.88 
  8  Sam-King, Wilfred                Winnipeg Optimis      10.90 
  9  Reddy, Julian                    Running Room Ath      10.91 
 10  Ward, Eliot                      Voleo Athletics       10.91 
 11  Lauzon, Jeremiah                 Red Deer Titans       11.02 
 12  Cross-Trush, Thomas              Edmonton Columbi      11.03 
 13  King-McKenzie, Michael           Edmonton Columbi      11.05 
 14  Dufault, Marcel                  Bison Athletics       11.10 
 15  Hreno, Stefan                    Stride Ahead          11.10 
 16  Bell, Ryley                      U of C Athletics      11.17 
 17  Swaby, Connor                    Voleo Athletics       11.21 
 18  Rizkalla, Joshua                 U of C Athletics      11.21 
 19  Aoun, Syed Muhammad              Bison Athletics       11.22 
 20  Regnier, Sebastien               Stride Ahead          11.23 
 21  Golka, Ryan                      Capital City          11.23 
 22  Hicks, Ethan                     Medicine Hat Pan      11.24 
 23  Brown, Jared                     U of C Athletics      11.24 
 24  Babalola, Ayo                    Calgary Internat      11.26 
 25  Stewart, Devon                   Saskatoon Track       11.30 
 26  Kabore, Fabrice                  Capital City          11.31 
 27  McKay, Garrett                   U of C Athletics      11.32 
 28  Hawiuk, Matthew                  Voleo Athletics       11.32 
 29  Antoniuk, Aidan                  Voleo Athletics       11.32 
 30  Pop, Andrei                      Voleo Athletics       11.34 
 31  Atangana, Thibaut                Calgary Internat      11.35 
 32  Hinton, Jackson                  Edmonton Interna      11.38 
 33  Shokoohi, Mehrdad                Caltaf Athletic       11.40 
 34  Nuque, Hans                      Saskatoon Track       11.50 
 35  Shamblaw, Adam                   Capital City          11.56 
 36  Grey, Newton                     Edmonton Columbi      11.58 
 37  Aman, Chase                      Airdrie               11.62 
 38  Landry, Tylor                    Unattached Alber      11.62 
 39  Bosch, Daniel                    U of C Athletics      11.73 
 40  Williams, Mark                   Voleo Athletics       11.74 
 41  Faucher, Jayden                  Leduc T & F Club      12.11 
 42  Meyers, Darcy                    Edmonton Columbi      13.71 
 43  Mintz, Bruce                     Edmonton Mas          16.35 
 44  Chung, Avery                     Calgary Spartans         NT 
 45  Penaranda, Andrew Philip         Calgary Spartans         NT 
 46  Kohle, Landon                    Riversdale Athle         NT 
 47  Lane, Carter                     Calgary Spartans         NT 
 48  Kottick, Keaton                  Calgary Spartans         NT 
 49  Evans, Eric                      Calgary Spartans         NT 
 50  Balogun, Jonathan                Yeg Lightnin             NT 
 51  Cox, Adrian                      Excel Athletika          NT 
 
Event 703  Women 18-34 200 Meter Dash OPEN (42) Prelims
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 11:45 AM
 Meet Record:  23.10  2002        Kaltouma Nadjini, CITC                       
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Grenke, Cassandra                Green and Gold T      24.41 
  2  Harrison, Michelle               Saskatoon Track       24.57 
  3  Oudenaarden, Nicole              U of C Athletics      24.75 
  4  Turner, Tegan                    Bison Athletics       24.79 
  5  Margetts, Merissa                University o          24.86 
  6  Werner, Grace                    Unattached Alber      25.03 
  7  Fox, Kristen                     U of C Athletics      25.18 
  8  Kleiter, Mackenzi                Saskatoon Track       25.47 
  9  Lehner, Katelyn                  Saskatoon Track       25.50 
 10  Tiordit, Anok                    Calgary Internat      25.50 
 11  Hill Durand, Jasmine             Voleo Athletics       25.58 
 12  Allen, Michaela                  University o          25.68 
 13  Ntiamoah, Amanda                 Edmonton Columbi      25.71 
 14  Gelineau, Sophie                 Green and Gold T      25.79 
 15  Hernandez, Isabella              U of C Athletics      26.00 
 16  Farmer, Kendra                   Saskatoon Track       26.00 
 17  Gilmore, Quinn                   Capital City          26.08 
 18  Sieben, Skylar                   Caltaf Athletic       26.11 
 19  Stiel, Kylie                     Calgary Internat      26.40 
 20  Brown, Chyna                     U of C Athletics      26.44 
 21  Choate, Sarah                    Caltaf Athletic       26.60 
 22  Murray, Holly                    Saskatoon Track       27.02 
 23  Nanji, Iqra                      Edmonton Columbi      27.12 
 24  Canadine, Jane                   Bulldogs Track a      27.31 
 25  Camp, Sabrina                    Edmonton Columbi      27.52 
 26  Handley, Jessie                  Red Deer Titans       27.60 
 27  Ryan, Renae                      Bulldogs Track a      27.65 
 28  Martyniuk, Melia                 Capital City          27.74 
 29  Butler, Charlot                  Capital City          27.88 
 30  Loewen, Leanne                   Caltaf Athletic       47.00 
 31  Muamba, Gracia                   Yeg Lightnin       26:51.00 
 32  Varghese, Olivia                 Calgary Spartans         NT 
 33  Chartier, Madigan                Riversdale Athle         NT 
 34  Seulean, Angela                  Calgary Spartans         NT 
 35  Kretzer, Megan                   U of C Athletics         NT 
 36  Andom, Feven                     Calgary Spartans         NT 
 37  Andrew, Calista                  Central Albe             NT 
 38  Frone, Elizabeth                 U of C Athletics         NT 
 39  Chartier, Leadan                 Saskatoon Track          NT 
 40  Sinnatamby, Tristan              Edmonton Columbi         NT 
 41  Randhawa, Gurleen                Calgary Spartans         NT 
 42  Turner, Hannah                   Calgary Spartans         NT 
 
Event 704  Men 18-34 200 Meter Dash OPEN (70) Prelims
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 12:05 PM
 Meet Record:  21.03  2015        Benjamin Williams, Voleo Athletics           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Williams, Benjamin               Voleo Athletics       20.79 
  2  Reddy, Julian                    Running Room Ath      21.25 
  3  Macnab, Callum                   Yeg Lightnin          21.52 
  4  Edwards, Austin                  Saskatoon Track       21.54 
  5  Louza, Sheldon                   Calgary Internat      21.57 
  6  Cole, Austin                     Capital City          21.57 
  7  Lehner, Karson                   Saskatoon Track       21.77 
  8  Murray, Malachi                  Voleo Athletics       21.82 
  9  Botterill, Ryan                  Saskatoon Track       21.93 
 10  Deleau, Luc                      Stride Ahead          21.97 
 11  Lauzon, Jeremiah                 Red Deer Titans       22.02 
 12  McKay, Garrett                   U of C Athletics      22.16 
 13  English, Ramone                  Voleo Athletics       22.17 
 14  King-McKenzie, Michael           Edmonton Columbi      22.28 
 15  Rolle, Antonio                   Edmonton Columbi      22.30 
 16  Regnier, Sebastien               Stride Ahead          22.31 
 17  Murphy, Jacob                    Riversdale Athle      22.33 
 18  Cross-Trush, Thomas              Edmonton Columbi      22.34 
 19  Dufault, Marcel                  Bison Athletics       22.35 
 20  Brown, Jared                     U of C Athletics      22.44 
 21  Grant, Tavell                    Calgary Internat      22.46 
 22  Hreno, Stefan                    Stride Ahead          22.48 
 23  Aoun, Syed Muhammad              Bison Athletics       22.48 
 24  Li, Josh                         Voleo Athletics       22.55 
 25  Swaby, Connor                    Voleo Athletics       22.55 
 26  Jean, Romando                    Edmonton Columbi      22.60 
 27  Bechir Nasir, Montasir           U of C Athletics      22.62 
 28  Bell, Ryley                      U of C Athletics      22.62 
 29  Hayes, Clayton                   Capital City          22.64 
 30  Dickson, Alec                    Bison Athletics       22.66 
 31  Davis, Josiah                    Caltaf Athletic       22.76 
 32  Stewart, Devon                   Saskatoon Track       22.80 
 33  Hicks, Ethan                     Medicine Hat Pan      22.91 
 34  Samson, Jordan                   Calgary Spartans      22.91 
 35  Smith, Spencer                   Voleo Athletics       22.92 
 36  Rizkalla, Joshua                 U of C Athletics      22.93 
 37  Jackson, Lucien                  Voleo Athletics       23.00 
 38  Mickelsen, Ben                   Green and Gold T      23.01 
 39  Golka, Ryan                      Capital City          23.01 
 40  Dixon, Scott                     Capital City          23.02 
 41  Pop, Andrei                      Voleo Athletics       23.11 
 42  Begg, Caelen                     Edmonton Columbi      23.22 
 43  Kellner, Thomas                  Unattached Alber      23.30 
 44  Hinton, Jackson                  Edmonton Interna      23.33 
 45  Babalola, Ayo                    Calgary Internat      23.40 
 46  Kabore, Fabrice                  Capital City          23.48 
 47  Atangana, Thibaut                Calgary Internat      23.50 
 48  Klassen, Elliott                 Riversdale Athle      23.56 
 49  Murray, Jonah                    Saskatoon Track       23.70 
 50  Shamblaw, Adam                   Capital City          23.71 
 51  Williams, Mark                   Voleo Athletics       23.73 
 52  Judge, Chetaan                   U of C Athletics      23.74 
 53  Bosch, Daniel                    U of C Athletics      23.82 
 54  Grey, Newton                     Edmonton Columbi      23.88 
 55  Wiome, Lynden                    Excel Athletika       23.90 
 56  Landry, Tylor                    Unattached Alber      24.00 
 57  Nuque, Hans                      Saskatoon Track       24.07 
 58  Aman, Chase                      Airdrie               24.30 
 59  Hazen, William                   Caltaf Athletic       24.30 
 60  Bitzer, Austin                   Split City Sonic      24.75 
 61  Telfer, Alex                     U of C Athletics      25.03 
 62  Mintz, Bruce                     Edmonton Mas          34.45 
 63  Penaranda, Andrew Philip         Calgary Spartans         NT 
 64  Unruh, Colin                     U of C Athletics         NT 
 65  Chung, Avery                     Calgary Spartans         NT 
 66  Plava, Massimo                   U of C Athletics         NT 
 67  Gall, Alexander                  U of C Athletics         NT 
 68  Evans, Eric                      Calgary Spartans         NT 
 69  Kottick, Keaton                  Calgary Spartans         NT 
 70  Deans, Matt                      Calgary Spartans         NT 
 
Event 705  Women 18-34 400 Meter Dash OPEN (31)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 3:40 PM
 Meet Record:  51.36  2002        Kaltouma Nadjina, CITC                       
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Brennan, Bridget                 Caltaf Athletic       56.76 
  2  Bauer, Nicole                    Calgary Internat      57.16 
  3  Hill Durand, Jasmine             Voleo Athletics       57.26 
  4  Allen, Michaela                  University o          57.97 
  5  Farmer, Kendra                   Saskatoon Track       58.00 
  6  Case, Nikita                     St Albert Mustan      58.40 
  7  Tiordit, Anok                    Calgary Internat      58.60 
  8  Talbot, Alisi                    Calgary Internat      58.75 
  9  Dembrowski, Courtney             Saskatoon Track       58.95 
 10  Browne, Madeleine                U of C Athletics      59.33 
 11  Choate, Sarah                    Caltaf Athletic       59.45 
 12  Kleiter, Mackenzi                Saskatoon Track       59.61 
 13  Teske, Whitney                   Edmonton Olympic    1:00.57 
 14  Murchison, Emma                  St Albert Mustan    1:00.68 
 15  Ortega, Catalina                 Caltaf Athletic     1:01.00 
 16  Goertzen, Taylor                 Airdrie             1:01.74 
 17  Canadine, Jane                   Bulldogs Track a    1:01.77 
 18  McHugh, Rianne                   U of C Athletics    1:02.29 
 19  Martyniuk, Melia                 Capital City        1:02.40 
 20  Bourne, Ellisha                  Unattached          1:02.80 
 21  Edmonds, Grace                   Caltaf Athletic     1:02.88 
 22  Rai, Simi                        Caltaf Athletic     1:03.23 
 23  Kozan, Andrea                    Excel Athletika     1:05.25 
 24  Butler, Rayne                    Saskatoon Track     1:05.51 
 25  Chmilar, Sarah                   U of C Athletics    1:06.07 
 26  Muamba, Gracia                   Yeg Lightnin       58:38.00 
 27  Andrew, Calista                  Central Albe             NT 
 28  Tremblay, Rhonda                 Riversdale Athle         NT 
 29  Fowlow, Corrina                  Caltaf Athletic          NT 
 30  Friesen, Anyka                   Saskatoon Track          NT 
 31  Terek, Charlotte                 Calgary Spartans         NT 
 
Event 706  Men 18-34 400 Meter Dash OPEN (38)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 3:50 PM
 Meet Record:  47.09  1993        Troy Jackson, CITC                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Arop, Marco                      Voleo Athletics       46.61 
  2  Cole, Austin                     Capital City          47.01 
  3  Bosch, Hunter                    U OF R Couga          47.91 
  4  Taylor, Vaughn                   Excel Athletika       47.92 
  5  Louza, Sheldon                   Calgary Internat      48.18 
  6  Stephen, Brent                   Caltaf Athletic       48.19 
  7  Jean, Romando                    Edmonton Columbi      48.36 
  8  Li, Josh                         Voleo Athletics       48.38 
  9  Deleau, Luc                      Stride Ahead          48.81 
 10  Horton, Ryder                    Voleo Athletics       48.87 
 11  Jackson, Lucien                  Voleo Athletics       49.09 
 12  Bechir Nasir, Montasir           U of C Athletics      49.65 
 13  Davis, Josiah                    Caltaf Athletic       49.90 
 14  Dixon, Scott                     Capital City          49.99 
 15  Rolle, Antonio                   Edmonton Columbi      50.00 
 16  Stilman, Regev                   Calgary Internat      50.03 
 17  Hayes, Clayton                   Capital City          50.47 
 18  Murphy, Jacob                    Riversdale Athle      50.71 
 19  Seasons, Graham                  Green and Gold T      51.09 
 20  Dickson, Alec                    Bison Athletics       51.10 
 21  Dunlop, Cole                     Caltaf Athletic       51.29 
 22  Mickelsen, Ben                   Green and Gold T      51.45 
 23  Smith, Spencer                   Voleo Athletics       51.63 
 24  McNish, David                    U of C Athletics      51.67 
 25  Begg, Caelen                     Edmonton Columbi      51.80 
 26  Wagner, Karl                     Caltaf Athletic       51.85 
 27  O'Gilvie, Liam                   Voleo Athletics       51.86 
 28  May, Jaxon                       Medicine Hat Pan      52.05 
 29  Samson, Jordan                   Calgary Spartans      52.93 
 30  Ratudradra, Zion                 Calgary Internat      53.10 
 31  Judge, Chetaan                   U of C Athletics      54.40 
 32  Hazen, William                   Caltaf Athletic       54.84 
 33  Plava, Massimo                   U of C Athletics      54.93 
 34  Koidjos, Luis                    Edmonton Columbi      55.28 
 35  Woldesla, Abel                   Caltaf Athletic       56.60 
 36  Vera, Daniel                     U of C Athletics         NT 
 37  Stewart, Michael                 Airdrie                  NT 
 38  Karg, Christopher                Caltaf Athletic          NT 
 
Event 707  Women 18-34 800 Meter Run OPEN (32)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 2:15 PM
 Meet Record:  2:05.75  2014        Jenna Westaway, Team Brooks                
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Symonds, Nicola                  Unattached BC       2:09.37 
  2  Laxdal, Elecktra                 Green and Gold T    2:10.51 
  3  Hubbard, Emma                    Caltaf Athletic     2:12.00 
  4  Bauer, Nicole                    Calgary Internat    2:12.07 
  5  Sallis, Bailey                   Green and Gold T    2:13.13 
  6  Sigfstead, Sophie                Edmonton Harrier    2:15.00 
  7  Anderson, Kate                   U of C Athletics    2:15.68 
  8  Case, Nikita                     St Albert Mustan    2:15.87 
  9  Manor, Meghan                    U of C Athletics    2:16.00 
 10  Chehowy, Katie                   Caltaf Athletic     2:16.77 
 11  Talbot, Alisi                    Calgary Internat    2:18.00 
 12  Onda-Inglis, Kellie              Yorkton Legi        2:18.02 
 13  McHugh, Rianne                   U of C Athletics    2:18.25 
 14  John, Rebecca                    Caltaf Athletic     2:19.00 
 15  Kaiser, Jessica                  Unattached Alber    2:19.77 
 16  Browne, Madeleine                U of C Athletics    2:19.87 
 17  Dembrowski, Courtney             Saskatoon Track     2:20.05 
 18  Hogman, Shaniah                  Caltaf Athletic     2:21.00 
 19  Murchison, Emma                  St Albert Mustan    2:21.68 
 20  Kryschuk, Lauren                 Caltaf Athletic     2:21.84 
 21  Ortega, Catalina                 Caltaf Athletic     2:22.00 
 22  Fowlow, Corrina                  Caltaf Athletic     2:22.82 
 23  Forman, Sarah                    U of C Athletics    2:23.19 
 24  Edmonds, Grace                   Caltaf Athletic     2:24.46 
 25  Galey, Jasmine                   U OF R Couga        2:24.67 
 26  Tepavac, Jovana                  U of C Athletics    2:25.40 
 27  Rai, Simi                        Caltaf Athletic     2:25.79 
 28  Neufeld, Sydney                  Saskatoon Track     2:27.91 
 29  Petrova, Aleksandra              Caltaf Athletic     2:31.00 
 30  Andrew, Calista                  Central Albe        2:31.56 
 31  Butler, Rayne                    Saskatoon Track     2:37.59 
 32  McIntosh, Rachael                Unattached Nova          NT 
 
Event 708  Men 18-34 800 Meter Run OPEN (40)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 2:25 PM
 Meet Record:  1:49.84  2011        David Holm, CW                             
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Kramer, Rhys                     Caltaf Athletic     1:50.58 
  2  Calef, Brendan                   Green and Gold T    1:50.91 
  3  Stilman, Regev                   Calgary Internat    1:54.00 
  4  Stephen, Brent                   Caltaf Athletic     1:54.18 
  5  Horton, Ryder                    Voleo Athletics     1:54.23 
  6  Murray, Liam                     Caltaf Athletic     1:54.49 
  7  Dib, Abdelkader                  Caltaf Athletic     1:54.70 
  8  Exner, Matthew                   Stride Ahead Tou    1:55.21 
  9  Ahl, Aaron                       Caltaf Athletic     1:55.31 
 10  Mytopher, Brayden                Stride Ahead Tou    1:55.49 
 11  Brailsford, Ret                  University o        1:56.11 
 12  Nilson, Kaden                    Saskatoon Track     1:56.82 
 13  Peterson, Jordin                 Unattached Alber    1:58.00 
 14  Dunlop, Cole                     Caltaf Athletic     1:58.19 
 15  Ushko, Derrick                   Edmonton Harrier    1:58.46 
 16  Hayato, Abdulllahi               Caltaf Athletic     1:59.00 
 17  McNish, David                    U of C Athletics    1:59.58 
 18  Rohel, Zachary                   Unattached Saska    2:00.00 
 19  Drever, Callum                   U of C Athletics    2:00.52 
 20  Parker, Derek                    Leduc T & F Club    2:00.76 
 21  Lauweryssen, Brant               Caltaf Athletic     2:01.00 
 22  May, Jaxon                       Medicine Hat Pan    2:01.98 
 23  Thiessen, Maximus                U of C Athletics    2:02.00 
 24  Ratudradra, Zion                 Calgary Internat    2:02.00 
 25  Forman, Matthew                  U of C Athletics    2:02.08 
 26  Stewart, Michael                 Airdrie             2:03.60 
 27  Hobbins, Gareth                  Caltaf Athletic     2:03.99 
 28  Adem, Ibsa                       Caltaf Athletic     2:04.00 
 29  Karg, Christopher                Caltaf Athletic     2:04.20 
 30  Harrison, Lucas                  U of C Athletics    2:04.39 
 31  Brown, Jonah                     Caltaf Athletic     2:04.65 
 32  Baron, Alistair                  Airdrie             2:05.07 
 33  Woldesla, Abel                   Caltaf Athletic     2:11.20 
 34  Zambonelli, Dylan                Yeg Lightnin        2:13.46 
 35  Moore, Brendan                   Caltaf Athletic     2:16.45 
 36  Wilcox, Maxim                    U of C Athletics         NT 
 37  Koidjos, Luis                    Edmonton Columbi         NT 
 38  Vera, Daniel                     U of C Athletics         NT 
 39  Shaw, Matthew                    Caltaf Athletic          NT 
 40  Vasanji, Adeem                   Caltaf Athletic          NT 
 
Event 709  Women 18-34 1500 Meter Run OPEN (21)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 9:45 AM
 Meet Record:  4:33.27  6/17/2017   Courtney Hufsmith, Saskatoon Track         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Hubbard, Emma                    Caltaf Athletic     4:32.00 
  2  Jordan, Savanna                  Caltaf Athletic     4:38.00 
  3  Anderson, Kate                   U of C Athletics    4:38.84 
  4  Chehowy, Katie                   Caltaf Athletic     4:40.78 
  5  Manor, Meghan                    U of C Athletics    4:41.78 
  6  Laxdal, Elecktra                 Green and Gold T    4:43.88 
  7  Boyle, Shari                     U of C Athletics    4:44.69 
  8  Kanuka, Gloria                   Unattached          4:45.00 
  9  Nowicki, Sophia                  U of C Athletics    4:51.95 
 10  Kaiser, Jessica                  Unattached Alber    4:53.00 
 11  Patterson, Paige                 Green and Gold T    4:53.27 
 12  Feddema, Jasmine                 Green and Gold T    4:53.27 
 13  Fowlow, Corrina                  Caltaf Athletic     4:57.89 
 14  Forman, Sarah                    U of C Athletics    4:58.64 
 15  Tepavac, Jovana                  U of C Athletics    5:03.90 
 16  Kryschuk, Lauren                 Caltaf Athletic     5:05.00 
 17  Neufeld, Sydney                  Saskatoon Track     5:05.48 
 18  Petrova, Aleksandra              Caltaf Athletic     5:07.00 
 19  Bouchard, Rosie                  Unattached Alber    5:13.30 
 20  Ukrainetz, Kate                  Caltaf Athletic     5:20.00 
 21  Andres, Renee                    U of C Athletics    5:21.89 
 
Event 710  Men 18-34 1500 Meter Run OPEN (25)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 9:25 AM
 Meet Record:  3:50.70  2007        Kip Kangogo, UNA                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Ahl, Aaron                       Caltaf Athletic     3:56.76 
  2  Thiessen, Maximus                U of C Athletics    3:57.66 
  3  Kramer, Rhys                     Caltaf Athletic     3:59.00 
  4  Murray, Liam                     Caltaf Athletic     3:59.40 
  5  Mytopher, Brayden                Stride Ahead Tou    4:01.44 
  6  Calef, Brendan                   Green and Gold T    4:02.64 
  7  Exner, Matthew                   Stride Ahead Tou    4:05.93 
  8  Drever, Callum                   U of C Athletics    4:06.18 
  9  Nilson, Kaden                    Saskatoon Track     4:11.43 
 10  Swartz, Landon                   Medicine Hat Pan    4:13.00 
 11  Harrison, Lucas                  U of C Athletics    4:17.70 
 12  Hobbins, Gareth                  Caltaf Athletic     4:18.44 
 13  Ushko, Derrick                   Edmonton Harrier    4:19.78 
 14  Gregor, Chris                    University o        4:20.00 
 15  Adem, Ibsa                       Caltaf Athletic     4:20.10 
 16  Brown, Jonah                     Caltaf Athletic     4:23.45 
 17  Moore, Brendan                   Caltaf Athletic     4:28.00 
 18  Szucs, Daniel                    Unattached Alber    4:30.40 
 19  Stewart, Dean                    Unattached Alber    4:50.00 
 20  Lawson, Payton                   Medicine Hat Pan    5:02.57 
 21  Shaw, Matthew                    Caltaf Athletic          NT 
 22  Baron, Alistair                  Airdrie                  NT 
 23  Foley, Braden                    U of C Athletics         NT 
 24  Wilcox, Maxim                    U of C Athletics         NT 
 25  Forman, Matthew                  U of C Athletics         NT 
 
Event 711  Women 18-34 3000 Meter Run OPEN (9)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 9:15 AM
 Meet Record:  9:52.37  6/18/2017   Courtney Hufsmith, Saskatoon Track         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Ukrainetz, Kate                  Caltaf Athletic       11.37 
  2  Jordan, Savanna                  Caltaf Athletic     9:35.00 
  3  Feddema, Jasmine                 Green and Gold T   10:37.49 
  4  Patterson, Paige                 Green and Gold T   10:42.39 
  5  Bouchard, Rosie                  Unattached Alber   11:05.64 
  6  Struthers, Nicole                U of C Athletics         NT 
  7  Watts, Janae                     Caltaf Athletic          NT 
  8  Hubbard, Emma                    Caltaf Athletic          NT 
  9  Chehowy, Katie                   Caltaf Athletic          NT 
 
Event 712  Men 18-34 3000 Meter Run OPEN (7)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 9:30 AM
 Meet Record:  8:42.92  2015        Kieran McDonald, Legacy                    
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Keddie, Tyson                    Green and Gold T    9:06.54 
  2  Swartz, Landon                   Medicine Hat Pan    9:25.00 
  3  Szucs, Daniel                    Unattached Alber    9:41.98 
  4  Smith, Darryl                    Medicine Hat Pan   11:30.00 
  5  Lawson, Payton                   Medicine Hat Pan   11:32.63 
  6  Abdurahman, Mohamed              Caltaf Athletic          NT 
  7  Foley, Braden                    U of C Athletics         NT 
 
Event 713  Women 18-34 5000 Meter Race Walk OPEN (1)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 4:20 PM
 Meet Record:  27:59.08  2015        Susan Brooke, Adrenaline Rush             
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Chiozza, Teresa                  Heartland Race W         NT 
 
Event 714  Men 18-34 5000 Meter Race Walk OPEN (1)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 4:20 PM
 Meet Record:  20:48.98  6/16/2017   Marc Mundell, Heartland Race W            
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Hoyer, Keenan                    Unattached Saska         NT 
 
Event 715  Women 18-34 3000 Meter Steeplechase 30" OPEN (2)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 5:30 PM
 Meet Record:  11:08.20  2015        Emma Neigel, UNA                          
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Chehowy, Katie                   Caltaf Athletic    11:13.21 
  2  Hogman, Shaniah                  Caltaf Athletic    11:16.99 
 
Event 716  Men 18-34 3000 Meter Steeplechase 36" OPEN (5)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 5:00 PM
 Meet Record:  8:38.80  1980        Rob Evans, Calgary Spartans                
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Hadfield, Gareth                 Caltaf Athletic     8:47.56 
  2  Grieco, Ryan                     U of C Athletics         NT 
  3  Forman, Matthew                  U of C Athletics         NT 
  4  Ahl, Aaron                       Caltaf Athletic          NT 
  5  Kramer, Rhys                     Caltaf Athletic          NT 
 
Event 717  Women 18-34 100 Meter Hurdles .84m/33" OPEN (23) Prelims
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 8:20 AM
 Meet Record:  12.66  2013        Angela Whyte, Unattached Alber               
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Harrison, Michelle               Saskatoon Track       13.58 
  2  Hitchings, Hailey                Edmonton Thunder      13.69 
  3  Kluyts, Catharina                Green and Gold T      13.80 
  4  Lehner, Katelyn                  Saskatoon Track       13.85 
  5  Grenke, Cassandra                Green and Gold T      14.00 
  6  Oudenaarden, Nicole              U of C Athletics      14.32 
  7  Barkway, Rebecca                 Saskatoon Track       14.46 
  8  Adeleye, Mowalolaoluwa           Calgary Internat      14.65 
  9  Carruthers, Alexandra            Calgary Warriors      14.67 
 10  Sieben, Skylar                   Caltaf Athletic       14.75 
 11  Gelineau, Sophie                 Green and Gold T      14.85 
 12  Sinnatamby, Tristan              Edmonton Columbi      15.12 
 13  Friesen, Anyka                   Saskatoon Track          NT 
 14  Nyame, Astrid                    Saskatoon Track          NT 
 15  Murray, Holly                    Saskatoon Track          NT 
 16  Edwards, Alyson                  University o             NT 
 17  McIntosh, Rachael                Unattached Nova          NT 
 18  Welburn, Joely                   University o             NT 
 19  Gregg, Gabrielle                 Calgary Spartans         NT 
 20  Chartier, Leadan                 Saskatoon Track          NT 
 21  Kretzer, Megan                   U of C Athletics         NT 
 22  Andrews, Brianna                 Saskatoon Track          NT 
 23  Andrew, Calista                  Central Albe             NT 
 
Event 718  Men 18-34 110 Meter Hurdles 1.07m/42" OPEN (9) Prelims
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 8:45 AM
 Meet Record:  14.24  1999        Dion Towers, Ontario                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Johnson, Kayden                  Saskatoon Track       14.30 
  2  Olson, Jared                     Saskatoon Track       14.40 
  3  Johnston, Kieran                 Saskatoon Track       14.69 
  4  Klassen, Elliott                 Riversdale Athle      14.87 
  5  Rockerbie, Phillip               Chinook               15.00 
  6  Castillo, Diego                  Voleo Athletics       15.30 
  7  Gall, Alexander                  U of C Athletics      15.34 
  8  Addo-Osafo, Kwaku                Calgary Internat      15.36 
  9  Soderstrom, Kurt                 Green and Gold T         NT 
 
Event 719  Women 18-34 400 Meter Hurdles 30" OPEN (9)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 6:30 PM
 Meet Record:  57.97  1997        Erica Peterson, CITC                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Kluyts, Catharina                Green and Gold T    1:01.50 
  2  Brennan, Bridget                 Caltaf Athletic     1:02.31 
  3  Sinnatamby, Tristan              Edmonton Columbi    1:04.45 
  4  Choate, Sarah                    Caltaf Athletic     1:05.51 
  5  Dembrowski, Courtney             Saskatoon Track     1:05.96 
  6  Hogman, Shaniah                  Caltaf Athletic     1:07.00 
  7  Teske, Whitney                   Edmonton Olympic    1:07.07 
  8  Martyniuk, Melia                 Capital City        1:10.53 
  9  Terek, Charlotte                 Calgary Spartans         NT 
 
Event 720  Men 18-34 400 Meter Hurdles 36" OPEN (10)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 6:45 PM
 Meet Record:  51.42  2012        Tait Nystuen, Excel                          
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Dixon, Scott                     Capital City          53.87 
  2  Wagner, Karl                     Caltaf Athletic       55.04 
  3  Hayes, Clayton                   Capital City          55.28 
  4  Klassen, Elliott                 Riversdale Athle      56.24 
  5  Reid, Khymani                    Calgary Internat      56.80 
  6  Seasons, Graham                  Green and Gold T      57.61 
  7  Igwe, Chuma                      Calgary Internat      58.95 
  8  Zambonelli, Dylan                Yeg Lightnin        1:03.39 
  9  Clements, Bryce                  Caltaf Athletic          NT 
 10  Hayato, Abdulllahi               Caltaf Athletic          NT 
 
Event 721  Women 18-34 High Jump OPEN (10)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 3:45 PM
 Meet Record:  1.86m  2015        Natasha Jackson, UNA                         
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Kane-Rissling, Madison           Bulldogs Track a      1.55m 
  2  Perizzolo, Lauren                Calgary Warriors      1.50m 
  3  Gelineau, Sophie                 Green and Gold T      1.48m 
  4  Welburn, Joely                   University o             NH 
  5  Turner, Hannah                   Calgary Spartans         NH 
  6  Edwards, Alyson                  University o             NH 
  7  McIntosh, Rachael                Unattached Nova          NH 
  8  Saville, Emily                   U of C Athletics         NH 
  9  Berscht, Rachel                  U of C Athletics         NH 
 10  Kretzer, Megan                   U of C Athletics         NH 
 
Event 722  Men 18-34 High Jump OPEN (8)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 2:15 PM
 Meet Record:  2.18m  2002        Jesse Lipscombe, STA                         
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Vanderzee, Noel                  Chinook               2.16m 
  2  Calef, Wesley                    Green and Gold T      2.15m 
  3  Akinola, Oyinkansola             Winnipeg Optimis      2.05m 
  4  Morrow, Chris                    Green and Gold T      2.03m 
  5  Wiome, Lynden                    Excel Athletika       1.87m 
  6  Koidjos, Luis                    Edmonton Columbi      1.80m 
  7  Soderstrom, Kurt                 Green and Gold T      1.74m 
  8  Unruh, Colin                     U of C Athletics         NH 
 
Event 723  Women 18-34 Pole Vault OPEN (15)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 12:00 PM
 Meet Record:  4.25m  2016        Lindsey Mix, E Int.                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Webster, Robyn                   Edmonton Interna      3.95m 
  2  Lim, Meghan                      Edmonton Interna      3.95m 
  3  Ridout, Paige                    Edmonton Interna      3.95m 
  4  Van Ryswyk, Kathryn              Edmonton Interna      3.90m 
  5  Hyink, Rachel                    Edmonton Interna      3.85m 
  6  Chartier, Leadan                 Saskatoon Track       3.70m 
  7  Parker, Camille                  Edmonton Interna      3.40m 
  8  Dunger, Haley                    Edmonton Interna      3.40m 
  9  Kleine, Calista                  U of C Athletics      3.20m 
 10  Ellis, Lauren                    Edmonton Interna      3.20m 
 11  Stewart, Hana                    Edmonton Interna      3.15m 
 12  Capstick, Allie                  Edmonton Interna      2.65m 
 13  Buchan, Kylie                    Riversdale Athle         NH 
 14  Stegen, Kayla                    U of S Husklies          NH 
 15  Kehrig, Marina                   Usask                    NH 
 
Event 724  Men 18-34 Pole Vault OPEN (10)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 10:45 AM
 Meet Record:  5.25m  2017        Deryk Theodore, Edmonton Interna             
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Allen, Spencer                   Edmonton Interna      5.46m 
  2  Theodore, Deryk                  Edmonton Interna      5.36m 
  3  Murray, Jonah                    Saskatoon Track       4.05m 
  4  Anderson, Jackson                U of C Athletics      3.61m 
  5  Parker, Derek                    Leduc T & F Club      3.50m 
  6  Barlow, Bryanne                  U of C Athletics      2.95m 
  7  Rowe, Kaleb                      Unattached Alber      2.90m 
  8  McKerracher, Scott               Unattached               NH 
  9  Anastas, Adam                    U of C Athletics         NH 
 10  Filipek, Nathan                  Edmonton Interna         NH 
 
Event 725  Women 18-34 Long Jump OPEN (18)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 5:45 PM
 Meet Record:  6.52m  1998        V Monar-Enweani, USA                         
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Latrace, Sandy                   Chinook               6.08m 
  2  Andrews, Brianna                 Saskatoon Track       5.24m 
  3  Sieben, Skylar                   Caltaf Athletic       5.22m 
  4  Kane-Rissling, Madison           Bulldogs Track a      4.89m 
  5  Andrew, Calista                  Central Albe          4.67m 
  6  Friesen, Anyka                   Saskatoon Track       4.60m 
  7  Lu, Hailey                       Caltaf Athletic       4.08m 
  8  Turner, Hannah                   Calgary Spartans         ND 
  9  Katsabanis, Arianna              Calgary Spartans         ND 
 10  Edwards, Alyson                  University o             ND 
 11  Welburn, Joely                   University o             ND 
 12  Rypien, Kennedy                  U of C Athletics         ND 
 13  Saville, Emily                   U of C Athletics         ND 
 14  Kolodinsky, Jamie                U of C Athletics         ND 
 15  Makasa, Evodie                   U of C Athletics         ND 
 16  Yow, Carissa                     Calgary Spartans         ND 
 17  Randhawa, Gurleen                Calgary Spartans         ND 
 18  Kretzer, Megan                   U of C Athletics         ND 
 
Event 726  Men 18-34 Long Jump OPEN (16)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 1:30 PM
 Meet Record:  7.51m  2000        Mike Laberge, USA                            
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Sam-King, Wilfred                Winnipeg Optimis      7.20m 
  2  Patmore, Shane                   University o          7.17m 
  3  Balogun, Jonathan                Yeg Lightnin          7.16m 
  4  Johnston, Kieran                 Saskatoon Track       6.96m 
  5  Hawiuk, Matthew                  Voleo Athletics       6.95m 
  6  Yetman, Daniel                   Unattached Nova       6.51m 
  7  Castillo, Diego                  Voleo Athletics       6.26m 
  8  Kohle, Landon                    Riversdale Athle      6.19m 
  9  Aman, Chase                      Airdrie               5.91m 
 10  Bitzer, Austin                   Split City Sonic      5.54m 
 11  Cox, Adrian                      Excel Athletika          ND 
 12  Lane, Carter                     Calgary Spartans         ND 
 13  Young, Mitchell                  Caltaf Athletic          ND 
 14  Krupity, Denver                  Calgary Spartans         ND 
 15  Bell, Ryley                      U of C Athletics         ND 
 16  Minton, Corey                    Calgary Spartans         ND 
 
Event 727  Women 18-34 Triple Jump OPEN (5)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 12:15 PM
 Meet Record:  12.56m  1999        Janine Polischuk, NEAT                      
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Adeleye, Mowalolaoluwa           Calgary Internat     12.10m 
  2  Klinck, Laura                    Calgary Warriors     11.45m 
  3  Kane-Rissling, Madison           Bulldogs Track a     10.29m 
  4  Amerongen, Loretta               Voleo Athletics       6.45m 
  5  Lauridsen, Susanne               Calgary Spartans         ND 
 
Event 728  Men 18-34 Triple Jump OPEN (10)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 5:45 PM
 Meet Record:  16.04m  1997        Oral O'Gilvie, Caltaf                       
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Akinola, Oyinkansola             Winnipeg Optimis     14.98m 
  2  Yetman, Daniel                   Unattached Nova      14.38m 
  3  House, Spencer                   Saskatoon Track      12.82m 
  4  Minton, Corey                    Calgary Spartans         ND 
  5  Wong, Clayton                    Chinook                  ND 
  6  Cox, Adrian                      Excel Athletika          ND 
  7  Nkwonta, Sodienye                U of C Athletics         ND 
  8  Young, Mitchell                  Caltaf Athletic          ND 
  9  Lane, Carter                     Calgary Spartans         ND 
 10  Nkwonta, Gee-Ef                  Winnipeg Optimis         ND 
 
Event 729  Women 18-34 Discus Throw 1 kg OPEN (13)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 5:00 PM
 Meet Record:  54.54m  6/16/2017   Rachel Andres, Unattached Alber             
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Andres, Rachel                   Airdrie              54.57m 
  2  Fedak, Danielle                  University o         38.05m 
  3  Campbell, Diane                  Caltaf Athletic      37.14m 
  4  Bailes, Caitlyn                  Caltaf Athletic      36.00m 
  5  Randle, Rathaine                 Caltaf Athletic      34.00m 
  6  Zacharuk, Payton                 Unattached Alber     31.57m 
  7  McGraw, Natasha                  Medicine Hat Pan     23.24m 
  8  McKenzie, Paula                  Caltaf Athletic          ND 
  9  Sunderland, Jenelle              University o             ND 
 10  Yee, Madelaine                   U of C Athletics         ND 
 11  Johnson, Alexis                  U of C Athletics         ND 
 12  Warwick, Ellen                   Saskatoon Track          ND 
 13  Philpott, Kathryn                Chinook                  ND 
 
Event 730  Men 18-34 Discus Throw 2 kg OPEN (3)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 4:00 PM
 Meet Record:  51.96m  2004        Jim Steacy, Chinook                         
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Asiff, Mohamed                   U of C Athletics         ND 
  2  Beerbaum, Galen                  U of C Athletics         ND 
  3  Banks, Liam                      U of C Athletics         ND 
 
Event 731  Women 18-34 Hammer Throw 4 kg OPEN (15)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 12:15 PM
 Meet Record:  68.11m  2012        Heather Steacy, Chinook                     
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Szabo, Madeline                  Chinook              55.07m 
  2  Morris, Tanessa                  Chinook              54.46m 
  3  Bauer, Emma                      Chinook              42.73m 
  4  Randle, Rathaine                 Caltaf Athletic      40.00m 
  5  Bailes, Caitlyn                  Caltaf Athletic      37.00m 
  6  Fedak, Danielle                  University o         36.00m 
  7  Zacharuk, Payton                 Unattached Alber     35.34m 
  8  Omosun, Osereme                  U of C Athletics         ND 
  9  Yee, Madelaine                   U of C Athletics         ND 
 10  Adeleye, Temi                    U of C Athletics         ND 
 11  Toba-Oluboka, Temi               U of C Athletics         ND 
 12  Johnson, Alexis                  U of C Athletics         ND 
 13  Warwick, Ellen                   Saskatoon Track          ND 
 14  Sunderland, Jenelle              University o             ND 
 15  Poscente, Sophia                 U of C Athletics         ND 
 
Event 732  Men 18-34 Hammer Throw 7.26kg OPEN (5)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 7:30 PM
 Meet Record:  78.69m  2008        Jim Steacy, Chinook                         
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Unrau, Spencer                   Apex Athleti         52.35m 
  2  Asiff, Mohamed                   U of C Athletics         ND 
  3  Beerbaum, Galen                  U of C Athletics         ND 
  4  Wilson, Kier                     Unattached Alber         ND 
  5  Banks, Liam                      U of C Athletics         ND 
 
Event 733  Women 18-34 Javelin Throw 600g OPEN (12)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 10:30 AM
 Meet Record:  60.51m  2004        Elizabeth Gleadle, Chinook                  
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Oudenaarden, Nicole              U of C Athletics     49.27m 
  2  Campbell, Diane                  Caltaf Athletic      44.00m 
  3  Sieben, Skylar                   Caltaf Athletic      43.72m 
  4  Tarrant, Bronwyn                 Caltaf Athletic      21.50m 
  5  McGraw, Natasha                  Medicine Hat Pan     18.04m 
  6  Martyniuk, Melia                 Capital City             ND 
  7  McIntosh, Rachael                Unattached Nova          ND 
  8  Sunderland, Jenelle              University o             ND 
  9  Kretzer, Megan                   U of C Athletics         ND 
 10  Laughland, Kate                  Caltaf Athletic          ND 
 11  Gelineau, Sophie                 Green and Gold T         ND 
 12  Philpott, Kathryn                Chinook                  ND 
 
Event 734  Men 18-34 Javelin Throw 800g OPEN (6)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 3:30 PM
 Meet Record:  75.71m  2010        Kyle Neilsen, Vancouver                     
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Kohle, Landon                    Riversdale Athle     54.10m 
  2  Larocque, Michael                Unattached Alber     43.00m 
  3  Mayhew, Dillon                   Chinook                  ND 
  4  Vanderhoek, Ian                  Unattached               ND 
  5  Young, Mitchell                  Caltaf Athletic          ND 
  6  Douglas, Robbie                  Caltaf Athletic          ND 
 
Event 735  Women 18-34 Shot Put 4 kg OPEN (10)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 1:30 PM
 Meet Record:  15.82m  1999        Georgette Reed, CS                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Sieben, Skylar                   Caltaf Athletic      12.36m 
  2  Bailes, Caitlyn                  Caltaf Athletic      10.77m 
  3  Fedak, Danielle                  University o         10.50m 
  4  McGraw, Natasha                  Medicine Hat Pan      8.42m 
  5  Omosun, Osereme                  U of C Athletics         ND 
  6  Adeleye, Temi                    U of C Athletics         ND 
  7  Toba-Oluboka, Temi               U of C Athletics         ND 
  8  Warwick, Ellen                   Saskatoon Track          ND 
  9  Kretzer, Megan                   U of C Athletics         ND 
 10  Johnson, Alexis                  U of C Athletics         ND 
 
Event 736  Men 18-34 Shot Put 7.26 kg OPEN (6)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 12:00 PM
 Meet Record:  18.38m  2012        Andrew Smith, STEC                          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Johnston, Kieran                 Saskatoon Track      13.03m 
  2  Soderstrom, Kurt                 Green and Gold T      9.79m 
  3  Asiff, Mohamed                   U of C Athletics         ND 
  4  Beerbaum, Galen                  U of C Athletics         ND 
  5  MacGregor, Sean                  U of C Athletics         ND 
  6  Banks, Liam                      U of C Athletics         ND 
 
Event 737  Women 99 & Under 5000 Meter Run OPEN (1)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 7:00 PM
 Meet Record:  17:33.94  2016        Maria Zambrano, C Phoenix                 
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Zambrano, Maria                  Calgary Phoenix    17:40.00 
 
Event 738  Men 99 & Under 5000 Meter Run OPEN (4)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 7:00 PM
 Meet Record:  15:03.56  2016        William Madsen, Legacy                    
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Rawling, Angus                   Caltaf Athletic    16:30.00 
  2  Abdurahman, Mohamed              Caltaf Athletic          NT 
  3  Singleton, Reilly                U of C Athletics         NT 
  4  Lawson, Payton                   Medicine Hat Pan         NT 
 
Event 739  Women 18-34 4x100 Meter Relay OPEN
===============================================================================
     Team                                                    Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 740  Men 18-34 4x100 Meter Relay OPEN
===============================================================================
     Team                                                    Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 741  Women 18-34 4x400 Meter Relay OPEN
===============================================================================
     Team                                                    Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 742  Men 18-34 4x400 Meter Relay OPEN
===============================================================================
     Team                                                    Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 745  Women 18-34 3000 Meter Race Walk OPEN (1)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 4:20 PM
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Katsabanis, Arianna              Calgary Spartans         NT 
 
Event 746  Men 18-34 3000 Meter Race Walk OPEN
===============================================================================
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 801  Women 35-99 100 Meter Dash MASTERS (4)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 1:40 PM
 Meet Record:  14.30  2015        Sheryl Schoenthaler, CS                      
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Jolicoeur, Jovette               Unattached Alber      16.12 
  2  Turner, Lynda                    Unattached Alber         NT 
  3  Loewen, Leanne                   Caltaf Athletic          NT 
  4  Uphill, Sue-Anne                 Passtrak                 NT 
 
Event 802  Men 35-99 100 Meter Dash MASTERS (1)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 2:10 PM
 Meet Record:  11.43  2016        Mike Taylor, PA Athletics                    
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Sinclair, Justin                 Unattached               NT 
 
Event 803  Women 35-99 200 Meter Dash MASTERS (6)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 4:00 PM
 Meet Record:  27.75  2013        Susan Augustson E Col                        
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Kozan, Andrea                    Excel Athletika       29.67 
  2  Jolicoeur, Jovette               Unattached Alber      33.40 
  3  Lauridsen, Susanne               Calgary Spartans         NT 
  4  Turner, Lynda                    Unattached Alber         NT 
  5  Tremblay, Rhonda                 Riversdale Athle         NT 
  6  Stilman, Shani                   Calgary Spartans         NT 
 
Event 804  Men 35-99 200 Meter Dash MASTERS (1)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 3:55 PM
 Meet Record:  25.92  2013        Brian Harris, UNA                            
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Meyers, Darcy                    Edmonton Columbi      28.50 
 
Event 805  Women 35-99 800 Meter Run MASTERS (1)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 2:55 PM
 Meet Record:  2:39.34  2015        Nicola Everton, BC                         
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Dixon, Donna                     Calgary Phoenix     2:44.76 
 
Event 806  Men 35-99 800 Meter Run MASTERS (2)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 3:05 PM
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Cook, Jack                       Fast Trax Ru        2:19.36 
  2  Smith, Darryl                    Medicine Hat Pan    2:40.00 
 
Event 807  Women 35-99 3000 Meter Race Walk MASTERS
===============================================================================
 Meet Record:  19:20.92  6/16/2017   Teresa Chiozza, Adrenaline Rush           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 808  Men 35-99 3000 Meter Race Walk MASTERS (1)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 4:20 PM
 Meet Record:  28:28.18  2016        David Keenan, Heartland                   
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Charrois, Henry                  Edmonton Rac       16:00.00 
 
Event 809  Women 35-99 80 Meter Hurdles MASTERS (1)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 11:00 AM
 Meet Record:  14.06  2015        Muriel Gieni, RIVA                           
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Lauridsen, Susanne               Calgary Spartans         NT 
 
Event 810  Men 35-99 110 Meter Hurdles 39" MASTERS (1)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 8:40 AM
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Hinton, Jackson                  Edmonton Interna         NT 
 
Event 811  Women 35-99 Shot Put MASTERS (1)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 5:30 PM
 Meet Record:  8.95m  6/16/2017   Jovette Jolicoeur, Unattached Alber          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Lauridsen, Susanne               Calgary Spartans         ND 
 
Event 812  Men 35-99 Shot Put MASTERS (3)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 7:00 PM
 Meet Record:  12.69m  2013        Marek Glowacki, UNBC                        
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Sze, Paul                        Caltaf Athletic      11.57m 
  2  Berquist, Brian                  Riversdale Athle     10.00m 
  3  Friesen, Brent                   Medicine Hat Pan      9.81m 
 
Event 813  Women 35-99 Long Jump MASTERS (1)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 8:30 AM
 Meet Record:  4.01m  2013        Jovette Jolocoeur, Calgary Spartans          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Uphill, Sue-Anne                 Passtrak                 ND 
 
Event 814  Men 35-99 Long Jump MASTERS
===============================================================================
 Meet Record:  5.04m  2015        Nana Agyeman, UNA                            
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 815  Women 35-99 Discus Throw MASTERS (1)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 2:15 PM
 Meet Record:  27.89m  2012        Saira Williams, UNA                         
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Jolicoeur, Jovette               Unattached Alber     26.10m 
 
Event 816  Men 35-99 Discus Throw 2kg MASTERS (4)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 4:00 PM
 Meet Record:  43.38m  2016        Dan Parsons, Unattached                     
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Sze, Paul                        Caltaf Athletic      36.23m 
  2  Berquist, Brian                  Riversdale Athle     35.00m 
  3  Wilson, Kier                     Unattached Alber         ND 
  4  Parsons, Dan                     Unattached Alber         ND 
 
Event 817  Women 35-99 Javelin Throw MASTERS (2)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 1:15 PM
 Meet Record:  23.71m  2013        Tracy King, E Col                           
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Amerongen, Loretta               Voleo Athletics      15.00m 
  2  Lauridsen, Susanne               Calgary Spartans         ND 
 
Event 818  Men 35-99 Javelin Throw MASTERS (2)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 3:30 PM
 Meet Record:  47.20m  2016        Lee Beamish, Unattached Alber               
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Berquist, Brian                  Riversdale Athle     33.00m 
  2  Wilson, Kier                     Unattached Alber         ND 
 
Event 819  Women 35-99 Hammer Throw MASTERS
===============================================================================
 Meet Record:  24.18m  2016        Anna Smuts, E Masters                       
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 820  Men 35-99 Hammer Throw MASTERS (1)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 10:30 AM
 Meet Record:  53.47m  2016        Nathan Lennie, Cap City                     
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Wilson, Kier                     Unattached Alber         ND 
 
Event 821  Women 35-99 High Jump MASTERS (1)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 1:00 PM
 Meet Record:  1.20m  2017        S.Lauridsen/L Amerongen, CS / Voleo          
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Lauridsen, Susanne               Calgary Spartans         NH 
 
Event 822  Men 35-99 High Jump MASTERS (1)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 2:45 PM
 Meet Record:  1.35m  2004        Alessandro Biglioli, UNA                     
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Stelfox, Jim                     Caltaf Athletic          NH 
 
Event 824  Women 35-99 Triple Jump MASTERS
===============================================================================
 Meet Record:  9.16m  2015        Muriel Gieni, RIVA                           
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 825  Men 35-99 Pole Vault MASTERS
===============================================================================
 Meet Record:  1.90m  2016        Richard Roberts, E Masters                   
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 826  Women 35-99 2000 Meter Steeplechase 30" MASTERS
===============================================================================
 Meet Record:  7:36.03  6/16/2017   Shari Boyle, Running Room Ath              
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 827  Women 35-99 1500 Meter Run MASTERS
===============================================================================
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 828  Men 35-99 1500 Meter Run MASTERS
===============================================================================
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 829  Men 35-99 Discus Throw 1 kg MASTERS
===============================================================================
 Meet Record:  40.45m  2015        Dan Parsons, UNA                            
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 830  Women 35-99 5000 Meter Race Walk MASTERS (1)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 4:20 PM
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Flipsen, Johanna                 Heartland Race W         NT 
 
Event 831  Men 35-99 5000 Meter Race Walk MASTERS
===============================================================================
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 903  Women 99 & Under Shot Put Ambulatory F38Women
===============================================================================
 Meet Record:  9.32m  6/17/2017   Jennifer Brown, Caltaf Athletic              
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 904  Women 99 & Under Discus Throw Ambulatory F38Women
===============================================================================
 Meet Record:  29.97m  2015        Jennifer Brown, Caltaf Athletic             
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 905  Men 99 & Under Discus Throw F44 Men
===============================================================================
 Meet Record:  39.18m              Alistair McQueen, Caltaf                    
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 906  Men 99 & Under Shot Put Ambulatory F35 Men
===============================================================================
 Meet Record:  9.64m  2016        Derek Witson, UNA                            
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 907  Men 99 & Under Javelin Throw F44 Men
===============================================================================
 Meet Record:  50.22m  2016        Alister McQueen, Caltaf Athletic            
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 913  Men 99 & Under Shot Put Seated Throw Wheelchair F54 Seated Throws
===============================================================================
 Meet Record:  6.89m  6/17/2017   Brian Hnatiw, Unattached Alber               
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 914  Women 99 & Under Shot Put Seated Throw Wheelchair F33 Seated Throw
===============================================================================
 Meet Record:  5.25m  6/17/2017   Kaitlin Havens, Caltaf Athletic              
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 915  Men 99 & Under Discus Throw Seated Throw Wheelchair F54 Seated Throws
===============================================================================
 Meet Record:  17.62m  6/17/2017   Brian Hnatiw, Unattached Alber              
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 916  Women 99 & Under Discus Throw Seated Throw Wheelchair F33 Seated Throw
===============================================================================
 Meet Record:  10.39m  6/17/2017   Kaitlin Havens, Caltaf Athletic             
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 917  Men 99 & Under Javelin Throw Seated Throw Wheelchair F54 Seated Throws
===============================================================================
 Meet Record:  13.87m  6/17/2017   Brian Hnatiw, Unattached Alber              
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 918  Women 99 & Under Javelin Throw Seated Throw Wheelchair F33 Seated Throw
===============================================================================
 Meet Record:  9.98m  6/17/2017   Kaitlin Havens, Caltaf Athletic              
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 919  Men 99 & Under Shot Put 7.26 kg Ambulatory F46 Men
===============================================================================
 Meet Record:  13.40m  6/17/2017   Greg Stewart, Caltaf Athletic               
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 920  Women 99 & Under Shot Put 4 kg Ambulatory F 46 Women
===============================================================================
 Meet Record:  7.39m  6/17/2017   Jasmyn McCulloch, Caltaf Athletic            
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 921  Women 99 & Under Javelin Throw 600g Ambulatory F 46 Women
===============================================================================
 Meet Record:  23.14m  6/17/2017   Jasmyn McCulloch, Caltaf Athletic           
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 922  Women 99 & Under 200 Meter Dash Wheelchair Wheelchair (1)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 12:15 PM
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Houldin, Navarra                 Bulldogs Track a         NT 
 
Event 923  Men 99 & Under 200 Meter Dash Wheelchair Wheelchair
===============================================================================
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 924  Men 99 & Under 100 Meter Dash Ambulatory PARA
===============================================================================
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 925  Men 99 & Under Long Jump PARA
===============================================================================
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --  No entries for this event                                    
 
Event 926  Men Javelin Throw Wheelchair Seated Throw M (1)
===============================================================================
Sunday 6/17/2018 - 1:30 PM
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Hnatiw, Brian                    Unattached Alber         ND 
 
Event 927  Men Discus Throw Wheelchair Seated Throw M (1)
===============================================================================
Friday 6/15/2018 - 5:45 PM
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Hnatiw, Brian                    Unattached Alber         ND 
 
Event 928  Men Shot Put Wheelchair Seated Throw M (1)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 10:15 AM
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Hnatiw, Brian                    Unattached Alber         ND 
 
Event 929  Men 99 & Under Shot Put F41M (1)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 10:15 AM
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Livingstone, Andrew              Caltaf Athletic      11.84m 
 
Event 930  Men 99 & Under Javelin Throw F41M (1)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 3:30 PM
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Livingstone, Andrew              Caltaf Athletic      18.38m 
 
Event 931  Men 99 & Under Discus Throw F41M (1)
===============================================================================
Saturday 6/16/2018 - 4:00 PM
     Name                        Year Team              Seed Mark           
===============================================================================
  1  Livingstone, Andrew              Caltaf Athletic      17.13m